2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Yarın baya senlık var burada desene

Evet once termin alıp oyle gitmen lazım hastaneye malesef.

Yine dayanamayıp tulumlar almışımdır Ama büyük aldım bu sefer kışlık. Benim bu bebem öyle şanslı ki en büyüğünde maddi durumumuz kötüydü hiçbir beğendiğimi alamamıştım ikinciye de büyükten kalanlar var diye pek bişey almadım. Bu kıza resmen çeyiz düzüyoruz şanslı velet

Eklentiler

• 4DF28F2D-4778-4999-9CDD-9B1C7649DD93.jpeg
    209,7 KB · Görüntüleme: 61
Ne olursan ol ağrın sizin elbet olacak
İçinden insan çıkaracaksın cunku doğumun hicbir şekli kolay değil
Aynen öyle normal sancıyı tecrübe etmedim ama o bile insandan insana değişiyor kimisi ortalığı kaldırıyor kimisi of bile demeden doğuruyor herkesin kendi bünyesiyle alakalı heralde sezaryen de aynı kimisi çok kötüydü diyor kimisi çok kolaydı diyor o yüzden akışına bırakıp yaşayıp göreceğiz benim 3.olacak ben bile nasıl geçecek kestiremiyorum.

Ay canim aynı ben benim de sıfır bilgim bunları bize diyorlar mi yoksa biz mi araştırıp öğreneceğiz bilemedim . İşitme testi kalça test falan da varmış ama onlar galiba sağlık ocağı değil hastanede olurmuş hastane için bize bunu bilgisini önden vermeleri lazım ki randevu bulalım ben özele pek gidemem çünkü devlet hastanesine de randevu önden almak lazım umarım bize doğuma yakın bu konuda detaylı bi liste falan verir gorevliler

Ben daha önce 3 gün kadar bıraktım bir kaç kere. Ama bu sefer aşırı duygusalim

Dün gece baya araştırdım, genel anestezide uyanır uyanmaz ağrılarını hissediyormuşsun, spinalde öyle olmuyomuş, 6 saat hissetmeden bebeğinle ilgilenirsin
genel anestezi aşırı kaygı bozukluğu varsa iyi olabilir. hani kendi sezaryeninde ayılıp bayılacaksan, doktoru da zorlayacaksan daha rahat olur. ama uyanırken biraz zor oluyor, titremesi mide bulantısı. bir sebep yoksa keyfi seçilmemeli bence.

Doğum paketlerinde oluyor bazen bunlar. Devlette olacaksa da önce cocuk doktoruna gidiyorsun o randevu için yönlendiriyor.

bilmiyorum ya pazartesi arayın dedi asistanı bu hafta olmayacak dedi.Tekrar bi arayayım olmadı başka bi doktora gideyi mmi son haftalar diye,bi yandan da iyi oldu diyorum en azından bayramda burada olur belki doğum o zamana denk gelirse..
Evet bence o hepimizde oluyor ben de soruyorum ama daha çok var doğumu konuşmamıza diyodu,bu hafta öğrenecektim.bi de benim normalde pazartesiydi ben cumaya aldım rapor da alırım diye,cenaze durumu çıktı şimdi de.

benimki olsa sorgulardi internete baktinmi dogum belirtisi falan degilmis demi bak belirti falansa doktoru ara hemen derdi

Süper

Sabahları süt ya da ayran iç. Gün içinde de ayran iç. Ya da kalsiyum yazdır doktoruna
Hanı şu suda erıyenlerden
Süt hiç içmiyorum. Sanırım iki kase yoğurt yiyeceğim ara öğün olarak. Aslında osteocare kullanıyorum iki kere. Yine de düşük.

Çayın etkisi olabilir. O yüzden ara öğün olarak yiyeceğim bakalım.

Bazılarında titreme bazıların mide bulantısı farklı farklı septomları var sanırım herkesde farklı çıkıyor..
normalde panikliyebilirim ben ama karar verdimm spinal yada epidural olucam, bebeğimi görmek istiyorum doğumda o anı yaşamak istiyorum cidden hayatında yaşıcağın bi
Kaç güzel anı bence

Ama şuan extra bi anket yapamıyorum sanırım
Bende yapılmıyor diye biliyorum ama yönetimle bir görüş istersen canim
Aaaaa süper bayıldım buna bakkk tam benlik
Sana süper olan bişey daha soylim her hastanede aynı mi bilmiyorum ama 8 saate kadar ancak hissediyorsun acıyı bacaklarını 6 saatten sonra yavaş yavaş ağrıların başlıyor 8 saat sonunda geliyor hemşire bacaklarını hissediyor musun diyor duruma göre kaldırıyorlar seni ben hissetmiyorum demiştim hadi hadi tembellik yapma kalk demişlerdi bana yemediler yani
Bizim burda mimarsinan devlet hastanesi var orda gittiğim doktor çok iyi aslında bı an düşündüm orda mi yapsam doğumu diye sonra korktum ya ameliyat sırasında hissedersem diye özel kadar vermiyorlarmis uyusturmayi öyle duydum. Her hangi bir durum olduğunda mecbur uyutacaklar seni aslında onlar açısından da iyi bişey uyutmak devlette neden öyle oluyormuş ki

Ben de düşünüyorum nasıl 2 gün olacak diye. Kocam kızımı getirir akdam geri götürür diye düşündüm. Annem evde olacak ama
Kayınvalıdem kadar iyi bakamaz. Özellikle yemeklerıne diye dusunuyorum. .
Annem relax
Kayınvalıdem tabakla dolanır pesınde. Bir şekilde yedirir
Aslında nornal olan annem ama neyse.
Benimki salar kendini yemek konusunda ben yoksam

Bizim eski sağlık ocağında kilo ölçerken hata yapıp beni panikletmislerdi (hiç kilo almamış, sıkıntı var, diye) o yüzden oraya pek guvenemedim ve ilk altı ay her ay olacak şekilde ozeldeki dr.a götürdüm. Doktorumuz da iyiydi; gelişime göre mama ayarını falan kendisi yaptı, ek gıda konusunda vs çok bilgilendiriciydi. Ama yeni sağlık ocağımizi ve ebemizi beğeniyorum, bu sefer ekstra bir durum olmadıkça hastaneye gitmem herhalde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…