2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Zaten otomatik beşiğin en düşük ayarında calıstırdım. Cocuk öyle sağ sola gitmiyordu. İki yanına yan yatıs yastığı koydum sabıt kaldı cocuk.
Titreşim hep acıktı. Hafiften sallanıyor ve titreşim, acik oluyor.

Titreşim de çok önemli yani.

Her şeyi yaşayıp göreceğiz yine. Belki bu uslu bebek olur :)

Emzikli olursa şahane oluyor

Bu konuda ben de emin olamıyorum annem uzakta gelecek ama erkenden gelmesi mi gerekir. Bilemedim

Ayyu inşaşşah tutar emziği, ozmN titreşimde işe yarar, hemen içine koyuyomusun yoksa 1 ay bekliyomusun koymaya içine bebeği

Kayınvalıde mi uyardım . Bebek ağlarsa mama verdir diye.
" alışmasın " diyor.

Bırak dedim alışıp alınmamasını, sarılık mi olsun ? Ben sana söylüyorum
Mama verdir
Emzik ver . Niye aç dursun ki? belki ilk anda hemen emziremeyeceğim bile.
Şimdiden söylüyorum sana dedim.

Ulen insanlar direkt " alışmasın mamaya " diye düşünüyor. İnsan evladı orada aç kalmış
Başlarım alışıp alışmamasına.
Ben yola sokarım onu zaten .

Son düzenleme:
Ayyu inşaşşah tutar emziği, ozmN titreşimde işe yarar, hemen içine koyuyomusun yoksa 1 ay bekliyomusun koymaya içine bebeği
Eve gelınce koyarım canim. Zaten anne karnında onlar titreşime alışkanlar

Kendilerini daha güvende hissediyorlar. Ve yarım kundak.
Muslin beziyle kollarını sar sadece. Uyurken kendini uyandırmasın
Korkmasın sonra

Kesinlikle buna çok katılıyorum bazıları çok abartıyo inat ediyo süt verdircem diye çocuk sarılık oluyo, kendini kasmamak rahat olmak daha iyi bence.. çocuğada eziyete gerek yok aç kalmasın gerek yok
Ben bi ay sonra fln koyarım diye açmadım kutudan ozmN açıyıp hazır dursun koyıyım direk içine kucağı alışmasından korkuyorum , herkes ten teması diyo ama bakıyorum kucakdan iner inmez ağlıyo öyle olsun istemiyorum inşallah alışmaz

1 aya senin haşatın çıkar be merak etme
Çok zamanın olacak ten teması icin.

Normal doğumsa
En kötü aynı gün gelir canim. Sonuçta herkesin yanında birileri olmuyor. Eve geldikten sonraki süreç önemli:)
Vajinal dogum istiyorum ama sürec ne gösterirse bilmiyorum. Annem uzakta ankradan canakkaleye hemen gelemez de belki 1 hafta oncesinden olabilir. Sonraki sürec önemli evet ama ben nedense hastanede de ihtiyacım olursa diye emin olamıyorum. Erkek almiyorlarmis da k.dogum servisine. Eşimgiremez yani

Bebeğin ne zaman geleceği de belli olmuyor ki.. hayırlısı olsun :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…