2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Şuana kadar aldığım en güzel bilgiydi canım.
Çok teşekkür ederim 👏
Valla okuyunca doktora muayne olayım doktor hangisi uygun derse o olsun doğru diyorsun.
Normal doğumdan korkum. 12 yıl bekledik tüp bebek tedavisinde zorlu bi yoldan sonra Allah'ım nasip etti. Bir sorun olur çocuk bi yerde tıkanır mi diye 🙈🙈 Bakalım hayırlısı hangisi ise o olsun 🥰 Tekrar teşekkür ederim.
Sezeryan doğumda bir sürü komplikasyon barındırıyor. Bunları konuşup asla kimseyi korkutmak istemem ama arastirabilirsin. Anne bebek için hangisi daha iyi iyice araştırıp karar vermek laizm. Normal doğumun en en güzel yanı bana sorarsan doğum sonrası yenilenme hissi.

Kızlar sabah 1-2 yudum bozuk süt içtim fark etmeden 🤦‍♀️ 5,5 yaşındaki oğlumda yarım bardak içti biz fark edene kadar. Bir şey olur mu sizce ? 😢
Ben geçen bayağı içtim 🙈
Sonradan farkettikama birşey olmadı Allah'a şükür.

Kızlar bu çocuk 2 gündür eskisi kadar sert tekmeler atmıyor anca bir dürtcem anca hiç yokta degil ama eskisi kadar degil korkuyorum

Artık yerleri kalmadı 😂
Bizimki ağzımdan çıkacak az kaldı 😂

Sürekli hareket olunca şimdide olmayınca korktum açıkçası
33te normal canım.
Çikolata üstüne su iç.
Uzan sola.
Sıcaklar da etkiliyo bence.
Bizim ruh halimiz de ona geçiyor işte.
Sırtüstü 5 dakika yatınca da bazen güzel vuruyor.
İş ki canları istesin 😂

28inde 38+0 oluyorum tam
Bana 38+3 e tarih verdi bende dedim hani 4 günle ne kaybederz 27sine verin fln
Bebek iri olursa ciğer gelişimi için geç almakda fayda var dedi. Yine son hafta nts için gelicen ozman sancın varmı yokmu ona göre yine konuşuruz dedi 🤷🏼‍♀️

Hayır mesela haberin olsun bebek büyük gittiği için suyun gelebilir sancın gelebilir de diyo hemen gelirsin dedi eeee erken değilmi dediğimde kilosu iyi gayet diyo sorun olmaz dedi 😃

Ben 27 olsun diyince bekleyelim diyo🤷🏼‍♀️😃

İnşallah sancı fln çekmeden atlarırım şu 26 günü😂
İşte kendi gelirse mecburen ama en son kalabildiği ana kadar tutmak istiyorlar. Ama benim doktorum izne çıkacakmış. 27sinde. Dönüşünü beklemek istemedim. Eğer kendi doğmak isterse ve doktorum olmazsa kötü olur. O sebeple 25 oldu benim.🙈

Valla canım o bebekle alakalıymış34 de doğup hiç hastanedekalmayanikizler bile var..o yüzden tambenim konumu konuştun bu konuda o kadar tedirginim ki 😔 36 da doğarsa küveze ğirerlerse ben eveyalnızgelirim..kontrol amaçl
Canım gönlünü ferah tut. Dediğin gibi 34 de doğup kuveze girmeyen de var. Benim oğlan 39 da doğum 3 gün kuvezde kaldı. 🙈 Hiç belli olmuyor o işler. Olumlu düşünelim olumlu olsun inşallah.🥰

......
İşte kendi gelirse mecburen ama en son kalabildiği ana kadar tutmak istiyorlar. Ama benim doktorum izne çıkacakmış. 27sinde. Dönüşünü beklemek istemedim. Eğer kendi doğmak isterse ve doktorum olmazsa kötü olur. O sebeple 25 oldu benim.🙈
Canım zaten doktorun normal olanı vermiş. 15 gün öncesi.

Benimki de 14 gün öncesi verdi. Diyorum ki insallah ılkı gibi olmaz 😀

Benim de ilk doğumum olacak. Ben de normal istiyorum nasipse. Ama dün bir kere daha şahit oldum ki niyet normal yönde olacak ama sezaryenin de hayat kurtarıcı ve 2. şans olup akılda tutulması gerektiğini unutmamak gerek.

Dün gelen misafirim normal istiyor çok. Hep pozitif doğum hikayeleri okuyor ve hayal kuruyor. 40. Haftada ve su yok,nişan yok,kasılma yok. Çaresiz sezaryen olmuş ama iki yıl geçti hala bende bir yaradır dedi. Çünkü zamanında çok büyütmüş kafasında bu konuyu.

Ben de uzun süre böyleydim. Artık bundan uzaklaşmaya ve nasibimi beklemeye başlıyorum yeni yeni. Sonrasında hem lohusalık hem de doğum sonu depresyonu yaşamak istemem açıkçası.
Doğum yöntemi ne olursa olsun muhim olan sonuç. Annenin sağlıklı bir şekilde sağlıklı bir çocuk dünyaya getirmesi ❤️ ben kimsenin hikayesini dinlemedim, dinlemem de. Her doğum, her çocuk kendine özgü çünkü.
Ama burada bir vakum olayına gözüm takıldı 😂 onu da gözümde büyütmek istemiyorum 😁

Doğum yöntemi ne olursa olsun muhim olan sonuç. Annenin sağlıklı bir şekilde sağlıklı bir çocuk dünyaya getirmesi ❤️ ben kimsenin hikayesini dinlemedim, dinlemem de. Her doğum, her çocuk kendine özgü çünkü.
Ama burada bir vakum olayına gözüm takıldı 😂 onu da gözümde büyütmek istemiyorum 😁
Ben de okumayı bıraktım. Hanımların da dediği gibi bebek için en iyisi hangisiyse o olsun inşallah.

Vakum olayında da son raddeye geldiğimiz için o heyecanla vs ne olduğunu anlamayız bile. Bence ona hiç takılma :)

Seni etkilemek istemem canım ama ben vakum asla istemem. 🙈Ama her olayda vakum kullanıldığını sanmıyorum. O sebeple aklına getirme. Oyle bir durum olursa itiraz edilebilir bence o anda.

Merhaba Kızlar hamileliğimin 35. Haftasında bana gelen yeni güncellememi açıklıyorum: parmak uyuşması... işaret parmağımda günlerdir ara ara gelen karıncalanma hissi var ödemden midir bilinmez. Benimle aynı şeyi yaşayan ve çözümünü bulan var mı ☺️☺️☺️

Çok teşekkür ederim canım.
Kilonun fazla olması vs de düşündürdü ama arkadaşlarım benden şişman iri normal yaptı.
Haftaya doktor muayenesine göre karar vereceğiz bakalım. En sağlıklısı hangisi ise o olsun inşallah 🥰
Ben ilk çocuğu 96 kilo normal doğurdum. Bir şey olmadı.😅 Hem zaten eğer normal doğumla başlayıp eğer olmuyorsa sonradan sezeryanda dönebiliyor. Benim şimdi miyom rahim ağzında olduğundan normal doğum şansım yok. Mecburi sezeryan benim ki. Sezeryan sonrası iyileşme süreci beni de biraz geriyor ama benim normal doğumda da çok dikisim olmustu. 🙈 Kesi değildi bu arada kendi yırtıldı. Bebek iri de değildi 3200du. Ama ben son ana kadar hastaneye gitmedigim için oldu 😅 zamanında gitsem böyle olmazdı. İlk doğumun cahilliği işte. Resmen yada doguracakmisim. O kadar anlamamisim sancıları doktor geldi ben kendimi tutmayı bıraktım daha doktor bakamadan çocuk çıktı 😅 çok kolay bir doğum oldu. 5dk sürdü.

Ben ilk çocuğu 96 kilo normal doğurdum. Bir şey olmadı.😅 Hem zaten eğer normal doğumla başlayıp eğer olmuyorsa sonradan sezeryanda dönebiliyor. Benim şimdi miyom rahim ağzında olduğundan normal doğum şansım yok. Mecburi sezeryan benim ki. Sezeryan sonrası iyileşme süreci beni de biraz geriyor ama benim normal doğumda da çok dikisim olmustu. 🙈 Kesi değildi bu arada kendi yırtıldı. Bebek iri de değildi 3200du. Ama ben son ana kadar hastaneye gitmedigim için oldu 😅 zamanında gitsem böyle olmazdı. İlk doğumun cahilliği işte. Resmen yada doguracakmisim. O kadar anlamamisim sancıları doktor geldi ben kendimi tutmayı bıraktım daha doktor bakamadan çocuk çıktı 😅 çok kolay bir doğum oldu. 5dk sürdü.
Maşallah valla. Bakalım Çarşamba doktor ne diyecek.
Bı korkutuyonuz bı guzel diyonuz 😂😂😂

Arkadaslar merhaba 35+2deyim ve bugün kendi doktorum olmadığı icin baska doktora kontrol amaçlı girdim. 58 kg ile hamile kaldim ve suan 72 kgyum cok kilo almissin diye kizdi:) beni gorenler taniyanlar almadigimi iddia ediyorlar. Bebisim 2 aydir yuzunu gostermiyor. Ahşap kapi susumuzu de yaptirdik bakalim. İdrar yolu enfekdiyonu cikti ve antibiyotik ve fitil yaDi idrar yolu enfeksiyonu olan var mi son ayda

Eklentiler

• IMG-20220603-WA0000.jpg
    IMG-20220603-WA0000.jpg
    57,9 KB · Görüntüleme: 91
Arkadaslar merhaba 35+2deyim ve bugün kendi doktorum olmadığı icin baska doktora kontrol amaçlı girdim. 58 kg ile hamile kaldim ve suan 72 kgyum cok kilo almissin diye kizdi:) beni gorenler taniyanlar almadigimi iddia ediyorlar. Bebisim 2 aydir yuzunu gostermiyor. Ahşap kapi susumuzu de yaptirdik bakalim. İdrar yolu enfekdiyonu cikti ve antibiyotik ve fitil yaDi idrar yolu enfeksiyonu olan var mi son ayda
58 ile başladım 73 kıloyum suan. Doktorum kilo yorumu yapmıyor şeker vs yoksa eger.

Ayrıca hamilelikte 15 kiloya kadar normal

Şuana kadar aldığım en güzel bilgiydi canım.
Çok teşekkür ederim 👏
Valla okuyunca doktora muayne olayım doktor hangisi uygun derse o olsun doğru diyorsun.
Normal doğumdan korkum. 12 yıl bekledik tüp bebek tedavisinde zorlu bi yoldan sonra Allah'ım nasip etti. Bir sorun olur çocuk bi yerde tıkanır mi diye 🙈🙈 Bakalım hayırlısı hangisi ise o olsun 🥰 Tekrar teşekkür ederim.
Allahım en hayırlısını nasip etsin sana😊😍

Ismiyle yaşasın maşallah 😊 idrar yolu enf bende olabilir, habire batma oluyo ve bazen 10 dakikada bir idrara çıkıyorum 😄

Doktorda biliyor ama yine de muayne edelim dedi.
Tüp bebek doktorum ile arkadaşlar olmadi ona da danışırım. Risk niye var onu merak ediyorum acaba diyorum embriyo donduruldu bekledi süresi daha mı uzun daha mı kısa ondan mı?

Aslında riskten değil de tüp bebek çok zahmetli ve masraflı bir durum olduğu için sezaryenle kontrollü şekilde kolayca alalımın derdindeler..
Yani bebek çok uğraşmasın diyorlar 😁

Ama şahsen bana riskli bir gebelik yoksa sezaryen de olsa doğacağı günü kendi belirlesin isterim. Sancı başlayınca yapılsın. Bana planlı ve iki üç hafta kadar önce gitmek tuhaf geliyor 🤷

X