2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Ben gezerim duramam ama 36 ya kadar dinleyeceğim az evde işlerim var zaten😄 sonra isterse doğsun zaten. Valla öyle bir rahatlık ki bende kide dün doktora gel bakalım demese eve geçecektim direk arkadaşlardan ayrılıp. Allahtan çocuklar yoktu😑
Sen her şeye rağmen bir çanta bari hazırla🙈 ben neyse ki temel hazirlikliklari tamamladim rahatım o konularda. Tek derdim derslerim ve final odevlerim.🤣

Sen her şeye rağmen bir çanta bari hazırla🙈 ben neyse ki temel hazirlikliklari tamamladim rahatım o konularda. Tek derdim derslerim ve final odevlerim.🤣
Yarın ilk işim son bir iki şeyi alıp canta hazırlamak. Ev temizliği vs bitti genel hatlarıyla. Cumartesi gösterisi var büyük oğlumun onu atlattık mı tamamdır 🥰

Kalıyormuş demek bilmiyorum ki😅 zaten muayene olmus oldum geldi kabuslar😅
2. Ve 3. Gebeliklerde açılma oluyor evet, eğitimde bahsetmişlerdi. Yani 2 3 cm var ve kadın hissetmeden birkaç hafta geçiriyor demişti bir ebe. 😊 Yani sorun yok gibi senin için. Artık dinlenerek bu süreci kolaylıkla geçirirsin inşallah.

2. Ve 3. Gebeliklerde açılma oluyor evet, eğitimde bahsetmişlerdi. Yani 2 3 cm var ve kadın hissetmeden birkaç hafta geçiriyor demişti bir ebe. 😊 Yani sorun yok gibi senin için. Artık dinlenerek bu süreci kolaylıkla geçirirsin inşallah.
3.diye normal bencede. Demek kolay olacak doğum evrene olumlama😅

Yalnız degılsın benım kı de sagolsun bı ısın ucundan tutmaz.Üstelik evde 3 kedi 1 kopek var hergun supurge yapıyorum.mutfaktı wc idi.Yapmadan olmuyor.Ayda 1 de detaylı temızlık ıcın bı abla gelıyor.İdare edıyorum.
En azından supurge yapsa cok makbule gecerdı 😔
Kadının gelmesi iyiymiş ben riksli diye üy ay dilemedim dolapları gözüme battı

Sizlere bi sorum olacak ben en çok bebeği emzirirken ya da mama yerken nefes borusuna kaçmasından çok korkuyorum yeğenimden dolayı fobi oldu tecrübeli anneler fikir verebilir mi böyle bi durum da ne yapmak gerekiyor

Kızlar merhaba, 2 gündür giremedim bilin bakalım ne oldu😅 doğurmadım ama hastanede yattım dün. Disardaydik kasılma hissetmeye başladım birsey olmaz diye devam ettim yalancı diye düşündüm akşam siddetlenince hoopp doktora. Nst de düzenli sancı cikti 50 70 arası açılma 2cm ama öncekilerden kalmıştır dedi. Sancıyı durdurmak için bir serum yapıp yatırdı bir gece. Şuan hersey stabil ama izne çıkma kararı aldım. Sorun olmaz bazen böyle olup 42 doğuran var dedi. Sancılar kesildi nst 20 lerde görünüyor artık ama takip verdi. Evdeyim artık umarım yolunda gider hersey😅 artık çocuğa nasıl bayramı bekleme dedimse fazla söz dinledi🤣
Peki seninle ayni seyleri bugun hissetmem🙈

Bende yarin bi surprizle karsilasabilriim seninki neyseki duzene girmis benim suan duzensiz sancim var oda bebek toplanip geri birakiyo hayirlisi olsun hakkimzida🤷‍♀️

Amin amin. Az daha dursun ama 2.5 kilo bebeğe ve yıkanmamis esyalarima hazır degilim😅 hiç 0 ay almamıştım yarın gidip 2 takım alacağım ama😃
Artık yıkaaaa bakkk ağrıların fln olur nolur nolmaz😃😃😃
Her daim bir sürü iş yapmıs da yorulmuş vucudum agrimis gjbiyim vallahi neler etmiyorlar ki. Hani vajina dudaklari derler ya öyle söyleyim. Oralar da agriyor gibiydi bu aralar biraz hafifledi ama bu sefer de belim sızlıyor dolaşıp duruyor iste agrilar 🤭 evrene mesaj yollamicam yildım bitsin demiycem bebiş gelişsin iyice dayancam inşallah.
Şöyle 2-3 hafta daha dursunn sonra gelmek isterlerse gelsinler zaten gün sayıyoruz artık 😍😍😍 ağrılar cidden dediğin gibi dolaşıyo🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ Gecicek inşallah 🙏🏻😃

Peki seninle ayni seyleri bugun hissetmem🙈

Bende yarin bi surprizle karsilasabilriim seninki neyseki duzene girmis benim suan duzensiz sancim var oda bebek toplanip geri birakiyo hayirlisi olsun hakkimzida🤷‍♀️
Amin amin. Hiç ihmal etme. Benim 2.cide kolay olmustu bunda da gitmesem dogardi belki. Tam olarak karnim taş gibi oluyordu ve toplanıp bırakıyordu bide bebek hareketi azdı.

Kızlar , normal doğum isteyenler perine masajina başladınız mı ? Önceki gebeliğnde yapan oldu mu yada 🙂

35 de başlayanlar olmuş, burada yazılmıştı. Ben de haftaya ebeme sorup başlayacağım bakalım. Hindistan cevizi yağı ile oluyor sanırım, deneyeceğim.
Ben yaptım daha önce bunda da yapacağım, bu haftalar ideal ama inanır mısınız vaktim olamadı henüz 🤷🏼‍♀️

Kızlar ben gidiciyim 😭çok fena bir adet sancısı gibi sancı. Kaç saattir yatıyorum geçmiyor..karnım taşgibi..yarın 34+0 olacaktı işte. Korkuyorum .sanki bişeyler başlıyor sancı geldikçe suvğibi terliyorum korkuyorum çok erken
Aman bacilar yapman etmen nolur..

sakinleşmeye çalıs canım kontrolü kaybetme herseye hakim ol vucudunu kontrolden cıkarma nefes al ver dinlen gözünü sevem. 34. Hafta kötu degil eger doktor müdahale ederse bi kac hafta daha dayanır iyi düsün pozitif ol doktorunla iletişime geçtin mi?

Kızlar merhaba, 2 gündür giremedim bilin bakalım ne oldu😅 doğurmadım ama hastanede yattım dün. Disardaydik kasılma hissetmeye başladım birsey olmaz diye devam ettim yalancı diye düşündüm akşam siddetlenince hoopp doktora. Nst de düzenli sancı cikti 50 70 arası açılma 2cm ama öncekilerden kalmıştır dedi. Sancıyı durdurmak için bir serum yapıp yatırdı bir gece. Şuan hersey stabil ama izne çıkma kararı aldım. Sorun olmaz bazen böyle olup 42 doğuran var dedi. Sancılar kesildi nst 20 lerde görünüyor artık ama takip verdi. Evdeyim artık umarım yolunda gider hersey😅 artık çocuğa nasıl bayramı bekleme dedimse fazla söz dinledi🤣

Ahh gelmiş geçmiş olsun 🙏🏻 sen artık full dinlenmeye al kendini hiç bir şey yapma, ama korkma da haftalarımız çok iyi azıcık daha dursa tontis olsa yeter 🥰

Kızlar ben gidiciyim 😭çok fena bir adet sancısı gibi sancı. Kaç saattir yatıyorum geçmiyor..karnım taşgibi..yarın 34+0 olacaktı işte. Korkuyorum .sanki bişeyler başlıyor sancı geldikçe suvğibi terliyorum korkuyorum çok erken 😔
Ya inşallah en azından bir kaç hafta dursunlar ama ikizler erken doğsa da çabuk toparlıyor hic canını sıkma .inşallah yoktur öyle bir şey

Kızlar ben gidiciyim 😭çok fena bir adet sancısı gibi sancı. Kaç saattir yatıyorum geçmiyor..karnım taşgibi..yarın 34+0 olacaktı işte. Korkuyorum .sanki bişeyler başlıyor sancı geldikçe suvğibi terliyorum korkuyorum çok erken 😔
Ben de bi kere sanci gibi cektim ama sürekliydi ve terledim dedigin gibi sonra farkettim ki gaz vardi. Icinde boyle gaz gecişi falan hissediyor musun ben hissetmistim bi süre sonra. Bi de sürekli olmasi da sancı olmadigini gösteriyordu. Belli aralıkla gitgel yoksa hep araliksiz sancıysa gaz olabilir

X