2022 tüp bebek serüveni 😇🤰🧿

Yaptınız mı hıc test of sabretmek çok zor sızın problem neydi tek transfer mı
Yok yapmadım. 9.günden önce de yapmayı düşünmüyorum. İkinci denemem ilki aralıkta negatif oldu. 2 tane dondurulmuş iyi kalite embriyo transfer edildi. Sorun yaşım olabilir :) 40 yaşındayım yumurta rezervim azaldı haliyle, gerçi bakınca yine maşallah iyimiş diyorum🧿 Beklemek istemediğim için direkt tüp bebeğe yöneldim

5.5 senelik evliyim ilk yıllar korunduk ama hiç gebelik oluşmadı bende de iki tarafta da sorun yok ve iki aşılama yapıldı ikisi de tutmadı bu da ilk deneme bakalım 😊 yani insan kendini yalnız sanıyor ama bir sürü aynı sıkıntıları yaşayan insan var
Aynen öyle canım ya bunlarada şükür en azından bi ümidimiz var valla ben hiç korunmamıştım ama hamile kalamayınca genetik problemmi diye düşündüm çünkü annemin babamın 7 yıl olmamıs kuzenimin 10 yıl olmadı bi kaç kuzenimin dahada aynı bu sekilde yurt dısında çok doktora gittim pkos oldugumu bile anlamadılar türkiyedeki doktorlar anladı keske direk türk doktorlara gelseydim belkide simdi ya hamileydim

Evet canım bunada şükür ama en azından hamile kalma sansım var
benim sorunum çok oldugu için hep yüksek dozda kullandım iğneleri hep yaklasık 15 gün iğne kullandım son yumurta toplandı 5 gün sonrada taze transfer oldu
Bende öyle 14 şubatta başladık tedaviye 1 Mart taze transfer oldu ıste 12 yumurtam çıktı 5 i dollendı sonra 2 tane gerıden geldi transferden sonra dondurma ıcretını verdıgımızde 4 tane dondurduk 2 sı ıyı kalıtede degılmıs maalesef taze transferin başarı şansı ınsallah yüksektir hep dondurulmuş transferler karşıma çıkıyor

Yok yapmadım. 9.günden önce de yapmayı düşünmüyorum. İkinci denemem ilki aralıkta negatif oldu. 2 tane dondurulmuş iyi kalite embriyo transfer edildi. Sorun yaşım olabilir :) 40 yaşındayım yumurta rezervim azaldı haliyle, gerçi bakınca yine maşallah iyimiş diyorum🧿 Beklemek istemediğim için direkt tüp bebeğe yöneldim
Hakkınızda hayırlısı olur ınsallah bizde 30 olduk amh sınırda dedı doktor bana mesela zaman kaybetmenin geregı yoktu allaj ınsallah pozitif görmeye de nasıp eder

Bende öyle 14 şubatta başladık tedaviye 1 Mart taze transfer oldu ıste 12 yumurtam çıktı 5 i dollendı sonra 2 tane gerıden geldi transferden sonra dondurma ıcretını verdıgımızde 4 tane dondurduk 2 sı ıyı kalıtede degılmıs maalesef taze transferin başarı şansı ınsallah yüksektir hep dondurulmuş transferler karşıma çıkıyor
Doktoruma bunu danıstım ben yapılan araştırmalara göre taze veya dondurulmusun tutma olasılıgı arasında bi fark yokmus ikiside aynıymış
bendende 13 tane toplandı 1 tanesi boştu son güne 5 tane döllendi 2 tane transfer edildi 3 tane donduruldu

Aynen öyle canım ya bunlarada şükür en azından bi ümidimiz var valla ben hiç korunmamıştım ama hamile kalamayınca genetik problemmi diye düşündüm çünkü annemin babamın 7 yıl olmamıs kuzenimin 10 yıl olmadı bi kaç kuzenimin dahada aynı bu sekilde yurt dısında çok doktora gittim pkos oldugumu bile anlamadılar türkiyedeki doktorlar anladı keske direk türk doktorlara gelseydim belkide simdi ya hamileydim
Demekkı her şerde bı hayır vardır dıye boşuna demıyolar allah bekledıkce demekkı guzellestırıyor bızıde ıns evlat sahıbı yapar

Doktoruma bunu danıstım ben yapılan araştırmalara göre taze veya dondurulmusun tutma olasılıgı arasında bi fark yokmus ikiside aynıymış
bendende 13 tane toplandı 1 tanesi boştu son güne 5 tane döllendi 2 tane transfer edildi 3 tane donduruldu
Umıdımız tek seferde olması olmasa bıle gerıde kalanlardan yaptıracaz fazla heveslendırmek ıstemıyorum kendımı yeme ıcmenız nasıl nelere dıkkat edıyorsunuz pekı

Umıdımız tek seferde olması olmasa bıle gerıde kalanlardan yaptıracaz fazla heveslendırmek ıstemıyorum kendımı yeme ıcmenız nasıl nelere dıkkat edıyorsunuz pekı
Ben 6 gündür yatıyorum hiç kalkmıyorum anne evinde oldugum için rahatım 😂
normal yiyip içtiğim şeyler biraz daha meyve yemeye dikkat ediyorum
gazlı içeceklerden kahveden çaydan uzak duruyorum
kabız yapıcak yiyeceklerde yemiyorum

Ben 6 gündür yatıyorum hiç kalkmıyorum anne evinde oldugum için rahatım 😂
normal yiyip içtiğim şeyler biraz daha meyve yemeye dikkat ediyorum
gazlı içeceklerden kahveden çaydan uzak duruyorum
kabız yapıcak yiyeceklerde yemiyorum
Oh tabı ya bız koca evinde neysekı rapor aldım sağolsun esım destek oluyor yoksa halımız harap 😂😂ya su avakado ısı benı mahvediyor bende transferden sonra kahve ısını hep bıraktım hepsı bebıs ıcın anaları nelerden vazgeçiyor onlar ıcın

Oh tabı ya bız koca evinde neysekı rapor aldım sağolsun esım destek oluyor yoksa halımız harap 😂😂ya su avakado ısı benı mahvediyor bende transferden sonra kahve ısını hep bıraktım hepsı bebıs ıcın anaları nelerden vazgeçiyor onlar ıcın
Doğru valla senin hiç ağrın felan varmı

Cumartesi ortaya çıkacak aynen umarım kimyasal değildir ama akla o geliyor haliyle ben de çok pozitif olamıyorum 5.gün embriyosu ve 10.gün artık koyu çıkıyor genelde herkesinki ,hayırlısı bakalım
Kaçıncı denemeniz.. Kimyasal olması bile bir işaret… Gebe kalabiliyorsunuz artık gerisi araştırmalar..

Ilk gun karnımda bı gergınlık wardı suanda sol bazen sağ ınce. Bı sızı gelıyor bılemedım wala kullandığın ılac varmı suanda
Benimde agrım var maalesef arada geliyo
evet canım günde toplam 10 adet hap içiyorum
progestan 4 tane
1 kan sulandırıcı
1 vitamin
4 tanede estrofem kullanıyorum

valla canım üzülmedim desem yalan olur ama pazardan beri üzülüyorum zaten bugün beklediğim bir şey olunca koymadı zaten paazar günü kanamam olunca anladım direk o yüzden sıkıntı yok o sırada ağlama seanslarımı tamamladım 😂😂 ay inşallah bebeğim inşallah bende sizin kervana katılırım burda haykırarark değerlerimi yazabilirim inşallah 🤲🏻🤲🏻 bana onlar yazdı zaten çıktı mı sonucunuz diye attım dokotr beye dosyalarınız ile ileteceğiz dediler. bakalım artık
Benimde ilk halim böyle idi.. Eşim üzüldü. Ben teselli ettim.. Önümüzdeki maçlara bakıcaz şimdi ataktan deplasmana geçtik dedim😄

Herkesin surecı farklıymış cıdden ben sadece progestan vuruluyorum bıde folıkasıtım war o kadar
Evet canım her doktorun ilerleyişi farklı ama hepimizin amacı aynı rabbim bize güzel haberler almayı nasip etsin inşallah

X