2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Kızlar, ben kızımın kıyafetlerini hep dağıttım ihtiyacı olanlara .
Az önce eşime " şu ardiyeye bak bebek arabasını çıkar " dedim kontrol amaclı.
Kaldırıp kenara koyduğum 1 kutu yenıdoga. Kıyafeti çıktı. Gömü bulmuş gibi sevindik kızımla.
Cartes polar tulumları ise içindeydi

😀
Bu arada o kadar çok kıyafet geldi ki
Eşimin halasından
Önune gelene dağıttım. Unutmuşum bunları çatıda

Kaldırıp kenara koyduğum 1 kutu yenıdoga. Kıyafeti çıktı. Gömü bulmuş gibi sevindik kızımla.

😀
Eşimin halasından
Valla ne güzel olmuş. 🥰

Eee erkek anneleri bulduk mu isim😂
Arkadaşlar merhaba. 25.haftamdayım ama aşırı derecede burun tıkanıklığı yaşıyorum. Hamilelik nezlesi diyorlar. Benim gibi aynı durumu yaşayan var mı ya da çözüm yöntemini bilen? Doktorum solüsyon verdi ama daha beter etti hiç nefes alamıyorum
Geceleri Burun bantları ile uyuyorum. Alerjim var ve ilaçlarımı kullanamiyorum. Sprey vs maalesef faydasız 🙋‍♀️

Kaç aydır açık olduğunu sordum bir kaç yere .mesela biri az demişti ama kirli gibiydi onu almadım .Başka bir mağazaya gittim oradaki temizdi .Zaten yatağını kullanmam .2.elden her türlü temizdir diye düşündüm. Sıfır aldığımız besikleri veya arabayı da silmek gerekiyor sonuçta. Onlar da depoda duruyor

Hakikaten aldıklarımızın temizliğini nasıl yapıcaz fikri olan var mı?

Benim burnum sürekli tıkalı. Tuzlu su ya da Deniz suyu dedi doktor ama asla acmayacagini bildiğim için denemedim bile. Benim alerjik rinitim var zaten. Onlar asla açmaz. Maalesef böyle çekiyorum. Gece yatınca çok zor oluyor. Nemli tutmaya çalışıyorum odayı. Başka çare bulamadım.🙈

Serum fizyolojik iyi gelebilir belki hani şu serum gibi olanlardan şırıngayla fışkırtırsın

Benim burnum çok tıkanıyor hatta bu aralar kanamaya da başladı
Bende Nasorinse burun yıkama kiti var çok tıkanınca onu yapıyorum o yoksa biraz tuz koyduğum temiz suyu burnuma çekip yıkıyorum, odayı nemlendirmek de önemli kaloriferlerin üzerine suluk yaptım onları koyuyorum böyle baya düzeldi
Ben de nasorinse kullanıyorum ama daha kötü yaptı o beni nedense. Odayı nemlendireyim onu bir deneyim ben de teşekkür ediyorum

Kızlar ayrıntı ultrasondan geliyorum, her şey çok iyi çıktı 🥲🌸
24 cm, 380 gram.
Ölçümlere gelince, son adete göre 21+2, ultrasona göre 20+4.
Rahim uzunluğu 32 mm.
Morkahve Morkahve kuzum sen mi kafa çapı ile ilgini yazmıştın? Benimki ki 20+0 göründü(kafası). Ama doktor normal diyor. Zaten kendisi ultrasona göre, 20+4 görünüyor dediğim gibi. Son adete bakarsam 10 gün arkadan geliyor diye düşünmem lazım.
Benim gittiğim doktor 60 yaş üzeri, çok tecrübeli birisi. Özel muayenehanesine gidiyorum.
Gerçekten sorun görse söylerdi. Her şey mükemmel dedi. Yani sen de canını sıkma. Benim tarihleri/ölçümleri örnek al😁

Kızlar ayrıntı ultrasondan geliyorum, her şey çok iyi çıktı 🥲🌸
24 cm, 380 gram.
Ölçümlere gelince, son adete göre 21+2, ultrasona göre 20+4.
Rahim uzunluğu 32 mm.
Morkahve Morkahve kuzum sen mi kafa çapı ile ilgini yazmıştın? Benimki ki 20+0 göründü(kafası). Ama doktor normal diyor. Zaten kendisi ultrasona göre, 20+4 görünüyor dediğim gibi. Son adete bakarsam 10 gün arkadan geliyor diye düşünmem lazım.
Benim gittiğim doktor 60 yaş üzeri, çok tecrübeli birisi. Özel muayenehanesine gidiyorum.
Gerçekten sorun görse söylerdi. Her şey mükemmel dedi. Yani sen de canını sıkma. Benim tarihleri/ölçümleri örnek al😁
Canım benim çocuk 23+6 butun her yeri bu tarihle uyumlu. Bir tek baş çevresi ve çapı 23+0 çıktı. Hani karın çapı kolu bacağı boyu kilosu vs. Hep haftasında çıkınca benim doktor şaşırdı. Hani her yeri geriden gelse sıkıntı etmeyecekti. Ama zaten doktor çok büyük bir fark değil. Daha geriye gitmediği sürece sıkıntı olmaz diye düşünüyorum dedi. Canımi sikmiycam hep beraber olumlu düşünelim 🥰🥰🥰

Bu rahim uzunluğu neye göre düşüyor acaba canım bilgin var mı?
Ben de bu rahim uzunlugunun düştügünü nasıl anlayabiliriz onu merak ediyorum. Doktorum uzunluk vs bişi demedi. Hep bişilere bakıyor düzenli olarak ama bana söylemedi yani. Bakıyor mu bilmiyorum

Canım benim çocuk 23+6 butun her yeri bu tarihle uyumlu. Bir tek baş çevresi ve çapı 23+0 çıktı. Hani karın çapı kolu bacağı boyu kilosu vs. Hep haftasında çıkınca benim doktor şaşırdı. Hani her yeri geriden gelse sıkıntı etmeyecekti. Ama zaten doktor çok büyük bir fark değil. Daha geriye gitmediği sürece sıkıntı olmaz diye düşünüyorum dedi. Canımi sikmiycam hep beraber olumlu düşünelim 🥰🥰🥰
Benimde ikisinde de kafa çapı hep 2 hafta ilerdeydi. Sonra 39 cmle hem de 37 haftada doğdular🤭 yani normali 35 36ymis üstelik 40 haftada. Normal demişti doktor ama takip önemli tabi her zaman.

Ben de bu rahim uzunlugunun düştügünü nasıl anlayabiliriz onu merak ediyorum. Doktorum uzunluk vs bişi demedi. Hep bişilere bakıyor düzenli olarak ama bana söylemedi yani. Bakıyor mu bilmiyorum
Gittiğinde sormalısın canım ben sorunca söyledi bakmış öncesinde radyoloji uzmanı rapora yazdırdı.

Canım ben biliyorum ama eşim asla buna inanmıyor ve kabul etmiyor.
3 abimde çocukları kız diye benimde öyle olduğumu düşünüyor.
Ama alıştı ve duruldu mecbur gerçi ne yapabilir ki.
Canı kabul etmek istemiyor bence bal gibi de bilir. Ben kime çekmişim peki benim anne tarafında da baba tarafında da hep bir kız bir erkek oluyor eşim in tarafında da sürekli kız doğuran yok.
Tamamen kader kısmet☺️

Benim de bpd 1 haftaya yakın geri çıkmış ama çevresi haftasına göre çıkmış bana dr bununla ilgili hiçbişe demedi. Böbrek işini araştırırken onun videosuna da denk geldim 3 hafta kadar ileri veya geri çıkanlar oluyor hiçte sorun çıkmıyor diyor dr.

😀
Eşimin halasından
Kısmetinde varmış☺️

Ben o 15mm in uzaklık olduğunu düşünüyorum canım sen yanlış duymuş olabilirsin belkide doktor yanlış söyledi.
Asla 15mm olduğunu söyleyip senin ordan kalkıp gitmeni izlemezler çok tehlikeli bir ölçü.
Uzaklık derken o nasıl birsey oluyo benim doktor ölcümleri yaparken asistan not ediyor. 2.1cm ve 2.2 cm dedi sol sağ muhabbeti yaptilar perviks li biseyler dedi ama uzunluk mu baska bisey mi ben de o an sormadim. Soramiyorum adam o an cevap vermiyor ultrasona kitleniyor genelde gozlerini kısıp böyle şajin gibi ekrana bakıyor 🤭

2 kasıkta da mı var yoksa tek kasık mi?Ben de bir suredir enfeksiyon swbebiyle kasik agrisi yasiyorum dqha once de hamileligimde yasamistim.Simdi yine hamileyim ve enfeksiyon da eşlik ediyor benimki sag Kasık agrisi dqha yogun.
Yani o an iki taraf sıkışıyordu. Monurol kullandim iki tane ve gecti. Ama su aralar düzensiz nadir 3 5 güne bir orta kisımda toplanma hissi var var bu sanirim minik yalancı kasilmalar. Doktora dedim normal dinlen hemen öyle olunca dedi. Enfeksiyin sebebiyle bi de rahim agzinda ve idrar yolunda agrı hissediyordum.

Kızlar bana devletteki dr bu hafta için tekrar gelirsin demişti ama ben gitmeyi düşünmüyordum sık gitmem gerekirse randevu almak sıkıntı olacağı için ama az önce mesaj geldi yarın için randevu açılmış biri iptal etti heralde. Bende bulmuşken aldım bakalım raporu bir göstereyim o da bir muayene etsin fikrini alayım. İnşallah içimi rahatlatacak şeyler duyarım bana dua edin.

X