2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
33+1 de kontrol den çıktım kizlar ,
Nst ye girdim sorun yokmuş,
Bebek yaklaşık 2000 gram ancak bu değerler tahmini dedi,
Boyu söylemedi,
Suyu iyi,
Kol bacak göbek baş hepsi haftasından bir ila iki hafta geride çıkıyor böyle ilerde gidenleri görünce imreniyorum benim kız niye önde gitmiyor ya da haftasında gitmiyor bilmiyorum üzülüyorum.
Allah sağlık versin de inşallah,
Kaşınmayı söyledim kan tahlili istedi alt ast,
Bu ara çok ödemim var dedim ona da tansiyon mu diye bakmak için idrar tahlili istedi protein kaçağı için.
Her zaman ki gibi yüzünü göremedik yine elleri ile kapatmış..
Malesef iki hafta önce baş aşağı duran çocuk şuan makat geliş hali almış normal doğum çok istiyorum insallah döner
Iki hafta sonra kontrol

Eklentiler

• 20220602_135519.jpg
    89,9 KB · Görüntüleme: 47
Ultrason kağıdı varsa kenara köşeye var FL yazılı bişi varmı varsa boyunu ölçersin öyle maşallahh annesi boşver bakl cidden bebek şuan kilolu bende azcık üzüldüm cünkü cidden taşımasıda zor, doğumda zor olur kilosu çok iyi bence en azından normal doğurursun

Ohhh maaşallahh kuzuya cok iyi kilo almş sende negüzel vermişsin kızzz seninkide önde ama çekmiyo demekki tarihii gerçi belli değil demşte hadi bakalım hayırlısı
Yok önde olması kilolu olması bişi değiştirmez dedi biz gelişimine bakıyoruz dedi ama işte bebek kilo alıyo ben veriyorum bele ağrı oluyo daha çok zorlanıyorum ahh hepşmiz sağlıklı alalım kucğaımıza
Ben dedim senin dediğini bazıları tutmuyomuş fln dedim zayıf çıkabilşyomuş dedim, yok en fazla 100-200 çıkar genelde ben net sayıyı veriyorum dedi o doğuyo dedi

Ama dediğin gibi 4000 çok korkutuyo 3200-3500 olsa idealdı, artık bakalım nasıl olcak bebişler
1ay sonra ayaklar eller paylaşırız ponçiklern

Ya makat geliş olması ya da kilosunu çok dert etmedim açıkçası sağlıklı olsun da döner ya da en kötü sezeryan olurum ama hep Kol bacak baş göbek bir iki hafta geride , önde olmasını geçtim haftasi ile bile uyumlu değil acaba evladımı iyi besleyemiyor muyum diye üzülüyorum burada herkesin bebeği önde ya da haftası ile uyumlu

Üzülme üzülmeeee bak bugun ben 34 haftalığım bebeğin kafadı 39 çocuk zaten 40da doğuyo ve benim daha 1 ayım varrr
Bence onlar tahmini ölçümlerrrrr doğunca sen bile şaşırcan ponçiği görünce gayet güzel besliyosun benceeee maşallahı var deme öyle

Canım kimseyle kıyas yapma. Doğduktan sonra kıyas yapmanın anlamsız olduğunu anlayacaksın. Sağlıklı olsun gerisi çok kolay. 3 aya kalmadan toparlanıyorlar zaten.

Genetik faktör bunlar çok önemli. Kendini üzecek şeyler bulma derim.

Maşallah canım çok şükür bir sorun yok herşey yolunda 1 iki hafta sorun degilki olsa zaten söylerdi doktorlar.minyon olcakdir biraz belki biz hepimiz birmiyiz değiliz ben senin 2 katınım nerdeyse örneğin
Hiç onları takma kafana.
Hadi yaa öylemi dediler, ama yinede belli olmaz bence ya benim örnek arkadaşım vardı mesela 3200 dediler doğumdan önce 2750 doğdu bebiş.olcumun doğruluğu makine sapması vs muhakkak hepsi farklı olabilir yani.
Ayyy valla şaka gibi zaman geldi iyice 1 ay var yani en fazla sanki minnoş elleri olcak yumuk yumuk yaa yerim
Annenin beslenmesinin bebege etkisi öyle çok çok fazla değilmiş canim hiç öyle düşünme aç bak Kağan Kocatepe videolarını bir bebek anne rahmine düştüğünde daha aşağı yukarı doğacağı kilo bellidir bunu anne çok fazla etkileyemez diyor.benim önde mesela ama özellikle bişey yemiyorum hiç inan genetik bence başka bişey değil.

İlkine doktorum 3,5 kilo dedi
2780 gr dogdu

Yine aynı doktor ama hastanesi degısık. Bu sefer o kadar fark olmaz umarım

İlkine doktorum 3,5 kilo dedi
2780 gr dogdu

Yine aynı doktor ama hastanesi degısık. Bu sefer o kadar fark olmaz umarım
yoncambenim bak demisdim yaşayan birinerdeyse 750 Gr farklı doğmuş. Çok güvenmiyorum ben o yüzden ölçümlere hayırlısı bakalım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…