2022 Tüp Bebek Anne Adayları

Doktor bhcg değerini 0 görünce kullandığım tüm ilaçları bıraktırdı.
Benim tek tüpüm tıkalı, eşiminde sperm hızı çok düşük. Bu sebeple doktor herkes %70 şans ile başlarken sizin %30 dedi ki nitekim 2 yıl kadar şansımızı denedik :KK43:
Tupler tikaliyken bebek konulmaz konulursa da tutunmaz bunu doktorunuz soylemedi mi size koymasi bile hata dış gebelik yapabilirdi😔😔 sperm hızında ilaçlarla yerine getiriyor

Tupler tikaliyken bebek konulmaz konulursa da tutunmaz bunu doktorunuz soylemedi mi size koymasi bile hata dış gebelik yapabilirdi😔😔 sperm hızında ilaçlarla yerine getiriyor
Benimde tek tüpüm kapalıydı zaten tüp bebek tipler kapalı olduğundan doğal yolla kalamıcağımız için yapılıyor

yaa, ilk defa sizden duydum :KK43: tek tüpümün tıkalı olmasında şu yorumu yaptı sadece, tıkalı tüplerin içlerinde genellikle sıvı olurmuş ve rahme düşen embriyoyu bir heyelan gibi alır götürür gibi bir yorum yaptı. ama benim tıkalı tüpümün içi sıvı dolu değilmiş. ay o kadar karmaşık konular ki, tabiki ki uzmanı ya da bilir kişisi değiliz bu sebeple inanmak ve uygulamış olduğu tedaviye güvenmekten başka çaremiz kalmıyor

yaa, ilk defa sizden duydum :KK43: tek tüpümün tıkalı olmasında şu yorumu yaptı sadece, tıkalı tüplerin içlerinde genellikle sıvı olurmuş ve rahme düşen embriyoyu bir heyelan gibi alır götürür gibi bir yorum yaptı. ama benim tıkalı tüpümün içi sıvı dolu değilmiş. ay o kadar karmaşık konular ki, tabiki ki uzmanı ya da bilir kişisi değiliz bu sebeple inanmak ve uygulamış olduğu tedaviye güvenmekten başka çaremiz kalmıyor
Evet haklısınız bu durumdayken guvenilir birisini bulmak cok zor güvenmek ten başka çare de yok malesef ameliyat gibi biseyler dedimi doktorunuz açılma gibi bi şansı var mı

Benimde tek tüpüm kapalıydı zaten tüp bebek tipler kapalı olduğundan doğal yolla kalamıcağımız için yapılıyor
Cok pardon yorumunuzu anlayamadim
evet tupler tikali olunca yada normal yollarla gebe kalamayinca tüp bebek yapiliyor benjm de ikisi kapaliydi ikiside alindi tüplerin alindiktan sonra embriyo konulmasi gerekiyor ben o yorumda bunu kastetmistm

Doktor bhcg değerini 0 görünce kullandığım tüm ilaçları bıraktırdı.
Benim tek tüpüm tıkalı, eşiminde sperm hızı çok düşük. Bu sebeple doktor herkes %70 şans ile başlarken sizin %30 dedi ki nitekim 2 yıl kadar şansımızı denedik :KK43:
Surecinizi okudum cok gecmis olsun, tek tüp açık anladığım kadarıyla simdi nasil ilerleyeceksiniz belli mi? Nereye gidiyorsunuz izmirde?

Evet benim öyle mesela tek tüpüm sıvı dolu yani hidrosalpinks deniyor sanirm gebelik olursa o sıvı dolu olması risk yaratıyor diğer tüpümde kapalı hsg de açılamadi oyuzden persembe tüplerim alinacak sonra tüp bebek deneyecegiz yoksa bebek tutunamaz

İlk tüp bebek tecrübem olacak Adetin 2. günü dendi Ama benim adetim ilk günlerde kahverengi leke gibi oluyor Parlak kırmızı olunca ilk gün sayılıyormuş Çok endişeliyim böyle olan var mı ? Bazen 4-5 gün geçiyor böyle Kritik günü kaçırsam diye korkuyorum
selam. benim de tam baslayacagim ay boyle oldu. parlak kirmizi ve tam gelene kadar bekletti doktor. endiselenirsen kan testi yaptirabilirsin. kan testinden anlasiliyor tam baslayip baslamadigi.

Cok pardon yorumunuzu anlayamadim
evet tupler tikali olunca yada normal yollarla gebe kalamayinca tüp bebek yapiliyor benjm de ikisi kapaliydi ikiside alindi tüplerin alindiktan sonra embriyo konulmasi gerekiyor ben o yorumda bunu kastetmistm
Tüpler tıkalıyken konulmaz demişsiniz ya bence yanlış biliyorsunuz
Her tıkalı tüpte sıvı birikmez ki zaten kapalı tüplerde doktorlar ilk ona bakar ihtimal varsa histeroskopi yapar yani tüp kapalı olması tutunmaya engel değil

Tüpler tıkalıyken konulmaz demişsiniz ya bence yanlış biliyorsunuz
Her tıkalı tüpte sıvı birikmez ki zaten kapalı tüplerde doktorlar ilk ona bakar ihtimal varsa histeroskopi yapar yani tüp kapalı olması tutunmaya engel değil
Tupler kapaliysa enfeksiyon yada iltihap birikmesi vardır baska türlü tuplerin tikanmasi imkansiz bu biri kapali biri aciksa kapali olanda açılırsa dış gebelik yapar bunu hangi doktora giderseniz onu soyler cogu arkdasim boyle actirdiginda dış gebelik yaptı tupler alinmadan embriyo konuldgnda tutunamadi youtubdan yada baska bi yerden doktorlarin konusmalarini dinlerseniz hepsi ayni söyler benim fikrim bu ben burda doktorluk yapmiyrm

Evet haklısınız bu durumdayken guvenilir birisini bulmak cok zor güvenmek ten başka çare de yok malesef ameliyat gibi biseyler dedimi doktorunuz açılma gibi bi şansı var mı
Ya açıkçası tüpler hiç konuşulmadı. Histeroskopi ile yapışıklık açılınca 2 haftalık bir dinlenmeden sonra iğnelere başladı doktorum🤷‍♀️

Ya açıkçası tüpler hiç konuşulmadı. Histeroskopi ile yapışıklık açılınca 2 haftalık bir dinlenmeden sonra iğnelere başladı doktorum🤷‍♀️
Anladim 😊😊 sadece yapisiklik vardı sizde mesajlar artk birbirine karıştı 😀 kimin ne sorunu var beynim yandi artk bu kür falan denedin mi hic eşine belki işe yarayabilir

Tupler kapaliysa enfeksiyon yada iltihap birikmesi vardır baska türlü tuplerin tikanmasi imkansiz bu biri kapali biri aciksa kapali olanda açılırsa dış gebelik yapar bunu hangi doktora giderseniz onu soyler cogu arkdasim boyle actirdiginda dış gebelik yaptı tupler alinmadan embriyo konuldgnda tutunamadi youtubdan yada baska bi yerden doktorlarin konusmalarini dinlerseniz hepsi ayni söyler benim fikrim bu ben burda doktorluk yapmiyr

Anladim 😊😊 sadece yapisiklik vardı sizde mesajlar artk birbirine karıştı 😀 kimin ne sorunu var beynim yandi artk bu kür falan denedin mi hic eşine belki işe yarayabilir
😂😂😂😂😂😂 Benimde oyle oluyor hepsi karisiyor 🙈 ama Burcu seni bide inan11 inan11 artik biliyorum 🥰

Çokk denedik. En son sülüğü sirkeli suda kaynatıp 24saat arayla ılık tüketilecek tavsiyesini acaba mı (😀) diye düşünürken dedim artık bence bir duralım ve bir uzmana başvuralım 😂
Herkesin amacı aynı ama hikayesi farklı. Dilerim rabbim hepimizi amacımıza ulaştırır o duyguyu tattırır🙏
Burda yalnız olmadığımı görmek bana çok iyi geldi, cevaplarınız için çook teşekkür ediyorum 🙏
Hem de tüm hikayemi olabileceği tüm açıklığı ile paylaştım ki olurda bir gün pozitifi görebilirsem hikayem birilerine umut olsun.

Surecinizi okudum cok gecmis olsun, tek tüp açık anladığım kadarıyla simdi nasil ilerleyeceksiniz belli mi? Nereye gidiyorsunuz izmirde?
Evet tek tüp açık. Smyrna tüp bebek merkezine gidiyorum. Evet ilk transferim tutmadı ama bu merkezden gerçekten çok memnunum. Oraya girince kendimi güvende hissediyorum ve doktoruma da çok güveniyorum çünkü süreci tüm açıklığı ile anlatıyor.

Evet tek tüp açık. Smyrna tüp bebek merkezine gidiyorum. Evet ilk transferim tutmadı ama bu merkezden gerçekten çok memnunum. Oraya girince kendimi güvende hissediyorum ve doktoruma da çok güveniyorum çünkü süreci tüm açıklığı ile anlatıyor.
Cok sevindim bu surecte en onemlisi seffaflik guven 🙏🥰 inşallah butun sureciniz guzel geçsin bn tup bebek surecinde muhtemelen funda hanim medicali tercih edicem gönlüm oradan yana

Cok sevindim bu surecte en onemlisi seffaflik guven 🙏🥰 inşallah butun sureciniz guzel geçsin bn tup bebek surecinde muhtemelen funda hanim medicali tercih edicem gönlüm oradan yana
İzmir sizinde sanırım. Smyrna’yı bana başka bir doktor arkadaşım önermişti onun tavsiyesi ile gittim. Siz de sürece başlamadıysanız dilerseniz bu merkezlede bir öngörüşme yapın. Ben ilçeden geliyorum İzmire bu sebeple İzmirdeki merkezlere çok hakşm değilim ama bilseydim mutlaka medical ile de bir görüşme yapmak isterdim.

X