2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Yolk kesesi de var dedi, gösterdi bana da, bak gördün mü diye, pek görmedim ama hı hı dedim :KK49:

Bi de kızlar ne soracağım sizlere, şimdi dün bi arkadaşıma söyledim gebeliğimi, yaşım 35 olduğu için 10. haftada Nifty testi yaptıracaksın doktoruna danış dedi, yaptıran veya bilgisi olan var mı? Cinsiyeti de öğreniyormuşuz bu testle erkenden :halay:

Ben aradım bugün bi firmayı, 3.500 TL'ye yapılıyormuş.... Güvenilirliği %99,9muş. Otizm, down ve diğer kromozom bozukluklarında kesin teşhismiş, 2li 3lü test yaptırmaya gerek olmuyormuş.
Ben ilk gebeliğimde yaptırmadım canım gerek duymadım mecburi de değil ama biliyorsun yaşla birlikte genetik rahatsızlık riski olabiliyor. Eğer seni zorlamayacaksa bütçe olarak bence yaptır ☺️ En garanti o çünkü. Bir de cinsiyeti erkenden öğreniyosun oh mis 🥰

Ben ilk gebeliğimde yaptırmadım canım gerek duymadım mecburi de değil ama biliyorsun yaşla birlikte genetik rahatsızlık riski olabiliyor. Eğer seni zorlamayacaksa bütçe olarak bence yaptır ☺️ En garanti o çünkü. Bir de cinsiyeti erkenden öğreniyosun oh mis 🥰

Yaptıracağım inşallah, ilk doktor muayenem 9 kasımda, soracağım ilk soru bu olacak :) İnşallah sağlıklı olduğunu öğrenip bir de kız mı oğlan mı öğrenirsek daha ne isterim :) Cinsiyetini anlamsızca aşırı merak ediyorum, daha kalp atışını bile duymadık halbuki. Çok erken bunlar için ama işte insan okumadan araştırmadan duramıyor.

Kalp atışı için doktor gün verdi mi canim
Ben kendi doktorumdan 2 hafta önce randevu aldığımda 9 Kasıma randevu verdi. Haftaya salı günü. Ama ben dün Acıbadem'in önünden geçerken dayanamayıp girdim ve baktırdım :KK15: Bu doktor kendi doktorum değil yani aslında,keseyi görünce biraz rahatladım. 1 hafta sonra gel dedi kalp atışı için, 5+2sin dedi. Salı günü kendi doktoruma gittiğimde ortaya çıkacak kalp atışı olup olmadığı, bakalım...

Yaptıracağım inşallah, ilk doktor muayenem 9 kasımda, soracağım ilk soru bu olacak :) İnşallah sağlıklı olduğunu öğrenip bir de kız mı oğlan mı öğrenirsek daha ne isterim :) Cinsiyetini anlamsızca aşırı merak ediyorum, daha kalp atışını bile duymadık halbuki. Çok erken bunlar için ama işte insan okumadan araştırmadan duramıyor.
Çok normal merak etmen 😍 önce sağlıklı sonra da gönlünden geçen olsunn🙏🏼🙏🏼 Ama eğer bir hissiyatın varsa o doğrudur büyük ihtimal. İlk gebeliğimde test yaptığım gün bu kız dedim ve tuttu ☺️ Bu sefer tekrar kız istiyorum ama erkek hissediyorum mesela🤭 hayırlısı olsunn.

kalan kanamanın devamıdır o zaman. bana gelmene gerek yok demişti ama tabi insan ilk zamanlar endişe ediyor.
Kanamam olunca aramıştım. yat dinlen demişti o zamanda. şimdi aramak istemedim. evet herşeyden endişeleniyorum. kalp atışı duysam az daha rahat edecğim.

Ya aslında ben de çok heyecanlıyım ama nedense bu konu da kendimi strese sokmak istmeiyorum 🤭 çünkü iki katı da artsa üç katı da artsa bir buçuk katı da artsa eninde sonunda keseyi bekliyoruz ya ben direkt onu beklemiş olayım diyorum galiba 🤭😂

Kahverengi kanama zaten eski kanama oluyo canım merak etme birşey yoktur inşallah
ayy inşallah teşekkür ederim.

Gözün aydın 😍 sağlıkla ilerleriz insaallah
Inşallah canım ❤ olumlu düşünüp hep güzel şeylere odaklaniyorum gebelik konusunda. Olur da hayat karşımıza bir sıkıntı çıkarırsa onu o zaman düşünürüz 😊 ama ortada bir şey yokken bu güzel günleri mutlulukla geçirelim🤗 çok heyecan verici bir süreç ❤❤

Merhaba kızlar büyük ihtimalle ben de temmuz da doğuracağım.Keseyi göremedim çünkü değerim daha yeni 1000 lere geldi .Haftaya kese için gideceğim. Doktor bakıyorum kendime .Aklımda 3 doktor var .Bilgisi olan duyan bilen varsa fikir alışverişi yapalım.
UMIT KORUCUOGLU
AHMET OZEK
BASAK GÜLER

Merhaba kızlar büyük ihtimalle ben de temmuz da doğuracağım.Keseyi göremedim çünkü değerim daha yeni 1000 lere geldi .Haftaya kese için gideceğim. Doktor bakıyorum kendime .Aklımda 3 doktor var .Bilgisi olan duyan bilen varsa fikir alışverişi yapalım.
UMIT KORUCUOGLU
AHMET OZEK
BASAK GÜLER
Ankaradasiniz muhtemelen. Ümit bey çok yoğun oluyor diye biliyorum. Ben 2 doğumumu nesrin fenerde yaptım çok çok memnun kaldım yine ona devam edeceğim.

Yolk kesesi de var dedi, gösterdi bana da, bak gördün mü diye, pek görmedim ama hı hı dedim :KK49:

Bi de kızlar ne soracağım sizlere, şimdi dün bi arkadaşıma söyledim gebeliğimi, yaşım 35 olduğu için 10. haftada Nifty testi yaptıracaksın doktoruna danış dedi, yaptıran veya bilgisi olan var mı? Cinsiyeti de öğreniyormuşuz bu testle erkenden :halay:

Ben aradım bugün bi firmayı, 3.500 TL'ye yapılıyormuş.... Güvenilirliği %99,9muş. Otizm, down ve diğer kromozom bozukluklarında kesin teşhismiş, 2li 3lü test yaptırmaya gerek olmuyormuş.
Benim çevremde de bir çok kişi yaptırdı evet cinsiyetine öğreniyorsun fakat nifty testte kromozom bozuklukları görülebiliyor allah korusun fiziksel sorunları ayrıntılı ultrasonda farkedebiliyorlar o yüzden benim dr ikisinide önermişti

X