2022 tüp bebek serüveni 😇🤰🧿

aynen öyle insan dağıtıyor kafasını.. bana adetinle gel dedi ne zaman adet olursam o zaman gideceğim görüşelim konuşalım falan demedi benimde zaten gitmeye halim yoktu o zaman gidince konuşurum dedim.
Yanı ben ıstedım zaten gorusmeyı çünkü manevı degıl maddı açıdan da masraf yapıyoruz hersey sorunsuzken olmaması düşündürücü bende hala yapılmayan test varsa sorucam kan sa kan ne yapılması gerekiyorsa yapılsın 2.cıde aynısı olmasını ıstemıyorum çünkü 3.yaptırmak benım ıcın çok zor olur

Yeni başlayanlar için kısaca şunu yazayım göz gezdirdim de fiyatlarla ilgili sorular olmuş.Eğer şartları karşılıyorsanız bulduğunuz ilin eğitim araştırma hastanesine gidin bence özel randevu varsa özel randevu alın hocadan ve hızlıca rapor çıkarın bir iki günlük mevzu evrak veriyorsun ve çıkıyor ,birçok yerde rapor geçerli bahçeci de dahil en azından ilaçların %80’ini devlet karşılıyor o durumda diğer kısımda da yine indirimler oluyot özel bir yerde yine raporlu yaptırabilirsiniz(rapor durumu da şöyle eğer sebepsiz ise 2 kere aşılama yaptırmış olmanız devlette ve tutmamış olması,azospermi gibi durumlar ya da düşük amh,bir de 35 yaşını geçmemiş olmak ) bu şartları sağlıyorsanız rapor çıkarmak çok basit
Arkadaşım bir düzeltme yapmak isterim.Buradaki yaş sınırı 35 değil,39 yaş olacak.Çünkü ben 39 yaşında SGK destekli ilk tüp bebek tedavimi yaptırdım.sgk şartları ile ilgili bilgiyi SGK nın kendi web sitesi üzerinden bilgilendirme yapmak istedim.İki tane farklı link bırakıyorum umarım faydası olur.

Yanı ben ıstedım zaten gorusmeyı çünkü manevı degıl maddı açıdan da masraf yapıyoruz hersey sorunsuzken olmaması düşündürücü bende hala yapılmayan test varsa sorucam kan sa kan ne yapılması gerekiyorsa yapılsın 2.cıde aynısı olmasını ıstemıyorum çünkü 3.yaptırmak benım ıcın çok zor olur
haklısın canım ben maddiyatı geçtim manevi olarak beni yoruyor birde daha öncesinden 2 kaybım olunca..bende soracağım bu test işini sen bi sor bakalım ne dicek hani genetik mi ne var yapılacak şey yapılsın ama ben 2. de tutacağına nedense çok inanıyorum içimde öyle bir his var

Sizin rahim kalınlığı ölçüsü nasıldı. Neye göre ilaç veriyorlar onu merak ettim açıkçası benim doktor rahim icin günde 4 tane progestan 3 tane estrofem verdide yetersiz mi acaba die düşündüm
Bana rahim kalınlığı gayet güzel demişti estofermi ilk önce 3 sonra 4 çıkardı gece çift içiyorum progestan bana başından beri 3 dedi

haklısın canım ben maddiyatı geçtim manevi olarak beni yoruyor birde daha öncesinden 2 kaybım olunca..bende soracağım bu test işini sen bi sor bakalım ne dicek hani genetik mi ne var yapılacak şey yapılsın ama ben 2. de tutacağına nedense çok inanıyorum içimde öyle bir his var
Evet çünkü maddı açıdan da zor cıdden herkes bı yerden kısıp yaptırıyor evet bende sorucam bunu ama ben bu ılkınde hıcbırsey hıssetmedım bılıyormusun ve öyle de oldu üzüldüm ama fazla degıl kendımı hazırlamıştım zaten

O his bende de vardı hatta öyle ki ilkinin bu nedenle tutmayacağını düşünüyordum. İkinci de olur diyordum 🙈

Evet çünkü maddı açıdan da zor cıdden herkes bı yerden kısıp yaptırıyor evet bende sorucam bunu ama ben bu ılkınde hıcbırsey hıssetmedım bılıyormusun ve öyle de oldu üzüldüm ama fazla degıl kendımı hazırlamıştım zaten
zor canım zor olmaz mı her aşama da para vs bilmem ne.. dediğin gibi ne olacaksa yapılacaksa yapılsın kurtulalım en azından yapmadıkda demeyiz.. valla ben 7. gün zaten testte negatif görünce anladım olmadığını birde çok belim ağrıdı ama regl geliyorum diyordu resmen ertesi günde zaten hemen oldum ve kanamam başlamadan tuvalete koştum zaten orda anladım. üzüldüm ama 1 saat kadar falan yani nasibim de yokmuş. elimden bir şey gelmez ağlasam üzsem kendimi yıpratsam ne fayda.. hepimiz inançlı insanlarız vermiyorsa vardır bir sebebi bir hayrı bilemeyiz..

zor canım zor olmaz mı her aşama da para vs bilmem ne.. dediğin gibi ne olacaksa yapılacaksa yapılsın kurtulalım en azından yapmadıkda demeyiz.. valla ben 7. gün zaten testte negatif görünce anladım olmadığını birde çok belim ağrıdı ama regl geliyorum diyordu resmen ertesi günde zaten hemen oldum ve kanamam başlamadan tuvalete koştum zaten orda anladım. üzüldüm ama 1 saat kadar falan yani nasibim de yokmuş. elimden bir şey gelmez ağlasam üzsem kendimi yıpratsam ne fayda.. hepimiz inançlı insanlarız vermiyorsa vardır bir sebebi bir hayrı bilemeyiz..
Öyle canım 8.günde kanama görünce zaten aynısını bende anladım ama onlar ısrarla kan ıstedıler ben. Yok dedıkce varmış gıbı devam ettırdıler ama ınsan anlıyor sonuçta dedım var bunda da bı hayır ama 2.cı ıcın bende umutluyum kı Allah’ın ıznıyle de ınsallah olur da evlatlarınıza kavuşuruz bakalım cuma gıdıp ne yapılması gerekiyorsa yapalım ben bı kaç gun kendımı yıprattım ama olmayana ne çare bız elımızden geleni yaptık sonuçta o konuda ıcım rahattı esım de olmasa cıdden kafayı yerdim herhalde

Öyle canım 8.günde kanama görünce zaten aynısını bende anladım ama onlar ısrarla kan ıstedıler ben. Yok dedıkce varmış gıbı devam ettırdıler ama ınsan anlıyor sonuçta dedım var bunda da bı hayır ama 2.cı ıcın bende umutluyum kı Allah’ın ıznıyle de ınsallah olur da evlatlarınıza kavuşuruz bakalım cuma gıdıp ne yapılması gerekiyorsa yapalım ben bı kaç gun kendımı yıprattım ama olmayana ne çare bız elımızden geleni yaptık sonuçta o konuda ıcım rahattı esım de olmasa cıdden kafayı yerdim herhalde
benden de istediler bende olmadığını bile bile verdim hatta burda kendimle dalga falan geçtim.. evet sen çok yıprattın o sırada kimseyi dinleyecek durumda da değilsin çok üstüne gelmek istemedi zaten insan sonra idrak ediyor..dediğin gibi bak olmayana ne çare keşke bizim elimizde olsak içimizde tutabilsek ama olmuyor maalesef.. zaten bu süreçte ne büyük destekçilerimiz onlar

Arkadaşım Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.Ben Dr cem çelikten duydum tüp bebek tedavisinde kanama ve lekelenmlerin sebebini şuna bağlıyor.Doğal gebelik döneminde yumurta çatlıyor ve içinden yumurta çıkıyor ve döllenmeye başlıyor.Çatlayan yumurtanın etrafındaki hücrelerde orada yeniden yapılanıp hormon salgılıyor ve anneinnrahim dokusunu gebeliğe hazırlıyor.Malesef biz tüp bebek sürecinde bu hücrelerin hazırladığı yapıyı sağlayamadığımız lekelenmeler kanamalar görebiliyoruz demişti.Hatta canlı yayının linkini atmayı başarabilirsem belki içinize biraz su serpilir ve rahat edersiniz

Çok teşekkür ederim. İlk defa başıma geldiği için endişeliyim. Normal gibi olsa da bunca zorluktan geçince şüphe de duyuyorum

benden de istediler bende olmadığını bile bile verdim hatta burda kendimle dalga falan geçtim.. evet sen çok yıprattın o sırada kimseyi dinleyecek durumda da değilsin çok üstüne gelmek istemedi zaten insan sonra idrak ediyor..dediğin gibi bak olmayana ne çare keşke bizim elimizde olsak içimizde tutabilsek ama olmuyor maalesef.. zaten bu süreçte ne büyük destekçilerimiz onlar
Ya ıste sonucunu bıldıgın halde maalesef baktırdık ben umıtlı degıldım hıc çünkü hısseder ınsan ve hıssettım de evet esım en büyük destekçim benım o olmasa bıraz zor toparlarım ya ben bu surecı denemedim demek ıstemedım hıcbır zaman böyle bı ımkan varken dedım neden yanı bıde ısın ılgıncı hıcbır sorun yok olmamasına rağmen olmaması ayrı can sıkıcı ama dıyorum ıste vardır bunda da bı hayır sıra 2.cıde ınsallah olur dıyorum

Tamam o zaman hiç belirti olmayınca insan korkuyo gerçekten ben bugün yine kan vercem merak ediyorum değerimi içimdeki korku bir nebze olsa geçer insallah 🥰 Benim cumartesi 19. Günüm olcak doktorum çağırdı insallah kese görünür 🥲🥰
Benim dün 21.gündü kan olayını bitirdim 5290 çıktı ikiye katlamış 😃

Sizin rahim kalınlığı ölçüsü nasıldı. Neye göre ilaç veriyorlar onu merak ettim açıkçası benim doktor rahim icin günde 4 tane progestan 3 tane estrofem verdide yetersiz mi acaba die düşündüm
İlaçları ne zaman içmeye başladınız progestanı estrofemi?

Ya ıste sonucunu bıldıgın halde maalesef baktırdık ben umıtlı degıldım hıc çünkü hısseder ınsan ve hıssettım de evet esım en büyük destekçim benım o olmasa bıraz zor toparlarım ya ben bu surecı denemedim demek ıstemedım hıcbır zaman böyle bı ımkan varken dedım neden yanı bıde ısın ılgıncı hıcbır sorun yok olmamasına rağmen olmaması ayrı can sıkıcı ama dıyorum ıste vardır bunda da bı hayır sıra 2.cıde ınsallah olur dıyorum
Canım yani sorun yoksa da her şey harika da olsa ama olmayınca olmuyor..bizimde iyiydi vs yani ama olmuyor burda arkadaşın attığğı instagramdan cem çelik canlı yayını var ben onu dinliyorum bence bi onu dinle sende biraz fikir sahibi olabiliriz. yani diyor ki ilk deneme de olumsuz da genetiğe göndermeyi çok doğru bulmuyor çünkü olan yumurta da gidebilir vs vs bir sürü şey saydı yani.anam neler var neler daha neler öğreneceğiz:)

Canım yani sorun yoksa da her şey harika da olsa ama olmayınca olmuyor..bizimde iyiydi vs yani ama olmuyor burda arkadaşın attığğı instagramdan cem çelik canlı yayını var ben onu dinliyorum bence bi onu dinle sende biraz fikir sahibi olabiliriz. yani diyor ki ilk deneme de olumsuz da genetiğe göndermeyi çok doğru bulmuyor çünkü olan yumurta da gidebilir vs vs bir sürü şey saydı yani.anam neler var neler daha neler öğreneceğiz:)
Araştırıyorum zaten onları da neymiş en ıyısıde olsa en kötüsü de cıkabılıyormus ya ne bölüm kafam çorba gıbı oldu dondurulmuş daha ıyı dıyen de var kötü diyende var genetıge yolla diyende yollama dıyende doktor degıstır dıyen de var var da var anasını satım en ünlü doktorda aynı işlemı uyguluyor degısen ne warkı bunda olmayan onda mı olacak akıl vermeye çalışan çok war yemınle

Çok teşekkür ederim. İlk defa başıma geldiği için endişeliyim. Normal gibi olsa da bunca zorluktan geçince şüphe de duyuyorum
Canım hepimiz kendimizce çok haklıyız endişelenmekte ,bazen insan öyle bir duygu durumuna giriyor ki , kendini bile tanıyamıyor ve davranışlarına anlam veremiyor.Meselam ben 4.tüp bebek denememi yaptım hiç kimse bilmiyor,iyi ki kimseye söyleme işim diyorum .Süreci eşimle çok iyi yönetiyoruz kimse birşey bilmediği için saçma sapan yorumlar ve enerjimizi düşürecek davranışlara maruz kalmıyoruz.Aile apartmanındayız ama kimsenin haberi yok süreçlerimizden öyle kafam rahat ki anlatamam🤭Kendi annem ve kız kardeşlerim sadece 4.tedavide herşeyden haberdar oldular ama ben birşey anlatmadan kimse bana hiçbirşey sormuyor.Burada herkes birbiri ile aynı şeyleri yaşamamış olsa bile niyetleri bir olduğu için herkes birbirini anlıyor anlamak içinde çaba sarf ediyor hiçbirşey yapmasa bile dua ediyoruz birbirimiz için,bence birbirini hiç tanımayan insanların birbiri için ettiği dua Allah katında daha makbuldür.Allah hepimizi gizli ve aşikâr dualarda olmayı nasip etsin.
Birde şunu hatırlatmak isterim ben opuya gittiğim gün annem bir arkadaşından öğrenmiş düşük yapanlar ve çocuk isteyenler için Meryem süresini 41 gün 41 tane hurmaya okuyup ,çocuk sahibi olmak isteyen bana yedirmek gerekiyormuş.Annemde bana başlamış okuyabilen kendi için hergün okusun regli oldupunda da başkasına okutma imkanı varsa okutsun.Hiç ara vermeden yapılması gerekiyormuş.

X