2022 tüp bebek serüveni 😇🤰🧿

Ayy ikiz mi seninkiler maşallah maşallah büyüsünler bende ikiz bekliyordum ama tek kese gördü dün doktorum nasip
Evet kese etrafında kanama yok çok şükür
Evet canim bi kız bi oğlan rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah canım benim kan değerlerin nasıldı senim benimle aynı dönemde transfer olan arkadaş 8.haftada 2 kalpatışı duymuştu 6.haftada gittiginde 1 tand gözüküyordu yani belli olmaz sağlıkla gelsinler insallah hepsi
Kızlar kimler dondurulmuş transfer olmuştu adetin kaçıncı gününden sonra transfer ediyorlar kaçıncı gün ilaçlar a başlıyorlar falan he
Cankm benim donmuş idu transferin 2.gunu muayeneye gidiyorsun rahim kalinlastirnak için ilaca başlıyorsun rahmin kalınlığına göre adetin 16 ile 24 günü arası transfer ediliyor benim transfer adetin 20.gunune denk geldi

Hiçbir şey bilmiyorum inanki bunaldım da sabah kesmişti şimdi bir anda bu şekilde başlaması
İnşallah canım
Canım ilk haftalarda olabiliyor elinde degil biliyorum ama lütfen sikinti yapmamaya çalış ben hastaneye ağlayarak gittim dr bana kızdı şimdi bu aglaman kanamadan 10 katı zarar verdi bebeklerine stres en büyük düşmanımız dedi kanama değil ama senin stresin zarar veriyor bebeklere dedi lütfen icebildigun kadar su ic en büyük ilacimiz su geçmiş olsun kuzum rabbim hepimize sağ salim kucagımiza almayı nasip etsin inşallah

Bilmiyorum ama gitmeye meyilli gibi baksana iğneler arttı başka iğne verdi ama lekelenme kanamaya dönüyor
Ya niye öyle diyorsun dün kaç kişi yazdı kanamalarla kaçıncı haftaya gelmişler ki senin kesen de düzgündü kese etrafında bile kanama yok çok şükür inşallah bir şey olmayacak

Bilmiyorum ama gitmeye meyilli gibi baksana iğneler arttı başka iğne verdi ama lekelenme kanamaya dönüyor
canım öyle deme sen sakin ol, üzme kendini..2 taneydi belki biri gittiği içindir doktorda tek kese görmüştü. değerin çok çok yüksek bence kendini üzme asla.

Canım hiç endişelenme zaten bebeğin tutunacak ve seninle bu yolda Allah'ın izni ile devam edecektir.Evrene pozitif enerjimizi yayalım ki bize dönüşü de pozitif olsun.Benim arkadaşım 2.çocuğunda öyle kanama yaşamıştı ki işten izin alıp doktora gitmek için doktoru aradığında biz ne yaparsak yapalım düşeceği varsa engel olamayız.Ama eğer düşmeyip dünyada rızkı varsa amuda da kalksan kan gövdeyi götürse de hiç birşey olmaz bebeğine, maşallah oğlu 5 yaşında şuan sen ve diğer tüm arkadaşlarımın yüreğine rabbim ferahlık versin ve en kısa sürede bebişlerinize kavuşmayı nasip etsin.
Ben 2.bebeğimin gebelik sonlandırma kararını almak zorunda kaldım bu inanın insanı daha çok üzüyor.(trizomi18 çıktığı için)Bence erken dönemde yaşanan düşükler ve kimyasal gebelikler bu serüvenin en masum tarafı buna emin olunGebelik ilerledikçe anne babanın bebek ile bağı arttıkça kayıp yaşaması çok daha zor.Kanama ve lekelenmeler sizi korkutmasınDoktor takbinde olduğunuz müddet endişelenmeye gerek yok.Bu bizlere daha büyük zarar veriyor,an itibari ile stresi herkese yasaklıyorum

Ya niye öyle diyorsun dün kaç kişi yazdı kanamalarla kaçıncı haftaya gelmişler ki senin kesen de düzgündü kese etrafında bile kanama yok çok şükür inşallah bir şey olmayacak
İşte bu kanama başka bir yerden mi geliyor ne oluyor kese etrafında kanama yok ama be kanama yaşıyorum çok değişik

Enaz 1 ay var daha opudan 10 gün sonra adet olursun dedi hemşire ordan da 20 gün geçmeyen günler başlayacak yani
En geç on gün sanırım hep on diyorlar çünkü Bir haftadan kısa sürdü benim olmam ama tam gününü hatırlamıyorum. 12gün estrofem kullandım 2-3-4 şeklinde ilerledi sayısı dört günde bir. Sonra kontrole gittim ek ilaçlara başlandı fitil iğne kan sulandırıcı falan. 17. Günde transfer oldum. Rahim kalınlığına veya progestron miktarına göre günü değişebilir canım. Hayırlısı olsun hakkında inşallah bu sefer bebeğine kavuşursun

Herkese merhabalar benim az önce kese ve kalp atışı randevum vardı şükür duyduk sesi ama yumurtalıklar hala uyarlıyor gibiymiş overlin hipersimülasyın diye bir şey dedi doktor böyle bir durumda olan yada bilgisi olan arkadaş var mıdır acaba

ben de birşey sorucam opu dan sonra 2 hafta cinsel ilişki yasak dediler. sebebi enfeksiyon falan mı yoksa geriden gelen yumurtalar yanlışlıkla döllenmesin diye mi :))
Opu da rahim duvarı işlem gördüğü için çok hassas oluyormus iğne yaraları falan iyileşmesi için hemde enfeksiyon ihtimaline karşı yasak demişti hemşire

Nisanın ortasından sonra benimde transfer im olur o zaman tahmimi

İnşallah canım teşekkür ederim şu transfer zamanı olan iğneler den korkuyorum ya keşke bana da fitil verse yarından sonra bakalım ne olacak

Çok teşekkür ederim yatışım yapıldı serumum takıldı bakalım ilerleyen zamanlarda neler yaşayacağım
Hastanede olmak saha güvende hissettiriyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…