2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Yok canım pazartesi insallaj güzel haberler ile donerim çok tedirginim inşallah güzel haberler ile dönerim. Dr orta risk dediği günden beri gerginim
Canım sakin ol Sen streslenirsen risk artar. Güzel şeyler düşün. Doğumdan sonrasını düşün.

Canım ne kadar düşüncelisin teşekkür ederiz hepimizi düşünmüşsün ben de grubu takip ediyorum ama çok yazamıyorum
Ben iyiyim çok şükür tabi ödem, +10kilo, kramplar, asla sırt üstü yatamama, tansiyon düşüklüğü, halsizliği saymazsak iyiyim diyebilirim
Alışverişim bitti sayılır, niftyde sorun çıkmadı, ultrasona kendi hocam bakmıştı o da normal, tetanozlarım 2doz bitti, yarın şeker yükleme testim var 1 ay sonra ilk kez bebişimi göreceğim
Benim oğlan baya hareketli günde en az 6-7kez hissediyorum, bu kadar harekete asıl doğumdan sonrası korkutuyor
6.ayı da bitirdim geriye beklemek kalıyor artık

Bilmiyorlar ki doktor tadımlara başla yoğurt ver deyince nasıl hevesleneceklerini
Oğluma ilk yoğurt verişimi videoya çekmişim geçen gün izledim

Benim tarhana hep annemden gelir normalde. Bu sene bebek tarhanası da istedim domatessiz bibersiz.
İlkinde makarnalütfen sitesinden alırdım bir sürü çeşit. Bir arkadaşın gıda mühendisi arkadaşının firması..

Evet, o heves ve sevinç cok ayrı

Ben de baktım biraz forumları okudum. Kendime soz vermiştim arastirma yapıp kafamı karıştırmayacagim diye. Okuduktan sonra daha da rahatladım aslında. Sizin de dediğiniz gibi. Bunlar tek başına hiçbir anlama gelmez. Allah korusun genetik bir sıkıntı olsaydı bence bir şekilde taramalarda olsun , diğer ultrason bulgularinda olsun kendini belli ederdi. Ben iyi ve tanıdık bir Dr a gitmemiş olsaydim hatta bunu goremezdi bile içimizi ferah tutalım, kötüyü cagirmayalimzaten internette her zaman en kötüsü yazar. Öyle düşünelim ama sorunsuz geçen gebeliklere de ozenmiyor değilim. Sadece boyunun, kilosunun ne kadar oldugu veya tipinin kime benzedigiyle ilgili derdi olan annelere...

Ben kromozomal bir hastalıktan ziyade böbreklerinde sorun olmasından korkuyorum ama anladığım kadarıyla çoğu doğuma kadar veya doğumdan sonra kendiliğinden düzelmiş ve 10 mm altı olduğu için aşırı riskli değil zaten dr da kötü bişey demedi ama ben evham yaptım inşallah zamanla düzelir ve sağlıkla kucağımıza alırız.

Sonuçta Dr her gördüğünü bizimle paylaşmak zorunda. Hele bı de işinin ehli biriyse kimsenin göremeyeceği, fark edemeyeceği şeyleri bile görüp söylüyorlar. İyi düşünelim, iyi olsun hepsi sağlıkla gelsin

Dün kontrole gittim 4 hafta sonra da şeker yüklemem olacak. Bebiş 506 gram. 23. Haftayı bitirdik. Demir ilaçları kilo yapıyor. Son 3 haftada 1.5 Kilo aldım diyebilirim. Ama hep kendime almışım. Idrar yolu enfeksiyonundan rahim agzimda da bazı bazı agrilar oluyordu 2 monurol saşeyle iyiyim simdilik. Agri sızı yok çok şükür. Tetanozun 2. Si beni mahvetti. 3 günde gecti ama gece uykumdan kalktim agrisi garip bi agriydi. Sonuc suan 24+0. Bebiş bazen sanki dönüp duruyor icerde. Böyle sanki gaz olur da bagirsakta yer degistirir. Onun gibi bile oluyor. Içim bi hoş oluyor. Nasıl bi hareketlenme bu çözemedim seker yüklemesi için sabah gitmek gerekir degil mi ac karına glikoz icip kan veriyoruz sonra bi saat sonra bi daha kan veriyoruz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…