2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Canım bende acillik oldum geçen hafta... Kadın doktoruna yönlendirdiler. Doktor prilam yazdı.. Gece uyumadan önce içiyorum sabah bulantısız kalkıyorum. Dün içmeyeyim dedim mesela denemek için.. Gece 3 te bir bulantıyla uyandım.. Hemen koştum ilaca :KK43: Keşke içmek zorunda kalmasak ama bende su dahi içemiyorum ilaçsız.. Bir zararı yok diyorlar 9 ay boyunca içilebiliyormuş. İnşallah yoktur.
Yaaa 😕peki ilaç içince bulantın geçmiş ya yemek filan yiyebiliyor musun.
Beni de gerçekten çok zorluyor bütün günü bulantıyla geçirmek. Bu gece yatarken bile bulantı hissedince şiddetinin artacağını düşünüyorum ben de. Yatarken pek hissetmiyorum çünkü o da başladı 😔
Ben de ilaç isteyeceğim sanırım çünkü modumu çok düşürüyor.

Ben karıştırmadan veriyordum canım hem tek bir gıdanın tadını almadı daha iyi ne veriyorsun bu ara
Bende öyle yapıyordum ama bugün ilk defa peynir denettim yanında alışık olduğu bir tatla vereyim diye muzla karıştırdım biraz hiç sevmedi. Bende sevmem peyniri muzla karışınca kim bilir nasıl olmuştur 🤢

Beni de gerçekten çok zorluyor bütün günü bulantıyla geçirmek. Bu gece yatarken bile bulantı hissedince şiddetinin artacağını düşünüyorum ben de. Yatarken pek hissetmiyorum çünkü o da başladı 😔
Prilam kesinlikle iste canım, tost ve limonlu çay benim kahvaltı menüm. İyi geliyor biraz.

Merhaba kızlar bayadır sizi takip edemiyorum malum bulantılar yüzünden. Prilam benim de içime sinmiyor ama mecbur içiyorum. Ona rağmen kafam zor kalkıyor. Dün gece içmedim bugün kahvaltı yapamadım çubuk krater yiyorum. Kana kana su içmeyi özledim. Su içince daha beter oluyorum 🥲 sağlıkla atlatalım da mecbur dayanacağız 😊

Prilam kesinlikle iste canım, tost ve limonlu çay benim kahvaltı menüm. İyi geliyor biraz.
Limonlu su vb şeyleri yiyip içerken dikkatli olun kızlar. Zira limon tansiyonu düşürür.Hamilelerin tansiyonu düşebilir ve Limonlu su ekstra düşürür. Limonlu su eğer mideniz sağlamsa icilebilecek bir şey. Limon mide asidini artırır.Ben gastrit hastası olduğum için maalesef bu dediğiniz şeyleri hamilelikten önce her sabah yaşıyordum.Ama çok şükür şimdi bulantim yok .
Bir de asla ac kalmayın. Az da olsa ağzınıza bir şeyler atın.Bunu doktorum söyledi. Yani 1 lokma da olsa 2 saatten az bir şey yememezlik yapmayın.

Yiyorum canım eskisi gibi iştahlı yemiyorum ama çok tiksinti olmuyor şükür

🥺🥺 Gerçekten öyle, siz kalp atışı duydunuz mu? Telefondan bebeklerle ilgili bir seylere bakiyorum esim hemen kapattırıyor 3 ayı geçmeden bakma hayal kırıklığı olucak yine diye :KK43:( Çok ümitlenip sonunda hüsrana uğramaktan çok yoruldum :KK43:( İnşallah bu sefer düzgün gider herşey 🥰
Yok cnm bende sadece kese gördüm cumartesi gitmiştim. 5 haftalık falandı. Içi neden boş dedim. Şuan daha küçük normal dedi. Karından baktı. Düşük tehlikem olduğun dan alttannbakmaz. 12 gün sonra gel görürüz dedi. Ben de şuan bekliyorum😔🤲🤲

Dün geceden beri kımıldayamıyorum, konuşamıyorum, gık desem istifra edicem sanki. Burada önerilen Prilam ilacını alıcak eşim öğle arası bekliyorum. Başa çıkmak ne mümkün☹️
O ilaç gercekten işe yariyor canım ama eczane vermeyebilir raporlu diye doktoruna yazdirman gerekbilir

Benimde gün boyu ve gecede sürekli bulantım var çok etkilicek derecede değil hiç kusma falan yok ama hep bi bulantı var uykudan bile uyandırıyor

Benimde gün boyu ve gecede sürekli bulantım var çok etkilicek derecede değil hiç kusma falan yok ama hep bi bulantı var uykudan bile uyandırıyor
Ben de öyle canım kusmuyorum ancak afedersin öğürme oluyor. Bu yüzden pek bir şey yiyemiyorum meyve dışında.
Gün boyu huzursuz bir şekilde geçiyor

Herkes bulantidan dertli peki benim gibi sürekli ağlayan varmı 😔😔 mide bulantım falan yok ama durduk yere herşeye aglayadim geliyor oturup ağlıyorum

Dur yaşı dolsun sütüne birsey olmasın dedim 22 aylık olduk sütten kesince saglam diyete başlayıp yaza fit olacaktım ama bunda az alacagım ilkde yaptıgım hataları yapmayacağım birde bunda iştahım yok bulantıdan
Bana da öyle dediler ki ben diyete de başladım canım. Ama hiç sütüm fln kesilmedi ki hala da emzriyorum şu an 16 aylık 😂 yani süt varsa var yoksa yoktur ya ben çok inanmıyorum öyle süt arttıran azaltan şeylere
Bende varımm sakaryadan 🌹 ama doktora karar vermedim henüz bir kaç isim var aklımda
Ben sedat umura gidiyorum. Bunun dışında en çok duyduklarım remzi eren ve metin mutlu. Kadın doktor olarak da filiz dursun.

Kızlar selamlar🙋🏻‍♀️
Dünkü kanımda değerim 379 bugün 709 olmuş 😊 Sizce kadın doğumdan randevu almak için ne kadar daha beklemeliyim ? Yada ailelere ne zaman söylenmeli ?🙈 Ay bi de Sakarya’dan iki kişi varmış ben gibi doktor biliyor musunuz ? Biz yeni geldik bu şehre de 😅Çok soru sordum sanırım .
Yukarıda da yazdım canım. Sakaryanın en fazla doğum yaptıran doktorları Sedat Umur ve Remzi Eren. Bunun dışında Metin Mutlu var eski bir doktor. Kadın istersen de Filiz Dursun u çok duydum.
Ben de ilk gebelikte 30a yakın kilo aldım zayıf hamile kaldigim için. Şimdi yine zayıf kaldım ama 2 kilo almışım. Cidden yine tombul günlere dönmek istemiyorum 😁 bu ıncecik olup karnı yumurtagibi olanlara sasiriyorum ben resmen enlemesine büyüyorum 🤭🤭 yapı gereği heralde. Buna da şükür edeceğiz🧿🧿
İşte vücut yağ depolamak istiyor sanırım. Çünkü ben de 168 im 53 ile hamile kaldım. Hedefim 65-68 civarı doğuma gitmek bu sefer 😂 ilkinde 77-79 ları görmüştüm. Hepsi gidiyo kilonun kalmıyo ama vücut zorlanıyor işte. Kağan kocatepe nin videoları çok güzel kilo alma konusunda.
Bu her gün ek gıda denettirme olayından nefret ediyorum🥴 oğluma denettirdiğim şeylerden midem bulanıyor bazen, bide hepsi küçük küçük birbiriyle karışıyor falan, üzülüyorum bebeklere ya🤧
Ben blw yapmıştım kızımda. O yüzden hiç karıştırmadım canım☺️ Şimdi de sevmiyo hala

Ben varım. Sürekli ama sürekli ağlıyorum. Eşimle sürekli çatışma halindeyiz.
Bende ağlamamak için direniyorum. Anne ve babam hayatta değil. Olsalardı bakarlardı diye düşünüyorum. Sonra güzel günlerini üzüntüyle geçirme diye kendime teselli veriyorum. Kayınvalideme getirdi eşim. Onunda başında Alzheimer kayınpederim var. Utana sıkıla canımın istediği şeyi söyledim. Annem olsa öyle mi olurdu.

Bende ağlamamak için direniyorum. Anne ve babam hayatta değil. Olsalardı bakarlardı diye düşünüyorum. Sonra güzel günlerini üzüntüyle geçirme diye kendime teselli veriyorum. Kayınvalideme getirdi eşim. Onunda başında Alzheimer kayınpederim var. Utana sıkıla canımın istediği şeyi söyledim. Annem olsa öyle mi olurdu.

Tamamen hormonel tabi. Anne baba hayatta olunca da insan baktırmıyor kendine hiç öyle düşünme. Kimseye ihtiyacım yok çok şükür diye düşün.
Kv için torun telaşı başka kocası başka. Kafası dağılır onun için de iyi. Sen söyle yine ona..

X