2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Ben sende bu haftaki furyayla gittin sanıyodum canım bu hafta gitmemiş miydin sen?

Belki yapmayı öğrensem bende yaparımda hep aman dışarda var niye kendimi yorıyım diyom, hadi yoğurt neysede tarhanada istanbulda zor yaaa hep köyden geliyo bizim babaneler ananeler gönderiyo sağolsunlar
Ben de bu çikolatanın kaçta kaçını yesem diye düşünüyorum
Onuda yemekden sonra düşünüyorum ben bu yoğurt yemeğin yanınaaaa oturup akşam yemeği bunu yediğimi düşünmen beni üzer

Gece uyurken gerındım
2 bacağıma da kıramp girdi. Magnezyum kullanımım yetersiz galiba. Pazartesi doktor randevum var.
Ne kadar kullanıyorsun ki
Bana günde 2 tane yazdı doktorum ama ağrın çok değilse 1 tane içebilirsin dedi
Ben 1 içiyorum en baştan beri

Hazır alınan ile kendı yaptıgın bir degil.
Ben de sürekli yapmadım zaten
Bakliyat tarhanası yaptim resmen
Netten baktim yapılışına
İçine istediğim şeyi attım

Aldıklarımız klasik tarhana

Sadece onu yiyorsun diye korktum bir anda

Bende bunu çok araştırdım ilk gebelikte. Çünkü
Selam kızlar bugün ben hep şu yurtdışı doğum işiyle ilgilendim. Bilgilendirme için teşekkür ederim.
28. Hafta ABD ye giriş yapılması gerekliymiş. Sonrasında sorun çıkıyormuş. Benim pazar günü 23. Haftam doluyor. Organizasyon şirketi ile anlaştım.
Eşimle birlikte nisanın son haftası gidip temmuz sonu (doğumdan 2 hafta sonra ) döneceğiz. Umarım doğum sonrası bu süre yeterli olur. Bebeğin pasaportu vs hızlı çıkıyormuş, şirket bı işlemleri bizzat takip ediyormuş.
Kadın doğum uzmanı, anestezist, pediatristi ayarlamanız gerekiyormuş. Organizasyon paketleri fiyatları normal doğum, sezeryan ve yoğunbakım ihtiyacınıza göre değişken. Sezeryan daha pahalı. Bu isteğe bağlı değilmiş ama doktoru kendiniz ayarladığınızdan ordaki Türk doktorlardan birini ayarlayıp bu sorunu çözüyorlarmış. Türk doktorlarla kontakt halindelermiş.Burdaki tüm genelik kontrollerinize dair evrakların yeminli tercüman onaylı nüshasını istiyorlar.
Evi siz oraya gitmeden hastaneye yakın bir yerden tutup bir miktar yiyecek vs temel ihtiyaç alışverişlerini yapıyorlarmış.
Burdaki risk uçuşun çok uzun oluşu ve uçakta doğum olma ihtimali.
Eşim kadın doğumcu değil ama ters bir durumda doğumu yaptırabileceğini söylüyor. Gerekli techizatı uçakta yanımıza alabilmemiz için bazı prosedürler gerekliymiş, onları yapacağız. Hoş uçakta doğum, abd de doğumdan daha avantajlı ama haftası çok erken Allah korusun.
Aslına bakarsanız 30.000 usd bugünki kurla yüksek bir rakam ki buna uçak biletleri dahil değil. O da hattı sayılır bir rakam. Ama ben 36 yaşındayım, eşim 45. İkimiz de oldukça yoğun bir tempoyla senelerdir çalışıyoruz. Ne için ??
Tam 5 yıldır bu bebeğin yolunu gözlüyoruz. 30.000 usd a onun için yapabileceğim en iyi şey bu; gelecek hediye etmek. Kabaca 450.000 tl ediyor ve günümüzee 450.000 tl değil ev doğru düzgün bir araba bile yok.
Haftaya cumaya kadar düşünmek için vaktimiz var ama ben kararımı verdim sayılır

Canım siz çifte vatandaş olsun diye mi
Yurtdışı istiyorsunuz?

Hazır alınan ile kendı yaptıgın bir degil.
Ben de sürekli yapmadım zaten
Bakliyat tarhanası yaptim resmen
Netten baktim yapılışına
İçine istediğim şeyi attım

Aldıklarımız klasik tarhana
Helal vallaaaa
Aslında benim hamilelikten önce de oluyordu
Gece uyurken ani gerınmelerde

Her zaman degil tabii
Aynen gerldiğimde benimde olurdu çok kötü acırdı
Sadece onu yiyorsun diye korktum bir anda
Bu 8kilo kolay alınmadı

gokkusaginadusenbukalemun

Canım siz çifte vatandaş olsun diye mi
Yurtdışı istiyorsunuz?
Evet canım

1 tane .
Senin ne gibi ağrın oluyordu ?
Aslında doktor bana verdiğinde hiç ağrım yoktu
7. Haftada falan vermişti sanırım
Ama geçenlerde bitti birkaç gün içmedim
Her aksam uzandığımda kasıklarımda ağrı olmaya başladı
İçince geçti hemen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…