2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Benim şöyle oldu canım,
Gece 1 gibi sancıları iyice hissetmeye başladım ama saat tutmadım evde yürüdüm gezindim vs ara ara uyudum sabaha karşı 5 gibiydi nişanımı gördüm ( jöle formunda - oldukça çok - tamamen şeffaf tek parça bir şey
, bir kez geliyor ve devamı yok) doktorumun hastaneye gelmesini bekledim, hastaneye gittim.
Hiç açılmam yoktu sancım vardı, ben eve gideyim sıklaşınca yine gelirim dedim çıktım.
Öğlen suyum geldi yine hastaneye gittim, yine çok sancım vardı ama yine hiç açılma yoktu , ben gideyim gelirim dedim.
Akşam 6 gibi artık dayanılmaz hale geldi sancılarım gittim 1cm açılma vardı gece 23.23e kadar çoooook yoğun sancı çektim ve kızçem doğdu

Kolay bir doğum değildi ama ben her anını çok güzel hatırlıyorum.
O doğum anını da herkesin yaşamasını isterim

Bende kapı süsü yaptırayım yalnızca uygun bi yerde göremedim fiyatlar hep yüksek

Yani şunu anladm cok oyalanmıycam da zaten. Öyle 4 5 saat beklemyi dusunmuyordum da en azndan haldır huldur koştur koştur bi telaşeye de gerek yok galiba. Zaten hep duyuyorum 12 15 saatte dogdu diye ama bi y3rden sonra risk var o riske girmeden en olası ve gidilmesi gereken vakit ne olabilir diye anlamaya calisiyorum. Cokcokgec gidemem ki zaten eşim de durmaz sanmiyorum

cok iyi sakin bir dogum epidural nasibinmiş baksana.

Canım iyide doktorlara göre bu haftalarımız erken benim doktoruma kalsa ohoooo bekletirdebekletir..çok şükür riskli haftaları her birimiz geçirdik yinede biraz daha dursunlar
Ne güzel bekletsin ama şuan bile doğsa erken değil artık

Boşuna erken doğum yapacağım stresine girip bebişlerinide stres yapma büyüdük artık

Valla arastirma hastanesinde hareket yaptirip pilates topu neyi verirlerse giderim. Duş alacak yer var mj bilmiyorum. Özel olsa bunu dusunmezdim de. Özelde o sürec daha sakin kendi halinde hareketlerle odanda oluyor sanirim. Simdi bu hastanede sancı odasında full yatırip nst ye baglarlarsa diye pek istemiyorum.

Galiba ben de oyle dusunuyorum suan okuduklarim cercevesinde. Sancı baslayinca dusa girip gideriz diye dusundum. Ama o arada sancı disinda asiri aci agri kanama veya su gelmesi olursa duşu beklemiycem o net. Zaten 1 saati de yolda gider.

Ne güzel ebe anlatmış vallahi. Işte mesela ben bunları duymasam her an telaşeli olmadan ilerlemem gerektigini bilmem kesin koşarak hastaneye girerdim ve temiz hava aliyim az yürüyüm demezdim. Ben de 5 dk son an saniyordum degilmis. Ama cok geç vakte bırakmam heralde. Su gelince hemen gitmeye de mi gerek yokmuş o zaman yani sanci yoksa sadece su gelirse ne guzel ayrintili bilgi veren ebe onemlivalla

Doğru diyorsun stres olursan az daha beklemek daha mantıklı. Zaten iç güdüsel harekt ediyor insan. O an ne düşünürsen onu yapıyorsun

Allah razı olsun artık öyle yapıyoruz zaten

Doğru diyorsun stres olursan az daha beklemek daha mantıklı. Zaten iç güdüsel harekt ediyor insan. O an ne düşünürsen onu yapıyorsun
Evet yani simdi sancı cekerken mahremiyet kadının az biraz sakin ortamda kendince kalabilmesi milletin tepesine çökmeden onu rahat bırakması önemli diyorlar. Ben o an stres olmadan sakince bazı hareketlerimi yaparak gecirmek istedigimden evde dursam dedim ama bakalm. Bir de doktora sorayim.

Yok canim buzdolabında 2 3 ay hiçbirsey olmuyor.
Ben kuzenlerime yapmıştım. Sonuçta ağzı bağlı poşette oluyor. Hiçbirsey olmaz.

Hanımlar geceleri üstümü örtmüyorum.
Vucudum ayaklarım yanıyor.
Benimde bu ara kasıklarım acayip derece kaşınıyor. Geçen gece uykuda farketmeden çok kötü kaşımışim Şimdi acıdan uyuyamıyorum. Pişik kremi pudra sirkeli su ne yaptıysam 3 gündür geçmedi. Yürüyünce çok canım yanıyor bilmiyorum napicam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…