2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Kaş bıyık için ben de kuaföre gitmem alırım kendim pandemi de ağdayı da kendim yapar oldum.. Ama uzun boyluyum yap yap bitmiyor diye kuaföre yaptırmak daha kolaydı şimdi bu parayı vermem kendim yaparım 🤣🤣
Ama saç konusu ayrı onu yapamam saç tipim ve çok saçım olması sebebiyle kesinlikle kuaför eli değmesi gerekiyor fiyatlar da uçmuş malesef
Mesela doğumdan sonra saç kestirmek istiyorum bakalım o kaç oldu o da 200 olmuştur 🤪🤪
Ayyy aynen 200 olmuştur
Eşim temizlik için izne ayrıldı sular kesildi 24 saatliğine :skandal::KK34:
En sevmedigim şey 😀

Ayyy aynen 200 olmuştur

En sevmedigim şey 😀
Ay sorma bizde çekmece içlerini dolapları elden geçelim dedik en mantıklısı boşa geçmesin gün

Bide gratiste herşey yarı fiyatına kızlar özellikle temizlik malzemeleri çok hesaplı oluyor

C vitamini serumlar falan 60 liraya düşmüş sadece bugün geçerli deterjan alışverişi yaptım asperoslar 9 lira

Maşallah ..
Allah uzun ömürler versin .
Lakin merak ettiğim için soruyorum ;
Bu Plesanta ayrılmasının belirtisini nasıl yaşadın ? Muayene esnasında hoca mı fark etti yoksa farklı bi belirti mi yaşadın?
Çok teşekkür ederim cümlemizin evladına uzun sağlıklı ömürler nasip etsin 🤲
Tam detaylı yazmam gerekirse kuaförden gelmiştim duş alacaktım baktım böyle kanama gibi değil ama kılcal damar gibi kırmızı birşeyler geliyor. Önce ağda dan kaynaklı diye düşündüm çünkü başka hiçbirşey yoktu 🤷‍♀️ sonra baktım sildikçe geliyor doktorumu aradım hastaneye geçtik ultrason muayenesinde fark edilmedi açıklık yoktu nst çekti yine birşey yok bende hala kanama falan yok arada o incecik kırmızılar geliyor. Tedbir amaçlı yatışım yapıldı. Bir daha nst çekildi yine sorun yok bebekte hareketli falan sonra doktor sabaha taburcu olursun sıkıntı görünmüyor yemek yiyebilirsin dedi 🤭 akşam vizitesinde ultrason istedi o an yüzü değişti hemen doğuma alıyoruz plesenta ayrılmaya başlamış dedi. O an bile kanamam yoktu o dediğim kılcal damar şeklinde geliyordu daha 🤷‍♀️
Ama yoğun bakımda tanıştığım aynı durumda olan bir bayanda direk kan boşalması olmuş. Bununda dereceleri varmış sanırım bu kanama miktarı ona göre plesenta yerine göre değişiklik gösteriyor. Ama öncesinde kanama dışında belirti yaşayan duymadım.

Ay sorma bizde çekmece içlerini dolapları elden geçelim dedik en mantıklısı boşa geçmesin gün

Bide gratiste herşey yarı fiyatına kızlar özellikle temizlik malzemeleri çok hesaplı oluyor

C vitamini serumlar falan 60 liraya düşmüş sadece bugün geçerli deterjan alışverişi yaptım asperoslar 9 lira
Aynen su ile yapılmayan isleri halledın :)
24 saatlik değildir o. Genelde şu saatte diyorlar ama çok daha erken geliyor

Aynen su ile yapılmayan isleri halledın :)
24 saatlik değildir o. Genelde şu saatte diyorlar ama çok daha erken geliyor
Yok canım suları kesip herkese duyuru yolladılar dün gece 23 ten beri yok makinada çamaşırlarım kaldı bu gece 23 e kadar diyor inşallah dediğin gibi gelir ama heryere duyuru yollamışlar gelmicek diye

Ben geçen girdim girmeden önce bi dk durmadı karnımda sonra girdim nstye asla hareket etmedi doktor bir daha çekilsin dedi oramı buramı dürte dürte zar zor bi iki kez hareket etti kabul etti bu sefer doktor ama baya bi kaldım nstde nstden çıkınca bir başladı hareket etmeye eve gidene kadar durmadı dalga geçti resmen benimle :KK70:
Iki cikolata bi meyvesuyu gömdükten sonra bebem şekil A

Eklentiler

• 20220616_131136.jpg
    20220616_131136.jpg
    128,4 KB · Görüntüleme: 75
Çocuğun uyku saatinde gitmişsin demek ki☺️ Hareketli olduğu vakit de iyi değil. Dün hemşire Nst yi baglayamadi bir türlü. Tam buluyor kalp atışını bağlayacak geri kayboluyor. Çünkü benimkinin aktif bir zamanıydı bir de rahatsız oldu. Döndü tepti durdu. 10 dk bağlamaya uğraştı.🙈
Hareketlense dert dursa dert yani ben de stres oluyorum acaba olmadı mı oldu mu söyle boyle 🙄

Çok eşya götürmem dersen benim gibi mommy bag yazanlardan alabilirsin resmini ekledim sonra araba bagajına falan atarım bir yerlere giderken diye düşündüm çok kaliteli bişey değil ama iş görür
Tamam teşekkür ederim 🥰🙏🏻 yok çok bir şey götürmeyi düşünmüyorum. Yeter gibi böyle Bi çanta bana da. 😇
Devlette yapicam valizimi pusetimi alip gitcem Allah nasip ederse 😂😂😂 odami da suslicem hatta
Rahatladım bende rahat rahat gideyim o zaman 😅

Evet evde suyum geldi sen sormuşken anlatayım doğum hikayemi..
Eşimle pazar akşamı avmye gittik eve geldik biraz yorgundum ve kasık bölgemde hafif ağrım vardı yürümeye bağladım hemen. Sonra akşam 10 civarı genital bölgemde yanma hissettim ve beyaz akıntım geldi. Eşime yarım duş alayım belki yanma hissi geçer dedim enfeksiyon olduğunu falan düşündüm. Duşa gittim. Duşun suyuyla beraber bişeyler sızmaya başladığını hissettim. Duştan hemen çıktım yatak odasına geçtim baktım bu sızıntı durmuyo bayağı akıyo😂😂 O an kalbim hızla çarpmaya başladı. Eşime seslendim panik yapma ama suyum geliyo şuan dedim apar topar depend külot pedlerden giydim araba falan batmasın diye gayet iyi tuttu hastane çantasını aldığımız gibi hemen hastaneye gittik. Alttan muayne etti doktor açılman yok sancın yok ve bebek ters dedi. Şakır şakır su geliyo bu arada. Ben su geldikçe korktum bebeğe bişey olacak diye. Bizimki dünyaya poposuyla gelmeye karar vermiş 🥲 Ameliyata alıcam ama öncesinde 2 tane kürtaj ameliyatım var dedi o süreçte nst ile doğumdan sonra yatacağımız odada bekledik kalp atışı düzenliydi o süreçte.. Derken saat 10 da gelmeye başlayan suyum ile gece 1 de ameliyata alındım. Belimden yaptıkları iğne ile 3sn de uyuştum. Hiçbir his olmadı. Ameliyat ışığının camına yansıyordu ordan biraz gördüm bakmamaya çalıştım😂 15dk sonra mis kokulumu çıkarttılar. Hemen ağladı. Onun sesi mi diye sordum. Çok güzel bir andı.. Hemen anomali olan eline baktım gerçektende kısaydı kuzumun kolu ve eli oluşmamış tomurcuk parmakları var 🥲 Gözyaşlarımı tutamadım o kadar güzeldi ki.. Hiç kusuru yok hiç eksiği yok gözümüzde. Sarıp getirdiler kokladım öptüm.. Babasına götürdüler. O sırada benim dikişlerim devam ediyordu. Doktorla sohbet edasında bir ameliyat geçirdim. Odaya geçtikten sonra karnıma kum torbası koydular arada gelip kanamamı kontrol ettiler. Hemşire karnıma bastırdı. Bu süreç ağrılı oluyor her seferinde ağrı kesici istedim belli aralıklarla iğne yaptılar. Çok etkisi olmadığını düşünüyorum. 6-8 saat sonrasında uyuşukluğum anca geçti. Yatalakmış gibi doğrulamıyor olmak kötüydü. Bebeği emzirmekte zorlanıyor insan. Ama geçeceğini düşündüm hep. Sonda çıkartılıp yürümeye başlayınca herşey biraz daha iyi oldu. İlk ayağa kalkma kısmı korktuğum kadar kötü değildi karşıya baktım hafif baş dönmesi oldu. Dirayetliydim. Saat başı yürümeye bebeğimi emzirmeye çalıştım. Yeni bir hayat ve yeniden doğmuş gibi oluyor insan. 6 hazirandan öncesi ve sonrası olarak bakıyorum hayata artık 🥰 Kuzum sağlıklı ve kucağımdaydı 35. Haftasında mucize gibi 2950 kg 50cm doğdu hiçbir sorunu yoktu. Sonrasında kilo kaybı oldı tabi şuan 2800 kilosu. Yavaş yavaş büyüyoruz ❤️Hastane çantasına 15 tane falan bez koymuştum. Yeterli geldi.. Rabbim herkese hayırlı doğumlar nasip etsin. O ne derse o oluyo aklımdaki çok başkaydı hiç beklenmedik bir anda geldi kuzum. İyi ki geldi..😇
Ne güzel sağ salim almışsın kucağına ☺️ Allah sağlıkla mutlulukla büyütmeyi nasip etsin 💕
Kızlar selam

Merak ettiğinizi bildiğim için kısaca yazıyorum. Çok halim yok çünkü kucağım boş evimdeyim. Kızım ise hala hastanede.
Suyum geldi, hastaneye gittik, 5-6 cm açıklık var her şey süper merak etme dediler ve fakat o an kanamam başladı ve plasenta kısmen ayrılmış derken acil sezeryana alındım.
Bebeğim oksijensiz kaldığı için de hipotermi cihazına götürdüler. Kritük 72 saati atlattık. Bundan sonrası kızımızın gücüne kaldı. Hayata tutunmaya çalışıyor. Şimdilik doktorlar kalıcı bir hasar olmayacağını ve kızımızın 1 hafta 10 gün içinde evimize geleceğini söylüyorlar ama bilmiyoruz. Bekliyoruz. Ağlıyoruz dua ediyoruz. Kocam yoğun bakımın önünde nöbette ben evde duada. Allahım düşmanıma yaşatmasın ama çok zor bir süreç. Dualarınızı kızımdan esirgemeyin
En kısa sürede kucağına alırsın inşaallah kızını dualarımız sizinle 💕
Geçmiş olsun minik savaşçı eminim bunu en kısa sürede atlatacaktır😊
Önceden hiçbir belirti yok muydu nasıl anlamadılar plesentadan kısmen ayrıldığını? Yani bir anda olur muymuş
Benim ilk gebeliğimde 18 hafta gibi plasentamda küçük bi ayrılma olmuştu kanamayla belirti vermişti. Çok şükür oğlum şimdi iyi bir yaşına girdi. Ama o haftalarda gelişimi çok çok yavaşlamıştı.
Çok teşekkür ederim cümlemizin evladına uzun sağlıklı ömürler nasip etsin 🤲
Tam detaylı yazmam gerekirse kuaförden gelmiştim duş alacaktım baktım böyle kanama gibi değil ama kılcal damar gibi kırmızı birşeyler geliyor. Önce ağda dan kaynaklı diye düşündüm çünkü başka hiçbirşey yoktu 🤷‍♀️ sonra baktım sildikçe geliyor doktorumu aradım hastaneye geçtik ultrason muayenesinde fark edilmedi açıklık yoktu nst çekti yine birşey yok bende hala kanama falan yok arada o incecik kırmızılar geliyor. Tedbir amaçlı yatışım yapıldı. Bir daha nst çekildi yine sorun yok bebekte hareketli falan sonra doktor sabaha taburcu olursun sıkıntı görünmüyor yemek yiyebilirsin dedi 🤭 akşam vizitesinde ultrason istedi o an yüzü değişti hemen doğuma alıyoruz plesenta ayrılmaya başlamış dedi. O an bile kanamam yoktu o dediğim kılcal damar şeklinde geliyordu daha 🤷‍♀️
Ama yoğun bakımda tanıştığım aynı durumda olan bir bayanda direk kan boşalması olmuş. Bununda dereceleri varmış sanırım bu kanama miktarı ona göre plesenta yerine göre değişiklik gösteriyor. Ama öncesinde kanama dışında belirti yaşayan duymadım.
Ben de kanama yaşamıştım 18 hafta gibi plasentamda küçük bi ayrılma olmuştu. Neden olduğunu bilemiyorlarmış bunun.

Kızlar çok affedersiniz de ishal olmuşum ben inşallah doğum habercisi değildir bu gece istemsizce terleyip üstümü açıyorum ondan mıdır ki
Bende de oluyor canım demir hapı yapıyor dedi doktor bana sık sık yaşadığım için. Belki öyle olmuştur ya da yediğin bir seydendir belki takip et bakalım

Geçen bi video izledim doğumdan sonra ilk bir hafta asla pompa kullanmayın kolostrum boşa pompada kalıp ziyan olmasın doğum şekliniz ne olursa olsun hep emzirin o yağlı süt bebeğe gitsin pompada kalmasın diyordu

Oğlumda doğum yaptığım zamanda hastanede ebeler kendileri pompa getirmişti sütün gelmesi kolaylaşsın kullanın pompayı diye

X