2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Doğum izni bitince çalışmayı düşünen var mı ? Sanırım ben çalışacağım annem ben bakarım diyor bebek çok küçük olacak ama yarım gün işe gidip gelirim diye düşünüyorum 🤷🏻‍♀️Hayat pahalı tek maaşa düşmek biraz korkuttu bizi kredi borcu kira zaten 6buçuk neredeyse 🤷🏻‍♀️
Ben de 6 aylık olunca çalışacağım ins 🥰 evde duramam çünkü 🤐

Canım bence kilosu öyle kötü de değil benim yeğenim 2500 doğdu normal doğdu 39+ larda bir de
Maşallah😊 ilk oğlum 3400 civarıydı gayet iyiydi bu böyle olunca tuhafıma gitti. Zaten 32 haftada baş gösterdi şu plesenta yaşlanması işi. Onun payı var. Umarım bizimki de kilo alır bir haft daha dayanır.

Kızlar ben de geldim doktordan. Nstde uyuyordu sanırım kıpırdattılar öyle uyandı. Doktor bebek tepki vermese acil sezeryan olacaktın dedi. Ay tırstım öyle deyince. Neyse kilo almamış 2700 47 cm, bu çocuk neden büyümedi 😔 en son geçen hafta Pazartesi gitmiştim. 4 gün sonra yine gideceğim ve kilo almamış olursa alırız dedi. Kendimi normal doğuma çok alıştırdım. Kilosu az olunca normal doğum zor mu olur sizce
Kızımin bir ara kilo alımı durmuştu. Ama muz, kaşar, süt derken topladı biraz. İki hafta hep geride çıkardı kilosu ama 40. Haftayı geçirdik doğması için. Suyum gelince mecbur suni sancı ile doğum yaptım. 2500 gramdi ama o kadar dinç bir bebekti ki anlatamam 🍀 ins sizin için de güzel olur her şey 💙

Bence kilosu normal canim ama mesela 15 gün omcemi gormustun hicmi almamis
Canım şöyle 25 mayıstan 3 hazirana 300 gr almış 2700 gr olmuş demişti. 3 hazirandan 9u yani bugüne kadar hiç almadığını söyledi. Şimdi düşününce arada 6 gün var ölçümde hata da olabilir ama hiç almamış dedi.

İlk gebeligim öyleydi. Galiba 35 te kilo alımı durmuştu, iki hafta takipte kaldık. Almayınca 37de sezeryanla dünyaya geldi. Doktor doğum şekli tercihim için farketmez demişti o zaman. 2900gr doğmuştu.
Sonradan kilo alımı nasıl oldu. Doğunca toparladı mı. Doktor da artık Türkiye’de normal doğum yapan zor bulunacak. Normal doğum diğerine göre daha zor ve riskli dedi. Tam doğum gelmiş kapıya söylenecek laf mı. Artık doktora bırakacağım. Sezeryandan korkuyorum ama bebeğimin sağlığı için dayanırım. Bir de oğlumdan sonra benim 3 kaybım var bu oğlum mucize geldi. Yaş 36 artık riske atılacak bir durumum kalmadı. Hepimiz sağ sağlim kucaklarız inşAllah 🙏🏼

Ayhh ...Tepemden ayak parmaklarima dek terledim. Geberdim. Tüm gün dısardaydm. Sabah ciktik hastane diye kan verdim troidden dolayı. Sonra dolan dolan vakitgecir kahvalti filan. Allahım bu canakkale niye böyle yapış yapışım. 4 de kadin dogumcu muyanesi basladi 6 gibi anca girdim 🥵 açlıktan geberiyorum. Bundan sonra her hafta gel dedi😰 suyum normalmiş iki gündür iyi yedim kendimi su mu akıntı mı diye. 🙄 iki gündür perişan oluyorum hastanelerde. Dün de endokrine gitmistim troid icin dolmuşla dönmüştüm hışır olmuştum. Merkezi y3rde oturmamak pişmanlık resmen 😭

Benimkinin de elinden gelse oturur evinde çocuğunu büyütür 🥰ben para kazanırım 😂
🤣 yaaa benim eşim de öyle. Bir daha dünyaya gelsem kadın olur zengin biriyle evlenir ev hanımı olurum diyordu. Çok rahat biliyor bu işi. Çocuğa bakmak tv tabletle kolay tabi. İki üç gün baktı dayanamadı. İkimiz de çalışıyoruz mecburen bu yıl ben izin alacağım, bu ekonomide zor. Ama Oğlum ilkokula başlayacak evde olmak iyi olacak olumlu bakarsak☺️

Kızımin bir ara kilo alımı durmuştu. Ama muz, kaşar, süt derken topladı biraz. İki hafta hep geride çıkardı kilosu ama 40. Haftayı geçirdik doğması için. Suyum gelince mecbur suni sancı ile doğum yaptım. 2500 gramdi ama o kadar dinç bir bebekti ki anlatamam 🍀 ins sizin için de güzel olur her şey 💙
Ah inşAllah canım. Benimki de öyle hissediyorum bi ayak vuruyor karnım yamuluyor. Bu ara ben de muz ve süt ağırlıklı beslenmeye çalışacağım. Çok teşekkürler güzel dileklerin için 🥰

Ay nolmuştu ben kaçırdım?
P.tesi beni ve eşimi deli etti canım ters ters konuşmalar yaptı
Bir önceki kontrolde tamam demesine rağmen şimdi 1 gün için ben sezeryanları pazar gününe topluyorum benimle gün için inatlaşmayın dedi
Baya baya da canımı sıktı
Birde ben doktorumla Yıllarca beraber çalıştım evime gelir gider vs

Ayhh ...Tepemden ayak parmaklarima dek terledim. Geberdim. Tüm gün dısardaydm. Sabah ciktik hastane diye kan verdim troidden dolayı. Sonra dolan dolan vakitgecir kahvalti filan. Allahım bu canakkale niye böyle yapış yapışım. 4 de kadin dogumcu muyanesi basladi 6 gibi anca girdim 🥵 açlıktan geberiyorum. Bundan sonra her hafta gel dedi😰 suyum normalmiş iki gündür iyi yedim kendimi su mu akıntı mı diye. 🙄 iki gündür perişan oluyorum hastanelerde. Dün de endokrine gitmistim troid icin dolmuşla dönmüştüm hışır olmuştum. Merkezi y3rde oturmamak pişmanlık resmen 😭
Şu tempoda bir gün geçirsem ertesi gün dogururum🤐 acayip yorgunum, her yerim ağrıyor. Yürüyüş yapamıyorum alerji mevsimi. Okula gidip gelmek bile büyük mesele 🥰 yaşlandım zaar

İyi bak korkdugun gibi çıkmamış sevindim 🤗 Çanakkale de oturuyorum dedin ama oralimisin aslen merak ettim.

Doğum izni bitince çalışmayı düşünen var mı ? Sanırım ben çalışacağım annem ben bakarım diyor bebek çok küçük olacak ama yarım gün işe gidip gelirim diye düşünüyorum 🤷🏻‍♀️Hayat pahalı tek maaşa düşmek biraz korkuttu bizi kredi borcu kira zaten 6buçuk neredeyse 🤷🏻‍♀️
Ben de düşünüyorum başlamayı ama annem yan çizmeye başladı. Biz başlayınca soğuk havalar da başlayacak. O yüzden 6 aylık bebeğin soğuklarda dışarı cikmasindansa annemin gelmesi daha mantıklı. Evleri soğuk da oluyor ama kadın buraya getirin diyor .Hamile kalmadan önce sen doğur ben gelirim diyordu .Ev alın sen çalış ben bakarım diyordu. İyi ki güvenip ev almamamisim. Her şey cocuk doğunca belli oluyor .o bakarım ederim diyenler bir köşeye çekiliyor

Yaaa ben lohusa takımı aldım elbise şeklinde pijama takımı istemiyorum sezeryanlı olucağım için altıma bişi giymekle uğraşmıyım, hem hastanede hemde böyle evde olduğumda efil efil giyilmelik elbise aldınızmı bakıyorumda bizim semtte bulamadım 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ Lcw bakıyım olmadı belki çyle elbise vardır

X