2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Keseyi 5+2 de kalp atışını 6+5 de duyduk
Merhaba mesajlarınıza denk geldim durumumuz benziyor biraz benim de ultrasonda 1 hafta geride göründü haftam. 5+3 tü ve kalp atışı görünmedi. Dr sınırda olabileceğini söyledi ptesi tekrar çağırdı. Size 5+2 de Dr olumsuz konuşmuş muydu kalp atışını göremediğinde

5+3 de kalp atışı duymayıp olumsuz konuşan doktorunuzu lütfen değiştirin en erken 6+3 ve sonrası duyuluyor kalp atışı

Selam. Bu prilam isimli ilaç reçeteyle mi alınıyor?

Sabah kötü değildim. İşe gelip kahvaltımı yiyene kadar kötüleştim. Yedim ama kesmedi bulantıyı. Çubuk krakeri gömdüm arka arkaya. Biraz bastırdı. Sanki midede hiç boş yer kalmayacak..
Demek ki sabah kalkasıya giyinmeden çok beklemeden yemem lazımdır. Bir de böyle deneyeyim.
Korkumdan hala çubuk kraker yiyorum bu arada

Çok geçmiş olsun çabuk toparlarsin insallah reçete ediliyor mu bilmiyorum ama ben direk eczaneden aldim doktora sorup.

Prilamı evet doktor yazdı bana reçeteyle aldım.belki lazım olur dedi ama çok şükür benim bulantım yok 7+1 . ..gebeliklerimde çok şükür bulantım olmuyor..akşamları karın şişliğim oluyor

Dün gece almadım yatarken
Sağlık ocağında mahfoldum. Bu sefer doktora yazdırdım. Pahalı da bisi.
İster yazdır ister yazdırma alabiliyorsun. Ben çoğu şeyi reçetesiz alırım. Doktora gitmekle uğraşamam. Ama baya pahalıya maloluyor bu sefer

Çubuk krakeri gram canın istemiyor benim
Yiyemiyorum.sımdı ekmek kızartıyorum

Çok geçmiş olsun çabuk toparlarsin insallah reçete ediliyor mu bilmiyorum ama ben direk eczaneden aldim doktora sorup.

Direk alınıyosa iyi ya. Hiç uğraşamam reçete ettirip daha az ödemek için.
Çok beter bir şey ya. Yanıma gelen insanlarla konuşamıyorum mide bulantısından. Yabani oldu diyecekler iyice

Selam kızlar, kan ve iDrar verdım. Hemşire her ay gelirsin tahlillerini burada yatırırsın dıyor.
Her ay sanki kah tahlili mi istiyor doktor. Kim gidecek her ay zaten doktora gidiyorum.

Midem mahfoldu sabah sabah

Allah'ım bir an önce zaman geçsin
Çok cok amin

Direk alınıyosa iyi ya. Hiç uğraşamam reçete ettirip daha az ödemek için.
Çok beter bir şey ya. Yanıma gelen insanlarla konuşamıyorum mide bulantısından. Yabani oldu diyecekler iyice
Ben de önce öyle düşüyordum
Ama bulantılar ağırlasırsa gun de 4 taneye kadar kullanıyorsun
Sürekli hap almak zorunda kalıyorsun
65 ₺ ilaç

Hanı alıp 1 ay kullansan ya da 3 hafta kullansan ok.
Ben mesela her hafta alıyorum. Gun de 4 taneye yakın kullanıyorum

Dün doktorum bana da prilam almamı söyledi.Gece yatmadan 1 tane içtim.Gün içinde bulantı olursa içicem yine.1 gün içinde 4 tane kullanılabiliyormuş.

Prilamı evet doktor yazdı bana reçeteyle aldım.belki lazım olur dedi ama çok şükür benim bulantım yok 7+1 . ..gebeliklerimde çok şükür bulantım olmuyor..akşamları karın şişliğim oluyor

Pazartesiye kadar benim de çok yoktu. Ara ara gelip gidiyordu. Midem kalkmıyordu.
Bugün 7+6 yım.. 7+3 te pik yapmaya başlamış..

Ay canım inşallah her ay verilmiodur bende çok kan aldılar iki gün mahvoldum bide sevmiorum kan vermeyi

Evde olsam ben de kahvaltıda ekmek kızartır tuzlu peynir zeytinle bastırırdım valla mis

Pahalı ama alacağım ilacı birazdan. Öğlene doğru yine başlar bu sefer düzgün yemek yiyemeyince bulantı devam ediyor..
Evde olsam bu kadar zorlanmam. Biraz atıştırır biraz yatarım. Gözüm biraz açılınca ev işiyle oyalanırım. Bu şekilde çalışamıyorum, konuşamıyorum. Hayat kalitem düşüyor..

Bir de farkettim oğlumda da midem bulanırdı ama bu kadar dirençsiz hissetmezdim. Sanki yaş faktörü etkiliyor..

Tetanos aşısı için giderdim ben önceki gebelikte. O da 2 doz falan galiba.
O zaman tansiyon falan ölçerdi. Bir de basit bir cihazla kalp atışına bakardı

Şimdi hastaneye düzenli gidildiği için gerek kalmıyor ki..

Evet şuan al zaten
Ama sonra doktoruna yazdır ilacı. Bence gece yatarken alınmadıkça, gün içinde alınan sanki etki etmiyormuş gibi
Denedim yani.

Sağlık ocağında gelınce attım bir tane
Midem suan cok kötü valla

Sanki ılkinde ben de bu kadar değildim gibi hatırlıyorum. Suan cok kötüyüm yahu

Gerek kalmıyor ama hemısre her ay takip etmek istiyor. İsim gücüm yok her ay gidip sıra bekliycem orda
İnsan içine zaten çıkmak istemiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…