2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Evet ben de tüp bebek tedavisi ile hamile kaldım :) Şuan 5+1 gözüküyor, doktora gideceğim bakalım sen kese kontrolüne gittin mi?:)
pazartesi günü gittim kese kontrolüne, çok şükür bebişi de gördük ama kalp atışını dinletmedi, bebeğe zarar verir çok küçük dedi. usg de 6+2 yazıyor haftamız. şuan 6+4'teyim :)

Bana 2. Gebeliğimde dr önerdi yaptırmamı istedi sonra öğrendim ki o da bi sektör haline gelmiş çevremdeki herkese önermiş doktoru 35 yaş üstüne direk öneriyorlar zaten ben kan verince çok strese girmiştim 10 gün falan sürüyor çıkması eğer dr gerekli görmezse ben yaptırmayı düşünmüyorum

Ben 31 yaşındaydım bana önerdiğinde :işsiz:
Sektör tabiki. Amaç müşteri kazandırmak.

Bir sorun görürse tabi ki doğumdan sonra hemen müdahale etmek için tedbir almak gerekebilir. Ama ortada sorun yokken kafa karıştırmak fırsatçılıktır.

Perinatolog önermeleri de böyledir. Anlaştığı tanıdığı uzmanın ismini verirler.

Aminnn Alllah razı olsun canım .Kalp atışını duydun demiii sen ne zaman duymuştun benim nasip olursa 10 gün varda
yok kuzum duymadım kalp atışını 15inde kese kontrolüne gittim bebeği gördüm 6+2ydi. ama doktor kalp atışlarını şuan yansıtmam bebeğe zarar verebilir dedi dinletmedi. :KK43: 29unda dinleteceğini söyledi

Selam kızlar. Akşam koltukta içim geçmişken kabus gördüm. Hayır olsun inşallah. Etkisinde kaldım ya..
Regl kanı gibi yoğun bir kan vardı akıyordu bacağıma falan bulaştı. Kapıyı açıp anneme sesleniyorum yanıma geliyor. Ki gerçekte daha bilmiyor hamile olduğumu. 🙄

Sonra o sıvı kan dolgulu pütürlü bir hale geliyor. Düştü diye üzülüyorum. Doktora gitsem artık fayda etmez diyorum anneme. Çok gerçekti. Bir anda gözümü açıp karnımı tuttum filmlerdeki gibi. İçimden oh çektim ama gözümün önüne geliyor. 😒

Yok canım his var dokunduklrnda flan hissediyosun ama asla acı yok neşteri hiç biseyi hissetmiyosun öyle olsa ikinciyede aynı sekilde doğum düşünemezdim heralde :KK70:

Ben normal doğurdum neşteri de hissettim ama o an devede kulak kalıyor umursamıyorsun :KK48:
Neyse detay verip rahatsız etmeyeyim kimseyi 😁

Böyle bişi yok ya gece gündüz durmaksızın bulantım var bende limonlu su ile bastırmaya çalışıyorum ama bana mısın demiyor. İş yerinde sürekli lavaboya koşup duruyorum.

Ben önceki hamileliğimde hep tuzlu çubuk kraker yedim. Leblebi falan kâr etmemişti bana. 6 hafta kraker stoklarını erittim 😁

Sadece bir his... 2 düşük olduğu için belki de bilemiyorum. Resmen ic camasırımın bekcisi oldum bir leke kan vs var mı diye. Kramp ya da Agrı giriyor canımdan bir parça kopuyor 🥺 Şu kalp atışını görebilsem rahatlayacağım.. Günler geçmiyor resmen...
Dusuk yapan kadinlarin kaderi bu. Ben de hep bakıyorum hatta 7. Haftada kanama bekliyorum daha önce 7den 9a kanama oldugu için😔🤲 herkes sakin ol diyor abartma diyor ama yasayan insanlar böyle evhamlı oluyor ama dua edelim yapacak bir şey yok inşallah senin de benim de herkesin de endisesi bosa cikar...

Tek gözüm kapalı okuyorum bunları korkudan 🙈🙈

Ama okumadan duramıyorsun dimi? :KK48:

Yok yok yazmayacağım detay falan. Zira ben de bazı aksilikler yaşadım. Ben okumaz araştırmazdım oğluma hamileyken. En iyisi bu. Her doğum kendine özel. Boşu boşuna evham yaparsın. Allah hayırlı kolay doğum versin hepimize..

sancıyı hissetmemek baya ilginçmiş bu arada, şans mı desem şansızlık mı desem:KK70: Benimki genel anesteziydi bu sefer bende belden aşağı yapayım normal doğum tadı versin:KK70:
vallahi süper ya ben oğlumu suni sancı ile doğurdum artık dayanamayıp epidürel aldım doğumun ortasında , ölen bebeğimi de suni sancı ile doğurdum ne illet bişey onda epidürel de almadım tam 22 saat sürdü o sancı nasıl hissetmedin canım inanılmaz mucize gibisin vallahi 😅😅

X