2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Kızlar selam

Merak ettiğinizi bildiğim için kısaca yazıyorum. Çok halim yok çünkü kucağım boş evimdeyim. Kızım ise hala hastanede.
Suyum geldi, hastaneye gittik, 5-6 cm açıklık var her şey süper merak etme dediler ve fakat o an kanamam başladı ve plasenta kısmen ayrılmış derken acil sezeryana alındım.
Bebeğim oksijensiz kaldığı için de hipotermi cihazına götürdüler. Kritük 72 saati atlattık. Bundan sonrası kızımızın gücüne kaldı. Hayata tutunmaya çalışıyor. Şimdilik doktorlar kalıcı bir hasar olmayacağını ve kızımızın 1 hafta 10 gün içinde evimize geleceğini söylüyorlar ama bilmiyoruz. Bekliyoruz. Ağlıyoruz dua ediyoruz. Kocam yoğun bakımın önünde nöbette ben evde duada. Allahım düşmanıma yaşatmasın ama çok zor bir süreç. Dualarınızı kızımdan esirgemeyin
Canım yeni okudum ,Allah sabır vesağlık versin..moralini yüksek tut onun sana ihtiyacı var hiç kötü düşünme inşaallah kavuşacaksınız.😍🤲

Agri hissettin mi dedi yok dedim tamam skntı yok dedi. Nst de sorun görmedi 100 leri ilkdefa goruyorum b3nim genelde en fazla bi ker3 50 falan cikardi o kadar nst ye de pek.güvenolmuyo heralde 🤔
Mesela benim nst de çok zikazakli çıktı. Özellikle bebek hareket edince zirve yaptı alet .60 lara falan çıktı ama doktor önemli değil dedi .

İnşallah hiç birimizin bebeğinin ihtiyacı olmaz ama hiç bilgim yoktu sağol canım
Ben hastaneye karar verirken bu ikisine özellikle bakmıştım. Yenidoğan bakım ünitesi var mı ve SGK anlaşmalı mı diye. İnşallah bütün yavrular sağlıkla gelecek kimsenin ihtiyacı olmayacak 🙏

Bende direk kendi rengime döneyim dinlensin istiyorum ama süte geçiyormuş boyamı aldım koydum sanırım doğum sonrasında beklicem böyle karışık saçlı olarak
Benim en son saç maceram;

Ombre yaptırdım 850 ₺
Beğenmedim ertesi gün adama duzelttırdım.

Onu da yapamadı gittim 4 kutu boya aldım
Biraz aktı, tekrar üstüne attım boya renk esitlensın diye . Sonra bi 4 kutu da ordan aldım.

Amacım bunları yapıp başka bir kuaföre gidip gölge atttırmaktı .
Başka kuaföre gittim acik kahve attırırdım
1 hafta sonra golge attırmak üzere evime döndüm toplamda 1400 e yakın para ödedim hepsine.

Sonra hamile kaldım isabet oldu :KK53:
Boyaya gerek yok suan 😂

Ben parayı sokakta bulduğum için
Bu tarz konularda amacıma ulaşana kadar ilerlerim, gözüm kararır .:tokat:
Yazık oldu paralara . Kuafor yakınımda diye üşendim oraya gittim.

1-2 sene sonra artık yenıletyırırım saçımı.

Peki saçların yanmadı mi diye aklından geçer oluyordur .
Alısık benim saçlara bisi olmuyor 😂

1 haftada saçım defalarca değişti. Eşime söylemedim. Ama her defasında " sacına neler oluyor .hergün degısıyor sanki " dedi. Akıyor o dedım😂

Annemin zamanında bizim doktor başhekimmiş, bzi doğdukdan sonra doktor çocuğa 1 kaşık şekerli su ver sarılık olmaz demiş,
devlet hastanesi odada 6 tane bebek varmış ozmanlar ,
5ide sarılık geçirdi ne sen ne abin ne kardeşin bu şekilde sarılık geçirmediniz dedi ..
siz hiç duydunuz mıu bunu etrafınızda.. azcıkda olsa belki annemi dinler verirm ben 🤔
Evet ben vericem .Annem bize de vermiş hic sarılık olmamışız

Benim en son saç maceram;

Ombre yaptırdım 850 ₺
Beğenmedim ertesi gün adama duzelttırdım.

Onu da yapamadı gittim 4 kutu boya aldım
Biraz aktı, tekrar üstüne attım boya renk esitlensın diye 4 kutu da ordan .

Amacım bunları yapıp başka bir kuaföre gidip gölge atttırmaktı .
Başka kuaföre gittim acik kahve attırırdım
1 hafta sonra golge attırmak üzere evime döndüm toplamda 1400 e yakın para ödedim hepsine.

Sonra hamile kaldım isabet oldu :KK53:
Boyaya gerek yok suan 😂

Ben parayı sokakta bulduğum için
Bu tarz konularda amacıma ulaşana kadar ilerlerim, gözüm kararır .:tokat:
Yazık oldu paralara . Kuafor yakınımda diye üşendim oraya gittim.

1-2 sene sonra artık yenıletyırırım saçımı.

Peki saçların yanmadı mi diye aklından geçer oluyordur .
Alısık benim saçlara bisi olmuyor 😂
Maşallah bu işlere göre benimkiler alır başını giderdi kafamdan 🤣🤣🤣 dinlensin canım bişi yaptırma

Ben balyaj yaptırdıktan 4 sonra hamile kaldım ilk aylar hiç bakamadım saçıma tiftiklendi uçlar kırık aldırın boyamam şart ama biraz daha idare ederim

Maşallah bu işlere göre benimkiler alır başını giderdi kafamdan 🤣🤣🤣 dinlensin canım bişi yaptırma

Ben balyaj yaptırdıktan 4 sonra hamile kaldım ilk aylar hiç bakamadım saçıma tiftiklendi uçlar kırık aldırın boyamam şart ama biraz daha idare ederim
Neyseki daş gibi sağlam saçlarım😆yoksa şimdiye kadar 2 tel kalırdı

Babalar günü hediyem geldi 😍 D5D32188-4646-4C92-98F3-0747347603ED.jpeg

Gratiste %50 indirim varmış, bişi alıcak olan varsa haberi olsun 😂😂 gerçi şuan tek beğendiğim E-bebek ama
Gratistede bebek şeyleri saç boyaları şampuanları olduğu için bakıyorum habire😃😃
Ben dayanamayıp gittim ve bostan yere 250 tl verdim 🙄bir de gittim 2 tane daha yenidogan ve zibin aldım. Benim bebek küçük biraz 36.haftada 2700 du en gec 39 da zaten doğacak. Doktor 3100 3200 civarı olur dedi .yenidoganlar giydirilir gibi geldi .aman aldım napiyim 😊😊

Ben dayanamayıp gittim ve bostan yere 250 tl verdim 🙄bir de gittim 2 tane daha yenidogan ve zibin aldım. Benim bebek küçük biraz 36.haftada 2700 du en gec 39 da zaten doğacak. Doktor 3100 3200 civarı olur dedi .yenidoganlar giydirilir gibi geldi .aman aldım napiyim 😊😊
İnsan dayanamıyo alıyo yaaaaa😃😃😃😃 napıcaz böyle 😂

Şimdi size 10 puanlık soru 😌

Allah göstermesin ama diyelim ki bebeğimiz erken doğdu ve küveze girmek zorunda kaldı .

Bu süreci bilemediğimiz için ve günlük fiyatıyle ilgili hiç hastanenizden bu gibi önceden bilgi aldınız mı ?
Mutlaka farklılıklar olabilir hastaneden hastaneye ama doğum ücretleri bu kadar dev asa iken açıkcası bu bende bi soru işareti oldu .
İlk etapta gittiğimde bunu öğrenmem lazım ..
Eskiden özel hastanedeki yenidogan yoğun bakımı devlet karsilamiyormus. Ama artık karsiliyormus

Boşver hiç doldurma canım kendini bende öyle yapmaya çalışıyorum gider kalırım baktım üstüme geliyo alır başımı gelirim evime

Sen toparladın mı bebiş iyimi

Lohusa psikolojisiyle kimsenin kalbini kırmam inşallah. Karşıdaki dengesizliğinin farkında değil zaten. Biz de salağız ya bir şeyden anlamıyoruz sanıyor 🤷
Neyseki enerjimi bebeğime kanalize ettim şu anda..

Bebeğim daha iyi çok şükür. Bugün emzirmek için yanına girdim. Çıkarırlar birkaç güne inşallah ☺️

Lohusa psikolojisiyle kimsenin kalbini kırmam inşallah. Karşıdaki dengesizliğinin farkında değil zaten. Biz de salağız ya bir şeyden anlamıyoruz sanıyor 🤷

Bebeğim daha iyi çok şükür. Bugün emzirmek için yanına girdim. Çıkarırlar birkaç güne inşallah ☺️
Aslına bakarsanız bir bebeği en güzel kendi annesi büyütüyor. Artık elimizin altında İnternet de var .onların saçma sapan uygulamaları bebeği daha cok hasta ediyor .bizim kv kızının bebegine bir mama yapıyordu sanki mikshake yapıyor kadın. Salla babam salla .halbuki sallamak çok yanlışmış. Gaz yapıyormuş. Yan yan yapmak gerekirmiş. Ama sorsan deneyimliler😏😏😏

Şimdi size 10 puanlık soru 😌

Allah göstermesin ama diyelim ki bebeğimiz erken doğdu ve küveze girmek zorunda kaldı .

Bu süreci bilemediğimiz için ve günlük fiyatıyle ilgili hiç hastanenizden bu gibi önceden bilgi aldınız mı ?
Mutlaka farklılıklar olabilir hastaneden hastaneye ama doğum ücretleri bu kadar dev asa iken açıkcası bu bende bi soru işareti oldu .
İlk etapta gittiğimde bunu öğrenmem lazım ..

Canım bu hastaneye göre değişebilir de ama genelde sgk varsa yenidoğan yoğun bakıma ekstra ücret almıyorlar. O pakete dahil oluyor. Sgk dan alıyorlar ücretini..

Maşallah ne güzel ya sende geçirdin çok şükür zor günleri geride kaldı hepsi çok şükür

X