2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Bende de oluyor canım demir hapı yapıyor dedi doktor bana sık sık yaşadığım için. Belki öyle olmuştur ya da yediğin bir seydendir belki takip et bakalım
Az önce Dr yazayım haberi olsun dedim dahiliye ye git demiş 🥴 randevu yoktur özele gitmem lazım olmadı yarına kadar duruma bakıp acile gideyim ben çok önemsememiştim aslında ama sanırım tahlil yapmak gerekiyor tedbir amaçlı.. Şimdilik takipteyim muz haşlanmış patates ve kahve tükettim bakalım

Kızlar selam

Merak ettiğinizi bildiğim için kısaca yazıyorum. Çok halim yok çünkü kucağım boş evimdeyim. Kızım ise hala hastanede.
Suyum geldi, hastaneye gittik, 5-6 cm açıklık var her şey süper merak etme dediler ve fakat o an kanamam başladı ve plasenta kısmen ayrılmış derken acil sezeryana alındım.
Bebeğim oksijensiz kaldığı için de hipotermi cihazına götürdüler. Kritük 72 saati atlattık. Bundan sonrası kızımızın gücüne kaldı. Hayata tutunmaya çalışıyor. Şimdilik doktorlar kalıcı bir hasar olmayacağını ve kızımızın 1 hafta 10 gün içinde evimize geleceğini söylüyorlar ama bilmiyoruz. Bekliyoruz. Ağlıyoruz dua ediyoruz. Kocam yoğun bakımın önünde nöbette ben evde duada. Allahım düşmanıma yaşatmasın ama çok zor bir süreç. Dualarınızı kızımdan esirgemeyin
Canım korkma sağlıkla kucağına gelecek inşallah

Agri hissettin mi dedi yok dedim tamam skntı yok dedi. Nst de sorun görmedi 100 leri ilkdefa goruyorum b3nim genelde en fazla bi ker3 50 falan cikardi o kadar nst ye de pek.güvenolmuyo heralde 🤔

Az önce Dr yazayım haberi olsun dedim dahiliye ye git demiş 🥴 randevu yoktur özele gitmem lazım olmadı yarına kadar duruma bakıp acile gideyim ben çok önemsememiştim aslında ama sanırım tahlil yapmak gerekiyor tedbir amaçlı.. Şimdilik takipteyim muz haşlanmış patates ve kahve tükettim bakalım
Ben ilk yaşadığım zaman kan vermiştim aile hekimine enfeksiyon falan var mi diye bir şey çıkmayıp ara sıra tekrarlayınca ilaca yordu doktorum. İnşallah senin de hemen geçer canım ☺️

1ay sonra biz😂😂😂

Eklentiler

• 710CA8B5-7460-49C9-A558-40F6D12DA5DF.jpeg
    710CA8B5-7460-49C9-A558-40F6D12DA5DF.jpeg
    514,7 KB · Görüntüleme: 82
Ben ilk yaşadığım zaman kan vermiştim aile hekimine enfeksiyon falan var mi diye bir şey çıkmayıp ara sıra tekrarlayınca ilaca yordu doktorum. İnşallah senin de hemen geçer canım ☺️
Olmadı ben de sabahtan gider veririm tahlil bakalım zaten haftaya kontrolüm var gitmeden rutin tahlilleri mi yaptırayım diyordum.. Sağol kuzum geçer inşallah korkmuyorum aslında sadece insan hamilelik olduğu için tedbirli olmak zorunda hissediyor kendini

AAD7E1CB-B0D5-4A7D-8B2B-82BD7406DF6F.jpeg

Sonunda çantamız hazır 😁 bir tarafa bebeğin kıyafetlerini bir tarafa kendime lazım olacak şeyleri koydum eşime de bi tişört bi terlik koydum gece giyer hastanede diye.
Biraz fazla görünüyor bebeğin kıyafetleri ama fotoğraf çekimi olacağı için iki isimli takımını koydum. Bir takım doğunca giydirmek için bir takım da yedek koydum toplam dört oldu. Bi örgü battaniye koydum ince, bir tane isimli battaniyesi iki de ince müslin. Kullanılmaz hepsi ama eve getirince tertemiz paketlerinden çıkarır dolabına yerleştiririm ☺️

Nedense bana da güvenilir gelmiyor nst 🤷‍♀️
Aynen ya cocuk hareket etmiyor diye tekrar cekti bi ton cikilota gömdüm cocuk delirdi 😄😄😄 gereksiz seker yuklemesi yaptm gibi resmen. Zaten o koyduklari yuvarlak zimbirtilar oynadi bi gobegin üstune konulan sancı heralde alt kisma konulan kalp. Üstteki oynadı tam koyamadi kadın ondan belki bilmiyorum doktor sknti yok dediyse skntı yoktur. Haftaya bi daha gitcem zaten.

Aynen ya cocuk hareket etmiyor diye tekrar cekti bi ton cikilota gömdüm cocuk delirdi 😄😄😄 gereksiz seker yuklemesi yaptm gibi resmen. Zaten o koyduklari yuvarlak zimbirtilar oynadi bi gobegin üstune konulan sancı heralde alt kisma konulan kalp. Üstteki oynadı tam koyamadi kadın ondan belki bilmiyorum doktor sknti yok dediyse skntı yoktur. Haftaya bi daha gitcem zaten.
Banada iki kere yaptı. Cocuk uyukluyo diyo ama hareket ediyo deli gibi ne biliyim cok zaman kaybı bence🙈😬

Bu arada tansiyon 12/6 cikti. Ebe kucuk düsük ama hormondan olabilir gögsünden süt geliyor mu dedi. Ben dün egilingogsumden bi sey aktı elim ıslak sandım. Meğer benim hormonlar tavan 🤪 aklinizda olsn da hormonlar da tansiyonu etkiliyormus sanrm

Olmadı ben de sabahtan gider veririm tahlil bakalım zaten haftaya kontrolüm var gitmeden rutin tahlilleri mi yaptırayım diyordum.. Sağol kuzum geçer inşallah korkmuyorum aslında sadece insan hamilelik olduğu için tedbirli olmak zorunda hissediyor kendini
Haklısın canım insan her durumu bebekle ilgili şeylere yoruyor istemsiz🥰

Ben de kanama yaşamıştım 18 hafta gibi plasentamda küçük bi ayrılma olmuştu. Neden olduğunu bilemiyorlarmış bunun.
Evet bana da öyle demişti doktorum. İleri haftalarda en çok yüksek tansiyon neden olabilir demişti ama benim tansiyon sorunum yoktu bu gebelikte de yok. Bunlarda sağ salim doğsunlar inşallah sıkıntısız 🤲

X