2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Bugün 20lik dişimi çektirdim ve ağrısı kanaması geçmedi. Ne yapabilirim fikri olan var mı?
Benim dişim 10 gün oldu yeni iyileşiyor,
İlk iki gün sadece sıvı beslendim.
Yoğurt süt kefir tükettim bol bol kalsiyum olsun diye.
O bölge zorlanmadı için 3. Günden sonra daha iyiydi ama şuan 10. Gündeyim yeni toparlıyorum diyebilirim.
Parol içtim günde 4 kez ağrı tavan yapmadan içinde bir tık iyi hissediyorsun.
Umarım hızla iyileşir

Ayy hep ayni seyleri yasiyoruz seninle ben de ovaliyorum ister istemez ovalama ihtiyaci hissediyor insan gercekten
Misal şimdi toplanmis yine uzandım. Resmen migdeme mi çıktı bu çocuk anlamıyorum. Göbek deligimin üstünden vurdu. Geriyor kendini içerde. Karnım geriliyor patlayacak gibi. Delip cikmasalar bir yerlerden bari. Ayağını aşağı tarafa dürtüyor. Ultraonda bile gördüm. Ayağıni rahim ağzına uzatmış sallıyor.

Arkadaşlar merhaba 25 haftayi doldurduk bugün oğlum ile. 22. Haftada rahim ağzı kisaligindan acil serklaja alındım. Şuana kadar hep yatıp dinlendim. Nasip olursa pazartesi ilk doktor kontrolüm var. Fakat bende bugün kasiklarimda bir ağrı oluyor arada giriyor. Doktor ameliyat sonrası pruloton iğne yazdı 2 tane onları vuruldum bitti üzerinden 1 hafta geçti acaba o yüzden mi oluyor ki ? Ben ne gibi bı ağrı hissedersem acile gitmeliyim. Kanama ve akıntı hariç ne gibi bir durumu dikkate almalıyım ? Bilgisi olan varsa destek olabilir mi lütfen

Canım vallahi senin durumun daha farklı bilemiyorum ki. Ağrı ve kasılma dinlemekle geçmiyorsa acile gitmekte fayda var bence. Karnın taş gibi kawiliyorsa ve geçmiyorsa git bence. İçin rahat etmiyorsa yine git. Ne olur ne olmaz.

Ben onu taa 22.haftadan beridir yaşıyorum. Taş gibi oluyor .Dokununca bildiğin kemik gibi

Az önce birine denk geldim doğumuna 1 aydan az süre kalmış Nisan ortası, 4 kilo almış sadece herhalde baştan kilo verenler demi o kadar az kiloyla tamamlayanlar bosuna heveslenmeyeyim
Ben 74 le hamile kaldım .Şu an yine 74 um ilk baslarda 3 kilo verdim .Sonra covid oldum 1 kilo aldım 1 haftada .Geçen yıl 80 kiloydum .80 le bitirsem yeter .Tabiki daha azı daha güzel olur .Bebeğin kilosu da boyu da iyi bu arada
Ben hamile kalınca 100 olurum diyordum ben de şaşırdım. Yiyorum da .İlk baslarda yiyemiyordum. Ama gece yemesi yok bende .en geç 8 de her şey bitiyor .
Bizler de emzirirken alırız belki

İşte o verdiğin o 3 kilonun kıymetini bil bence nimet gibi bişeyben hiç kilo vermedim mide bulantım falan da olmadı. Baştan vermek bu işin mucizesi galiba toplamda 2 bucukla 3 kilo arası aldım hiç kilo vermeden.ama asıl kiloyu son aylarda alcaz kesin çok kaptirmiyorum kendimi o yüzden

Kilolu hamile kalanlar daha az kilo alır derler.
Ama bazıları var mesela iskeletor, onlar hem kilo almıyor
Hem daha da zayıflıyor . Böyle de bir çelişki
Bu ben galiba gebelik öncesi 54 tüm ilk zamanlar 50 oldum şimdi 53 bende diyorum biraz kilo alsam hamile gibi olsam ama nerde yok bi göbek var top gibi kimse anlamıyor bile 6 aylık oldum tık yok bu karın ne zaman çıkarr

Bu su olayı yüzünden dr direkt yükleme istedi benden 26. hafta için ... Bence yaptırmalısın canım

Serklaj olanlarin gebelik surecini yatarak geçirmesi gerektigni biliyorum, buna ragmen sanci ve rahatsiz edici bi durumun olursa doltorunla hemen irtibat halinde olmanda fayda var.

Kızlar kilonun sebebi tok karna içmiyorsanız demir hapı değil. Suçu ona yükleyip hapı bırakmayın . İçmek şart.

Bana bekarken epilepsi yüzünden vitamin takviyesine başladı doktor. Demir, b12, folik asit kullandım uzun süre. Demir hapı aç karna, b12 iğne olarak alıyordum.
O dönemde doğru düzgün beslenmediğim halde kiloluydum. Meğer vücut vitaminsizlikten herşeyi yağa döndürüyormuş. Vitaminlerden sonra safra atar gibi kilo verdim. Herkes zayıflama hapı içiyorum sanmıştı.

Şu anda vücudumuz çok aktif şekilde yağ depolamaya çalışıyor. İştahımız da açık malum
Meyvede çok şeker var mesela. Ben çok meyve yemem gün içinde. Her gün düzenli muz yiyince de kabızlık oluyor. Ama yaz meyveleri çıksa diye bekliyorum

Bence de ben vitaminsizim
Demir eksikliği önceden de vardı zaten

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…