2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Bende bunda ikili birde ayrıntılıya girdim yeter fetal üçlü dörtlü şeker hiç birine gitmiycem zaten hep yaş yaş morelim bozuluyo iyice hareketlendi beş buçuk aylık oldu aldırmam onun için hiç gerek yok test olcam diye bir hafta panık atak geçiriyorum yutupta kagan kocatepe var vidolarını çok iyi geliyor
Fetal 4lu yaptırmasan bile şekere baktirabilirsin bir şey varsa ona göre önlemini alırsın en azından. Ya da illa yaptırmamaya kararlıysan bir şeker ölçüm cihazı alıp kendin ölç ve ona göre dikkat et olmazsa.

Kızlar merhabalar bugün 23+1 de bölge eğitim hastanesinde detaylı ultrasona girdim 10 dk falan sürdü doktor bi sorun yok dedi sadece rapor verdi bu kadar kısa sürmesi normal mi ?

image.jpg

Rapor böyle kızlar ama şimdi baş ölçülerinden falan bahsetmişsiniz benim fetal ölçümler farklılık gösteriyor kafam karıştı 🤔

Kızlar merhabalar bugün 23+1 de bölge eğitim hastanesinde detaylı ultrasona girdim 10 dk falan sürdü doktor bi sorun yok dedi sadece rapor verdi bu kadar kısa sürmesi normal mi ?
Bebegin konumu uygun ve başka riskli bir durumun varsa ondan kısa surmustur. Ben 2 defa girdim ayrıntılı ultrasona. Birinde kısa birinde uzun sürdü. Uzun olanda bebegin konumu hiç uygun değildi. Bir türlü bazı organları göremedi doktor.

Bebegin konumu uygun ve başka riskli bir durumun varsa ondan kısa surmustur. Ben 2 defa girdim ayrıntılı ultrasona. Birinde kısa birinde uzun sürdü. Uzun olanda bebegin konumu hiç uygun değildi. Bir türlü bazı organları göremedi doktor.
Konumu sanıyorum uygundu ben göremedim ama sadece yüzünün bi kısmını kapatıyordu oda öncelik değil zaten de ben şu fetal ölçümlere takıldım ama çok fark yok sanki arada ya değil mi

aynen öyle biz de burda armut toplamıyoruz çok şükür eğitimli insanlarız.araştırıyoruz sorguluyoruz irdeleleyip analiz ediyoruz.ben de çok araştırdım devletteki perinatolog da önemsemedi.çok sakindi beni rahatlattı beni dinledi.ama üni.hastanesinde değerin sıfır.sorularına cvp yok yüzüne bakıp konuşmuyor.zaten stresli giiryorsun o odaya.ben de hazırlıksız yakalandım 3.bebeği düşünmüyordum.ama kendini suçlama.olacağı varsa olur stes yapma.Allaha güven dua et sadaka ver.dediğin gibi onu bende okudum.böbrek büyümesi zamanla hatta doğana kadar normale dönüyormuş.Allah evlatlarımızla sınamasın diye hep dua ediyorum.

Konumu sanıyorum uygundu ben göremedim ama sadece yüzünün bi kısmını kapatıyordu oda öncelik değil zaten de ben şu fetal ölçümlere takıldım ama çok fark yok sanki arada ya değil mi
Yoo fark fazla değil. Gayet iyi bence.🥰 2-3 gün fark sayilmaz

Canım korkma yaptır. Belki de bir şey çıkmayacak. ☺️ Dediğim gibi tatlı hamur işi patates pilav makarna yemedim. Her akşam yarım saat yürüdüm. Hem kilo almadım. Hem de doğumum kolay oldu. Çocuk şeker yüzünden sıkıntıya düşmesin diye çok dikkat ettim. Tam haftasında gitti. ☺️ Ama şimdi daha şimdiden 10kg aldım. Maalesef hareketsizlikle. Yine yediğine dikkat ediyorum ama sürekli yattigim ve tüm işlerini oturduğum yerden yaptığım için böyle oldu. Ama ilk hamilelegimde yürüyüş dışında da çok hereketliydim. Son ana kadar çok yoğun çalıştım. Her gün zıp zıp hop hop işte dışarda gezdim.🙈😀 Neyse ne yapalım şimdilik bebeğim yerinde dursun kiloları bir şekilde veririm. Sende güzelce bitirirsin böyle güzel ve olumlu şekilde 🥰🥰
Amin canım inşallah hepimiz güzel geçirir ve güzel dogumlar yaparız hayırlısıyla 🤲hareketin çok önemi var demekki dediğin gibi.olsun alırsak da artık veririz napalim bebislerimiz iyi olsunda gerisi hallolur hayırlısıyla 🤭

Yani o an iki taraf sıkışıyordu. Monurol kullandim iki tane ve gecti. Ama su aralar düzensiz nadir 3 5 güne bir orta kisımda toplanma hissi var var bu sanirim minik yalancı kasilmalar. Doktora dedim normal dinlen hemen öyle olunca dedi. Enfeksiyin sebebiyle bi de rahim agzinda ve idrar yolunda agrı hissediyordum.
Ilk hamilegimdeyken 2. Gecirdigim enfeksiyon yogu n olunca doktor erken dogumu tetikleyebilir kasilman var demisti o zaman 29.haftadaydim

Yok yok ..
Daha doğrusu şöyle ki ; bu rahim uzunluğu olayı her muayene de ölçülmesi gereken bi kontrol .
Bebek büyüdükçe rahime baskı yapar , yapılan baskı eğer açılmaya sebebiyet verirse bu da haliyle serkraj a sebep olur . Bu 20. Haftadan sonra oluşabilecek bişey . Hiçbir belirti vermeden üstelik … Bazı doktorlar geçmişte yaşanmamışsa önemsemedikleri gibi ölçmede ölçmüyorlar ..

Enfeksiyon sadece ilerlerse sıkıntı ..
Fakat bunu dert etmeyin , bu belirti veriyor . Koyu kıvamlı akıntı, kaşıntı vs ..

Tüm hamile hanımlara tek önerim mutlaka ama mutlka her muayene ölçtürmesidir . Ek olarak her muayene de ölçüm standart çıkmaz ..
Enfeksiyon olunca hemen rahatsizlik hissediliyor zatrn.Su icmeyi birakmamak lazim.Hersey dilerim sorunsuz ilerler.

Kızlar ben 24+0 dayım bu aralar eskiye göre bebek hareketlerinde azalma var gibi geldi . Sizde de bu durumu yaşayan oluyor mu? Ne sıklıkta hareket etmeli?

Çift embriyo Transferi oldum 5 martta. Transferin 9.günü beta 54 çıktı. 11.gün 75 13.gün 77 doktorum kimyasal dedi. Ama beta sıfırlandığını görelim dedi pazartesi yani 16.gün kan ver dedi. 16.gün yani bugün 306 çıktı bu ne demek yardım edebilir misiniz???
Çok korkuyorum başına böyle gelen oldu mu
Sağlıklı gebelik değil benimde başıma geldi aynı bu sekilde artmıştı.

Merhaba benim de sağ arterde direnç var. Bir aydır coraspin kullanıyorum. Direnç hala devam ediyor. Doktor tek bir damar bile yetiyor çoğunlukla dese de ben sıkıntı ediyorum yaç korkuyorum bişey olacak diye.
Bende de var canım bana da kontrol dedi bugün gitçem bakalım ne durum da büyümüş mü

Yok yok olmazlar insallah😃önlerinde ablalari olcak onlara kizarken ederken sahitlik edecekleri icin 2.ler pusuyo genelde cunku baslarina gelecegi bilirler sıkıysa bilmesinler🤣🤣
O iş öyle olmuyor, bak şöyle oluyor: sen büyüğe ayar verirken küçük seni gözlemliyor, neye kızacağını ne zaman kızacağını hesap ediyor ona göre davranıyor 😅
Mesela küçüğe tam kızacağım ‘tamam anne’ diyor kızacaksam bile kızamıyorum. Tamam anne diyor ama yine bildiğini yapıyor. Ama kızamıyorum çocuğa 🙈
Bi de büyüğe şunu yapma diyorum küçük ordan atlıyor ben yapmıyorum anneeee 🤣

Kısacası küçükler fena 😍

X