2022 tüp bebek serüveni 😇🤰🧿

Kizlar rapor nasil aliyoruz bilgi verirmisiniz 😊
Canım rapor için SGK nın belli şartları var onları sağlaman gerkiyor. sgk sayfasındada var o şartlar ayrıntılı olarak. amh düşüklüğü, sperm sayısı 5 milyon altındaysa yaş sınırı ve 2 aşılama şartı gibi şartları var birde 900 prim günü istiyorlar. Bazı özel hastanelerde de geçerli olabiliyor. Ben devlette tedavi gördüğüm için onu bilmiyorum.

32 olacağım:) benim sanırım uzun süre evlilik ve 2 gebelik kaybından dolayı koydular..zaten olmadı da:)
35 yaş altına ve başarısız iki deneme olmadan iki embriyo transfer etmiyorlar normalde. Benimde spontan gelişen iki kimyasalim var ve aynı yastayiz acaba bu tutmazsa ikinci denemem de iki embriyo transfer ederler mi die merak ettim.

35 yaş altına ve başarısız iki deneme olmadan iki embriyo transfer etmiyorlar normalde. Benimde spontan gelişen iki kimyasalim var ve aynı yastayiz acaba bu tutmazsa ikinci denemem de iki embriyo transfer ederler mi die merak ettim.
Ozellerde ne kadar istersen o kadar embiriyo transfer yapilabiliyor. Devleti tam bilmiyorum

Arkadaşım bir düzeltme yapmak isterim.Buradaki yaş sınırı 35 değil,39 yaş olacak.Çünkü ben 39 yaşında SGK destekli ilk tüp bebek tedavimi yaptırdım.sgk şartları ile ilgili bilgiyi SGK nın kendi web sitesi üzerinden bilgilendirme yapmak istedim.İki tane farklı link bırakıyorum umarım faydası olur.

bizim doktorla aramızda hiç tek miçift mi meselesi geçmedi biraz hastaneye ve doktora göre de değişiyor yada embriyo kalitesine göre..belkide oraya tek yazıyorlar ama çift ediyorlar yani burda bunu da gördü bu gözler:) inşallah tutar da gerek kalmaz ama istersen doktoruna danış nasıl uygun görürse bazısı çok katı yapmıyor benimki transfer günü söyledi ben tek bekliyordum mesela:)

Arkadaşım Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.Ben Dr cem çelikten duydum tüp bebek tedavisinde kanama ve lekelenmlerin sebebini şuna bağlıyor.Doğal gebelik döneminde yumurta çatlıyor ve içinden yumurta çıkıyor ve döllenmeye başlıyor.Çatlayan yumurtanın etrafındaki hücrelerde orada yeniden yapılanıp hormon salgılıyor ve anneinnrahim dokusunu gebeliğe hazırlıyor.Malesef biz tüp bebek sürecinde bu hücrelerin hazırladığı yapıyı sağlayamadığımız lekelenmeler kanamalar görebiliyoruz demişti.Hatta canlı yayının linkini atmayı başarabilirsem belki içinize biraz su serpilir ve rahat edersiniz

Bı zamana kadarki en mantıklı açıklamayı dinledim sanırım çok teşekkür ederim paylaşımınız için. Dinlemek isteyenler son 7.dk gibi başlıyor kanama sorusu kızlar

Hamişler size bir sorum olacak bugün bir belirti duydum doğru mu? Hamiş olunca ağızda ki tükürük salgısında ekstra artış oluyormuş olan var mı?😅😅😅
onu bilmiyorum canım ama benim transferden bu yana dudaklarım kuruyor ve çatlıyor çok fazla böyle birşey yaşayan oldu mu? Bana çok saçma geliyor ama sorayım dedim

onu bilmiyorum canım ama benim transferden bu yana dudaklarım kuruyor ve çatlıyor çok fazla böyle birşey yaşayan oldu mu? Bana çok saçma geliyor ama sorayım dedim
Benim transferimin 3. günü çatlamaya başladı hatta kanadı bile ve hala dudaklarım kuru çatlıyor. Hatta tüm vücudum kupkuru, allahtan bebe yağı işe yarıyor

X