2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Cuma günü özele kontrole gtmistim renkli ultrason alabilmek için 😅 10 gün hakkim varmış ya tekrar gtmrk için bir daha gtsem mi cuma acaba dedim hatta doktor 1 hafta sonra gel diye çağırdı ama nst istemisdi o gün ben nst ye yeni girmisdim devlette birde karnım açtı tekrar ona para vermeyeyim diye girmedim 🤣🤣 kendide nst de bişey çıkacağını sanmıyorum rahim ağzı kapalı herşey normal ama yinede bir git gibisinden demisdi.simdi tekrar gtsem muayeneye ayıp olur demi 😂😂😂

Cuma günü özele kontrole gtmistim renkli ultrason alabilmek için 😅 10 gün hakkim varmış ya tekrar gtmrk için bir daha gtsem mi cuma acaba dedim hatta doktor 1 hafta sonra gel diye çağırdı ama nst istemisdi o gün ben nst ye yeni girmisdim devlette birde karnım açtı tekrar ona para vermeyeyim diye girmedim 🤣🤣 kendide nst de bişey çıkacağını sanmıyorum rahim ağzı kapalı herşey normal ama yinede bir git gibisinden demisdi.simdi tekrar gtsem muayeneye ayıp olur demi 😂😂😂
Neden olsun ki
Artık sonlardayız:)

Kızlar yakın zamanda kontrole gıtceklerden bır rıcam var doktorunuza sorarmısınız.Yuksek tansıyon normal dogumu engeller mı?
Benım tüm testlerım normal cıktı gebelık zehırlenmesı yok ama tansıyonum hep sınırda 14/9 cıkıyor.Normal dogum yapmama engel olur mu bı kac doktordan fıkır almak ıstıyorum.Kendı kontrolum de 20 sınde.☹️
Doktorumla dün bu konuyu konuştuk. Normal doğum istiyorum hiçbir engelim de yok sadece tansiyonum seninki gibi genelde 14/9 seyrinde 😔 doktorum normal yapacakmışsın gibi yapman gereken şeyleri yap(yürüyüş squat adaçayı vs.) ama doğum haftasında ya da doğum olacağı gün dahi tansiyonun yükselse ikinizi de riske atmayıp sezaryen yaparım hazırlıklı ol dedi. Ben sana sezaryen demiyorum ama o anki duruma bağlı dedi. İster şimdiden sezaryen için sen karar ver istersen de bekle dedi. Ben şimdi sık sık tansiyonumu ölçüyorum normal olacak gibi bekliyorum 🤗

Benim ikiye çıkarttım da Dr a danışmadan 😅 ondan bı korktum. Daha doğrusu başka bir Dr a danıştım😂
Doktora danistiysan sorun olmaz bence.kendi doktoruna da gttiginde yine bir sor ama yinede.normal düşünüyorsan doğumu belli bir haftada bırakılması daha doğru dedi bana son gttigim doktor sancıların baskılanmaması adına.danismakta fayda var o biliyor sonuçta senin durumunu.

Benim ikiye çıkarttım da Dr a danışmadan 😅 ondan bı korktum. Daha doğrusu başka bir Dr a danıştım😂
Bende kendim 2ye çıkartttim magosit 365 kullanıyordum. Doktora söyledim iyi yapmışsın dedi😅 ama kramp olmuştu. Sonra da kasılmalar olunca doktorun önerisi ile başka bir ilaca geçtim.

Kız mavibeyazın bebeğinin maşaallahı varmış. Millet 40.hagtada 50 cm doğuruyor..bide kilosuda iyi o yüzdenküveze girmemiş maşallah..benimkiler daha 43 cm
Benim 34haftada gittğimde 52 cm dedi doktor benim bebeğe😂 doğana kadar kaç olur kimbilir😃 aynen maşallahınvarmış en korktuğum kuvezde kalıp uzak kalmak bebişle🫶🏻
İnşallah ikizlerde kalmadan senim yanına gelir
Ama bence 1-2 hafta daha sabrederlerse bence boylarıda uzar 47 olsa yine iyi bence

X