2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Arastira arstira deli olacan ha en sonunda

Ama dedim size dogum yaklasincada 3.5 atacaksiniz diye
Ayyyy ben her konuda öyleyim biraz manyaklık bende, çok araştırmadan hiç bişi almam , yapmam, dün eşime hediye alıcam interntte, allahım 5 saatimi aldı resmen, mağaza gezsem daha iyiydi balayımı, düğünümü kınamı fotoğraf çekimine kadar hep araştırarar ben hazırladım. Hiç hazırlanmış birşeye gidemedim
Bu olay eşimin işine geliyo , herşey benim kontrolümde o sadece geliyoo
İnşallah canimcim hangi hastaneye gidiyorsun bildiğim kadarıyla çok uzak değiliz seninle
Avrasya zeytinburnu gidiyorum sen

Sana başarılar diliyorum sadece

O araştırma aşamasında siteler arası, ürünler arası, fiyatlar arası kaynoluşve hiç bişi alamadan kapanış. Yengeç burcu özelliği mi acaba

Olsun o evhamlı demeyelimde , garantici diyelim öyle olması daha iyi herzaman extra bişi düşünmek lazım kesinlikle

Bizim bebek plansız olunca bende çocuklara haksızlık oldu düşüncesi oluştu kurulmuş bir düzenimiz vardı ben çalışmadığım için hep kızlarımla ilgilendim falan yeni bir bebeğe ilgim yönelince onlar garip kalacak gibi geliyor şimdi bile hareketlerim kısıtlı vs üzülüyorum ama aslında onların umrunda değil Şansa etrafımızda bir çok arkadaşlarının 2.-3. kardeşleri olmuştu yada olacaklar var onlardan dolayı başından beri baya hevesliler ama ben fazla duygusal düşünüyorum. Allah yardım edecek yeni bir düzen kuracağız inşallah.

Şimdi kızlar sistem soyle devlet veya özel. Bebek doğunca ilk aşıları yapılıyor ve topuk kanı alınıyor kilo boy ölçülüyor. Ertesi gün tekrar kilo bakiliyor kayıp olması %10 normal kabul ediliyor. Sonra 5.gun sarılık kontrolü ve tekrar kilo kontrolü ve topuk kanı bakiliyor. Çünkü sarılık genelde 5 gün civarı en yüksek seviyede oluyor. İlk 15 günde doğum kilosuna gelmesi bekleniyor sarılık yoksa başka kontrol yok. Kalça ultrasonu ve işitme testini ne kadar kısa sürede yaptırırsaniz o kadar iyi ikiside ilk 1 ayda isteniyor. 1.ayda tekrar kilo kontrolü ve aşılar var bunu sağlık ocağı yapıyor ama özelde devam edecekseniz yenidogan doktorları var onlar bakıyor.

Benim doğum yaptığım hastanede bebeğin ilk muayenesi aşıları ve 5.gun kontrolü topuk kanı vs doğuma dahil. Bunu şimdiden sorabilirsiniz. Devlette zaten onlar yönlendirir.

Olsun o evhamlı demeyelimde , garantici diyelim öyle olması daha iyi herzaman extra bişi düşünmek lazım kesinlikle
kesinlikle öyle felaket garantici hem de ,ama ben de şöyle düşündüm pazartesi bi ararım baktım ki yok o gün kim boşsa ona giderim belki de gelecek hemen.sonuçta hastaları var ne kadar cenaze için izin kullanabiilir ki

Yani doğru bencede fazlasa kullanamaz cenaze izni 3-4 gün müydü neydi ben öyle hatırlıyorum. Gelmesse en kötü dedğin gibi ogunluk başka doktpra muayene olurusn bişi olmaz

benimki olsa sorgulardi internete baktinmi dogum belirtisi falan degilmis demi bak belirti falansa doktoru ara hemen derdi
Vay bee valla yok benim adam da tik yoktu mide agrisini da dogum belirtisi saymaz sanmam. Her hastaneye gittigimde doktor siraliyor su durumlar olursa gel diye o da duydugu icin doktorun saydiklari disindaki seyleri sanirim belirti olarak görmüyor benim adam

En cok isime gelen kısımda kurban bayraminda millet etle kelleyle ugrasirken ben lohusa yatacam sende şunu yap diyen olamayacak
Biz zaten hiç kesmiyoruz veriyoruz hepsini hep tatil yapıyorduk kotu oldu böyle herkes gezerken ben evde duracağım ama 2si gibi doğarsa oturmam 1 haftalık bebekle gezilir bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…