2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Kızlar dr.uma yazdım daha görmedi
Birkaç gündür benim iç çamaşırım hem az az ıslak oluyor idrar mı akıntı mı su mu bilemedim yazayım dedim görünce gel derse bi giderim
Turnusolla falan bakar belki
Ara sıra bana da olıyor ama dikkat ettm dışarı çıkınca oluyor
Terlemekten sanırım:)

Kızlar ben de kontrole gittim bugün 3300gram 49cm olmuş pehlivanım 😂 ben aynı kilomda kalmışım çok şükür daha almayayım zaten +21deyim
Tarihi kesinleştirdik bebiş beklerse 27haziran epidural sezeryan olacak spinale göre daha az baş ağrısı olduğunu söyledi onu önerdi hocamız
Biz de her hafta kontrole gideceğiz artık 🥰

Kızlar ben de kontrole gittim bugün 3300gram 49cm olmuş pehlivanım 😂 ben aynı kilomda kalmışım çok şükür daha almayayım zaten +21deyim
Tarihi kesinleştirdik bebiş beklerse 27haziran epidural sezeryan olacak spinale göre daha az baş ağrısı olduğunu söyledi onu önerdi hocamız
Maşallaha hakikaten pehlivan 🧿

@nilozgul
Canım dün akşam doğumla ilgili yazdığın mesaja denk geldim de , benim de tüp bebekle oldu …

Lâkin doğum tercihi ister doğal yolla ister tüp veya aşılamayla farketmeksizin bebeğe aittir.
Tüp bebekliler normal doğum yapamaz diye saçma bi düşünce olamaz.
Onlar bebek taşıyor biz civciv mi ?
Benim de kulağıma böyle şeyler gelince tamamen kişinin tercihi olduğu kanısı aldım danıştığım doktorlardan .
Tüp bebek süreci zaten hep planlı programlı biliyosun , kişi burda “doğumum da şu tarihte olacak , artık kabuşuyorum” algısına girmeyi daha kolay buluyor. Özellikle ilk gebelikse …

Ben normal isteyenlerdenim ama bu süreci, bebeğimin sağlık durumuna göre , bedenimin buna müsait olup olmayacağına bıraktım …🌸

Şahane düşünüyorsun, çok doğru 😍 sağlıkla gelsin

Ne kadar acaleci davranmışsın bebek için
Bizzzz 7 yıldır birlikteyizzz zaten bu sevgililik nişanlılık dönemini çok uzattık , dedik gezelim hemen evlenmeyelim , borcumuz olmadan evlenelim para biriktirelim fln derken biraz aheste davrandık😂
Öylede olunca zaten yaşlarda geçiyo evlenir evlenmez çocuk yapalım bari dedik😃

37+2 oluyorz ya 23 haziranda doktorlar +1 i 38 den saymiyomu 🤪😄 ay yok ya benim istdgm onemli degl saglkli olacgi zamanda gelsn .. tiktokta asena diye bi kiz var 35+5 te dogurmus ilkten bebek digdu iyi smdi kendi hastaneden ckti bebek 1 hafta daha kalicakms hastanede solunumun desteklenmesi lazimmis :KK43: oyle olmasids cok zor dusunsene parcani orda birkp eve geliyosn 😱 ay yok yok ya icimizde dursun vaktinde dogsun bizle eve gelsn hastnede flan kalmasnlar insAllah
Bende eve götürmek istiyorum yavrumu 38+4 olur dedi ama ben 39 haftamız olsun diyorum bayrama denk geliyor 39 haftam bayram sonuna bekler mi ki bebegim hastanede kalırsa cok üzülürüm tarih seçemedim sürekli degişiyor fikrim

Maşallah bebişkoya yaaa zamanlar daralıyooo😍😍😍🌸🌸

Bizzzz 7 yıldır birlikteyizzz zaten bu sevgililik nişanlılık dönemini çok uzattık , dedik gezelim hemen evlenmeyelim , borcumuz olmadan evlenelim para biriktirelim fln derken biraz aheste davrandık😂
Evliliğin oturma kısmı atlatılmış o zaman canım ne güzel Allah aratmadan vermiş 🙏

Allah korusun darsa ve kafa sıkışırsa ne olacak ?
Doktorum zaten şunu söylüyor risk varsa bebeğin sıkıntısı varsa asla normali zorlamiyor. Bu zamana kadar çok kişiyi normal doğurtmus .tecrübesine göre bunu yapıyor. 1.50 nin uzerindeyseniz, ameliyat falan olmadiysaniz normal dogurabilirsiniz diyor .Yani çatı muayenesi kesin bir kriter değil diyor .Ki bir arkadaşıma doktoru çatı muayenesi yapmış önceden .Sen normale çok musaitsin demiş. Ama doğumda bebek kanala sıkışmış ve acil sezaryen oldu .doktorum her şeyin asıl doğumda belli olacağını söylüyor.

Doktorum zaten şunu söylüyor risk varsa bebeğin sıkıntısı varsa asla normali zorlamiyor. Bu zamana kadar çok kişiyi normal doğurtmus .tecrübesine göre bunu yapıyor. 1.50 nin uzerindeyseniz, ameliyat falan olmadiysaniz normal dogurabilirsiniz diyor .Yani çatı muayenesi kesin bir kriter değil diyor .Ki bir arkadaşıma doktoru çatı muayenesi yapmış önceden .Sen normale çok musaitsin demiş. Ama doğumda bebek kanala sıkışmış ve acil sezaryen oldu .doktorum her şeyin asıl doğumda belli olacağını söylüyor.
Tarihlerimiz birbirine cok yakin bakalim gercekten 40 haftayi dolduracak miyiz:) kendi doktorum cok gerei degil ama yapilabilir dedi. Bilmiyorum 10 gun sonra muayene olacagim tekrar.

Bizim de 20 temmuzda iki yıl olacak evleneli ikinci yıla iki bebeyle giriyoruz 😂😂 öncesinde 4 yıl sevgililik yaşadık 😁
Ne kadar acaleci davranmışsın bebek için

Doğar doğmaz okula yazdirmalik olur😂😂 sağlıkla gelsin 💜

Evet hanımlar size yine bir soru ile geldim.
Sorum 12/14 yaş aralığında oğlu olan annelere daha çok. Yeğenimin doğum günü, güzel onu mutlu edecek bir hediye almak istiyorum ama bir türlü bulamıyorum.
Lego severdi sürekli Lego technic alırdım, çok yapmıyor artık. Alıp gezmeye götürmeler yapıyorum ama karnım burnumda iyice zor olacak. Ne alsam?

Bende eve götürmek istiyorum yavrumu 38+4 olur dedi ama ben 39 haftamız olsun diyorum bayrama denk geliyor 39 haftam bayram sonuna bekler mi ki bebegim hastanede kalırsa cok üzülürüm tarih seçemedim sürekli degişiyor fikrim
Canim yanls anlasilma olmasin bunlar varsayimsal seyler olacagi varsa 40 tada olur 35 tede yani doktor sizin icin en uygun tarihi vermistir zaten doktorunuza guvenin bence 38 39 40 en iyi en guzel tarihler zaten icinizi ferah tutun guzel dusunun guzel olsun ❤️
Ben dr a 37. Haftada alsanız bayramda eşim de evde bana bakardı dedim ama erken olduğunu biliyorum tabi biraz şakayla karışık dedim. Sana bakarlar da bebeğe kim bakacak erkenden alınca dedi😅 38+3 e gün verdi benim istediğim gün 38+5 ama mümkün olsa bugün😂
Yaaa 😄 doktorlari cildirticak bu topikteki gaciler 😄🤪 bizim istedgmze kalrsa bugun doguralim zatende Allahtan doktorlarmiz akli selim doktorlarimizin verdigi tarih en iyisi bizim icinde bebegimiz icinde 🥰
Abooooo :KK70: birdaha hastaneme pahali dersem çarpilcam galiba o_O :rolleyes:

X