2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
doktora dicem kendi gelmeden alma dursun içerde
Ben sezeryan olacak olsam bile zamanı bebeğin belirlenmesini isterdim sanırım. Normal doğumda olumlu olumsuz hikaye çok. Benim hikayelerim olumlu ikisinde de. Zor değil diyemem ama kötü değil anılarım. Sadece bildiğim için korkuyorum yine de

Ama doktor gördüyse kalp atışını sıkıntı yoktur.

kötü tecrübe olmus herhalde, en azından normal doğurabilmişsin benim arkadaşım son dakikaya kadar sancısını her seyini çekti sezaryene girmek zoruna kaldı.

İlk doğduğu anda herşey iyi zaten. Rahatlıyorsun. Bebeğe bakılırken izliyorsun göğsüne koyuyorlar. Ama alt taraftaki hasarı bilmiyordum o an sıcağı sıcağına..

Hiç kesisiz geçirebilir miydim doktorum çok mu hatalıydı diye düşünüyorum hala..

Belli başlı tahlilleri istemesi gerek aslında. Neden istemedi ki acaba? Tsh kan idrar önemli tahliller.
Geçen gittigimde vermiştim idrar ve TSH. Hamilelikten 1ay önce devlete gitmistim. Ordaki doktor bu toxoplazma rubella filan hepsini istemiş ondan mı acaba

Geçen gittigimde vermiştim idrar ve TSH. Hamilelikten 1ay önce devlete gitmistim. Ordaki doktor bu toxoplazma rubella filan hepsini istemiş ondan mı acaba
Evet evet o zaman gerek yok. Zaten bakmis hepsine. Bir kere bakıyor. Bende tsh takibi yapacak sadece.

Benim kesim yok dikişte ilkinde 2 tane vardı ikincide 1 tane. Öyle olunca tabi sonraki süreçte hiç sorun yaşamadım. Bununla ilgili zorluğu haklısın. Kesi olduğunda iyileşme daha zor oluyormuş. Bebek baş çevresi genişti ikisinde de 39 ve 38 doğdular ama doktor bekledi baya etkisi varmi bilmiyorum.

tabikii, yani tamamen bebeğin sağlığı ne gerektiriyorsa onu yapacağım. ama dün okudum burda doktor tatıle mı ne gıdeceği için sezeryana almış. daha önce de böyle bir şeye şahit olmuştum yılbaşı programı yaptığı için doktor sezeryan yapmıştı yine. böyle bir şey de istemem açıkçası.

Maşallah
Genelde yerleşirken rahimde kanama başlayabiliyor. Progestan ve iğne veriyorlar..

gözün aydın canımm

Ya şimdi tamamını anlatsam uzun sürer hem de kimse etkilensin istemiyorum.
Benim sadece kesi değil yırtık oldu. Doktorum doğuma alırken açıklığı fazla gördü gibi geliyor bana. Acele ettirdi. Zira ben çatala çıktığımda daha ıkınma yoktu. Suyu patlamamıştı. Vakit vardı yani. Çaktırmadan suni sancı verdiler. Ya da bilmediğim başka şeyler vardı uzman değilim sonuçta. Ben de tecrübesizdim. Bunları şimdiki doktoruma anlatacağım..

Neticede dikim için 2 defa anestezi, 3 tüp kan, 2 gece yatışla doğum yapacağım derken vajinadan ameliyat oldum yani..

5+2 de sadece kese gördük başka bisi göremedik çok küçüktü zaten çok erken kalp atışı icin. Bir hafta sonra gördük kalp atisini. Sen olumsuz düşünme

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…