2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Bana da kafa çapı 1 hafta küçük diyerek mikrosefali olma ihtimalinden bahsetti doktor. O da zeka geriliği imiş o sebeple sordum. Ben ilk çocukta testlerin hiçbirini yapmamıştım içim çok rahattı
Bende bunda ikili birde ayrıntılıya girdim yeter fetal üçlü dörtlü şeker hiç birine gitmiycem zaten hep yaş yaş morelim bozuluyo iyice hareketlendi beş buçuk aylık oldu aldırmam onun için hiç gerek yok test olcam diye bir hafta panık atak geçiriyorum yutupta kagan kocatepe var vidolarını çok iyi geliyor

Gittiğinde sormalısın canım ben sorunca söyledi bakmış öncesinde radyoloji uzmanı rapora yazdırdı.
Kendi doktorum ayrintili yapti rapor yok bende orda dosyada hepsi. Bi dahakine sorayim bari. Sormaya da cekindim dedigim gibi o esnada not aldiriyor asistana şahin gibi ekrana kitleniyor bişey kacirmadan bakiyor bir de cok hizli soyluyorlar yaa. O an soramiyorum işini sorgular gibi olunca doktorum bozuluyor biraz olmadi o odaya gecince asistana caktirmadan sorayim olctu mu uzunlugu kac cikti diye o an aklma da gelmedi yahu insanın aklı ucup gidiyor sanki

Ben de strese girersem bi doz kagan kocatepe aliyorum ilginç bi güven ve rahatlama geliyor.

Rahim uzunluguyla ilgiisi mi varmis?
Yok yok ..
Daha doğrusu şöyle ki ; bu rahim uzunluğu olayı her muayene de ölçülmesi gereken bi kontrol .
Bebek büyüdükçe rahime baskı yapar , yapılan baskı eğer açılmaya sebebiyet verirse bu da haliyle serkraj a sebep olur . Bu 20. Haftadan sonra oluşabilecek bişey . Hiçbir belirti vermeden üstelik … Bazı doktorlar geçmişte yaşanmamışsa önemsemedikleri gibi ölçmede ölçmüyorlar ..

Enfeksiyon sadece ilerlerse sıkıntı ..
Fakat bunu dert etmeyin , bu belirti veriyor . Koyu kıvamlı akıntı, kaşıntı vs ..

Tüm hamile hanımlara tek önerim mutlaka ama mutlka her muayene ölçtürmesidir . Ek olarak her muayene de ölçüm standart çıkmaz ..

Ses kaydı yap …

Bebişi 24 saatten uzun süredir hissetmiyorum. Yoğun birkaç gün geçirdim. Normal mi? Korkmalı miyim?
Yoğun derken sürekli hareket halindeysen çok normal annesi
Her bebek anne karnında ki suda sallana sallana uyur bi güzel
Bu haftalarda normal ama ilerleyen haftalar da sorun teşkil etmemesi için sürekli takip etmek gerek .
Korkma Allah’ın izniyle en korunaklı yerde , dua et güzelce

Hersey güzel çıkacak inşallah ferah tut kalbini

Yorgunluktan oluyor.benim de olmuştu 9saat ders üstüne nöbet tuttuğum günler bebeği 24 saat hissetmedim. Bol bol uzan dinlen.
İnşallah... Ne güzel söylediniz İnşallah biraz dinlenince hissederim. Oturduğum zamanlarda hep birileriyle sohbet halindeydim kendimi dinleyemedim de. Panik oldum biraz

Serviks diye söylüyor benim doktorum. Rahim ağzı uzunluğu demek. Bir serviks uzunluğu var. Bir de plasentanin rahim ağzına yakınlığı. Ben öyle anladım en azından.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…