2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Kocam mutfağın %25 i ni yaptı
İşe gıttı
Ben de kızımla kendime yiyecek bir şeyler soyledım
Güüüya benimki de mutfak dolaplarnı silcekti nasıl beceriyorsa unutuyor veya unutturuyor 10 kere mi söylemek lazm yahu ama neyse ögretmen oldugundan bu hafta son haftanın evrak yogunlugu var bak yine kıyamadım okul bitsin o zaman bi daha ümüğüne çökeyim

Aralarını diktim mi silikonla mı yapıstırdın ben bir tane denedim evde olan iplerle hem ip ince oldu hem renklerin birbiriyle uyumunu beğenmedim hemde silikon tabancasını bulamadım diktim kötü oldu
Silikon tabancası ile yaptım bazı videolarda dikenler var ama benim sabrım yetmez ona

Üsteleyeceksın
Kızdım zaten ben " madem yapmayacaksın ne diye yardımcıya engel oldun" diye.
Aşama aşama yapsın işte.

Üsteleyeceksın
Kızdım zaten ben " madem yapmayacaksın ne diye yardımcıya engel oldun" diye.
Aşama aşama yapsın işte.
Iste ben de yardimci mi cagirsam diye dusunuyordum sonra dur bi diyim yanaşmazsa yardmci derim dedim. Tamam silerim dedi. Hatta o gün sileyim başlayım falan gibi bi gaza geldi nasil oldu bilmiyorum kaldı bi işler mi cıktı acaba hic de hatrlamıyorum. Bu hafta sonu yagmurdan yağıştan evdeydik ama işi var diye seslenmedim.

Vajinal dogum tecrübesi olanlara sormak istiyorum.

Simdi bu sanci gelip düzenli olmaya başladikca zamanla arası azalıyor sanırım.

(Ben öyle anladm zira ilk gebelik ya tamamen duydugum okudugum biraz da kendimce tahminim dogrultusunda konusuyorum.)

Simdi bu sancılar hemen sıklaşmaya başlar mı? Ya da mesela ben hemen ilk sancıra hastaneye gitmek istemiyorum. Zira bugün ögrendim sancı alanı varmıs orda bekletiyorlarmıs yatip nst ye baglı sancı cekesim yok saatlerce acikcası. Hastaneye sancilar kac dk da bir olunca gidilmesi lazım ???

Benim hastanede uzak 1 saat yol var. Acaba yolu da hesaba katarsam ne zaman evden cikcam?? Doktora sorcam da size bi meraktan sormak istedim

Başlangıç 10 dakika ile olmuştu ki önceden suyum gelmişti benim. İki dk içinde hastaneye uçtuk. İki üç saatin sonunda yanlış hatırlamıyorsam 4cm açıklık olmuştu ve sancılar 4 dk ya düştü. 4 cm den sonrasi daha hızlıydi. 8 bucukla doğumhaneye aldılar. Toplam 7 saatin sonunda doğum olmuştu. Arada suni de verdiler sanki.

Bir saat mesafe varsa sancılar 5 dk da bir olunca çıkmak gerekir sanki en geç buna emin olamadım.

Şimdi hastane 15 dk uzaklıkta, duş vs alıp sancilar 4 dk falan düşünce çıkayım diyorum ama eşim panik olur evde doğacak diye

Toplam sancı çekme ve doğma süreci 7 saatti yani. Doğumhanede sadece 3 kez ikindim, hemen doğdu şükür

Ben de bi duş alıp gitmek istiyorum toplam 7 saatse senin benim kac olur bilemem ama 7 saat de orda yatmak istemem vallahi.
Yolda uzak vallahi benim eşim de hadi gidelim der zaten ya yetiştiremezsem deyip duruyordu

Ama suyum gelirse durmam direk giderim muhtemelen.

Sancılar başta 10 15 dk arayla başlıyor. Ortalama 30 40 sn sürüyor. Sonra yavaş yavaş bu süre azalıyor azaldıkça açılma artıyor. Ben ilkinde hemen gittim ama hastanede rahattım gezdim duş aldım kendi odamdaydim zaten. Buna rağmen 2.dogumda evde çektim ama ben 3 dk kadar bekledim ve sonuçta girer girmez doğum yaptım hastaneye hastane 5 6 dk mesafedeydi. İlk doğum biraz daha uzun sürüyor 10 12 saat kadar sürdü ortalama 2.dogum 3 4 saat kadar sürdü. İlk doğum için 1 saatlik mesafede en geç 6 7 dk düşünce sancılar cıkardim 1 saatte çok hızlı acılma olabilir. Yani haklısın orada olmak istememekte ama her doğum farklı.

Toplam sancı çekme ve doğma süreci 7 saatti yani. Doğumhanede sadece 3 kez ikindim, hemen doğdu şükür
Maşallah benim de ilk ya 7 saat belki daha fazla olabilir. Suyun geldiginde uzanarak git hastaneye demisti bi arkadas. Bakalim hangisi gelecek görcez. Suyum gelmez de sancim 10 dk da bir olursa bi duş alırim yine de o zaman.

Bi de sanirim kaan kocatepe videosuydu cok gec gelinmesini pek istemiyoruz cunku bi süre sancilarla bebeginkalp atış verileri de bizim icin onemli süreci nasıl ilerletecegiz normal dogum mu sezeryan mı bilmemiz icin onemli diyordu.

Aynen soruyorum amaher dogumun farkli oldugunu aklmdan cikarmiyorum yine de az bucuk genel olan sey nedir onu merak ettim mesela sancilarin baslangicinin 10 15 dk oldugunu bilmiyordum

Kızlar benimde hastane çantam hazır çok şükür. Hediyelik kısmı ve kapı süsü kaldı. Pekte yaptırmayı düşünmüyordum ama pişman olur muyum bilemiyorum. Sizler neler düşünüyorsunuz
Ben hediyelik yapmadım canım ilkinde de bunda da çikolata yaptırıp etiketle isimlerini yazdırdım. Ama kapı süsü yaptırdım odalarının kapısına da asarım diye
Güzel soru perşembe günü bu sorunun cevabını veririm doktoruma sorucam zira benim hastane de tam 2 saat civarı benim iki gün önce hastaneye yatışımda kasılmalarım 5 dkka da bir düzenli geliyordu ama şiddeti 40-60-80 arası değişiyordu ve kısa sürüyordu. Normalde insanlar 5 dkka da bir olunca doğuruyor sanırım bir sürü değişkeni var doğumun. Ben de çok tecrübesizim

Allah korusun bebek sıkıntıya düserse evde ayirt edemeyebiliriz. Bana mantiksiz geliyor sancilar 4-5 dakikaya dusene kadar hastaneye gitmemek... Belki sezeryan gerekecek tum belirtiler normal dogum belirtusi olsa bile cocugu strese sokmaya gerek yok.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…