2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Hareketsiz halde 10 kilo almışsın düşün

Ya arkadaşlar bu enfeksiyon idrar yolu bi türlü geçmedi korkuyorum artık antibiyotik te kullanıyorum su da içiyorum siz ne durumdasınız

Selam kızlar kafama takılan bir şeyi sormak istiyorum ayrıntılı ultrason vs sorunsuz çıktı çok şükür rahim ağzı kapalı ve rahim ağzı uzunluğu 38 mm ancak bebeğin başı aşağıda dedi doktor o an sormak aklıma gelmedi ilk randevumda soracağım bebeğin başının aşağıda olması kötü bir durum mudur acaba çok takıldım

Merhaba, benim ilk gebeliğim normal yolla olmasına rağmen değerim çok düşük çıkmıştı (31) hatta doktorum bu bebeğe tutunma dedi. Sonra 50 sonra 80 küsür olarak çıktı yavaş yükseliş çok iyi denmiyor ama kızım tutundu ve sağlıkla doğdu
Mucizeler mümkün sen hep pozitif düşün iyiye odaklan
Sağlıkla gelsin

Minicity nın kalitesi nasıl canım..internet sitesini bendeğördüm bayağı uygun şeyler var

Ben 1 defa sipariş verdim oğlum için. Bebiş için de müslin örtü almıştım
Orta kalite ne çok iyi ne çok kötü alınabilir..

Misal
Alışverişe gittin, arabaya takacaksın aldıklarını

Dimi. Hava almaya diye çık markete uğra aldıklarını sepete at rahat rahat yürü

Bunu anlayana kadar bir iki defa kucağımda çıktığım oldu. Tecrübesizim tabi. Uzun süre taşımaya kol ve bel dayanmıyor.

Kanguru bana bebek arabası kadar rahat gelmedi hiç. Bunda daha fazla dışarı çıkmam gerekecek. Büyüğü hergün okula götürürken soğukta üşümesin diye kanguru kullanırım illaki

Aynen. Bebek arabası rahatlığı hicbir şeyde yok.
Ama bebek arabada durmazsa sıkıntı tabii
Bu arada kanguru 1 kere kullandım
Yerimden kalkamadım bel ağrısından. O yüzden kullanmam.
Zaten ondan dolayı kolaylıkla tasıyabılınecek bebek aRabası alın diyorum.
İçinde bebek varken her yere indirip kaldırabılıyorsun arabayı .

Hiç anlamıyorum ama doğum yaklaştığı zaman aşağıda oluyor kafası. Doğum pozisyonuna giriyorlar o sekilde mi aşağıdaymış acaba ?

Benim adetim 5 gün geçtikten sonra değerim 49 cikmisti .Doktor bakti kese göremedi. Hamile değilsiniz bile dedi manyak doktor .

Ya arkadaşlar bu enfeksiyon idrar yolu bi türlü geçmedi korkuyorum artık antibiyotik te kullanıyorum su da içiyorum siz ne durumdasınız
Sürekli test mi veriyorsunuz geçmediğini nasıl anladınız? Benim de geçen hafta verdiğim kan testinde nötrofil sınır değerin çok az üstündeydi. Yarın aile hekimine idrar verecem. Bir de ben günde 3 lt su içiyorum ama idrar rengim buna rağmen açık değil. Aklıma takılıyor

Her şekle girerek uyuyorum yani bebemde oyle seviyor bence raat raat takiliyoz her pozisyonda tekmeledigi icin sıkıntı olmuyo
Ben de buna katılıyorum insanın kendini kasmadan kaliteli uyku yaşaması lazım şartlama ile çok zor olur
Solda aşırı kalbim sıkışıyor çok hızlı atıyor , düz yatmak aşırı rahat geliyor bana bi uyanıyorum sırtüstü yatmışım ama nasıl rahatım.. Bende bir sola bir sağa dönüyorum geceleri esim de çok dönüyorsun diyor.
Canım %60 dahi olsa artması lazım öyle olunca da 86 çıkması lazım ama yine de olumsuz düşünme iki gun sonra bir daha kan ver bakalım

Benim adetim 5 gün geçtikten sonra değerim 49 cikmisti .Doktor bakti kese göremedi. Hamile değilsiniz bile dedi manyak doktor .
Geçen de başka bir konuda gördüm
Kızın değeri 40 küsürden 80 küsüre çıkmış öyle öyle 2 katı artıyor
Doktor da kızarak demiş ki bu değerle hamile kalınmaz
Sonuç, en son baya artmıştı betası
Böyle doktorlara demek istediğim:

Doğuma yakın tam permatik yaptığımız zamana nasıl denk gelecek bilmiyorum doğum başlayınca hem sancı hem endişe bir de agirlasmis olacağız hemen yapamayız inşallah aldığımız bir döneme denk gelir
Doğum yaklaşınca ağdacıya gideriz zaten doğum kolay olsun diye millet cam bile siliyor o dönemde ağda yapınca su gelirse yıkar hemen doğuma gideriz napak
Aman Allah korusun kız ben kuaföre sanırım gidemem hic orada aldırmadım bakalım hayırlısı
Ben de gitmeyi düşünüyorum ya sinir oluyorum wc ye gidiyorum iki dk sonra yine geliyor ve vajinada aşırı baskı oluyor akti akacak gibi bıktım ya

Kafası aşağıda dedi sadece detaylıda o kadar bir problem yok dedi ama endişe etmeli miyim bilmiyorum
Sadece duruşu öyle şuan. Benim de bir ultrasonda öyleydi. Bazen doğum pozisyonunda duruyor. Sonraki gidişimde yan yatıyordu. Bir anda ayak parmağı çenesindeydi. Yani pozisyonunu söylemiş sadece. :)

Bende daha geçen gün gördüm 180 li HCG değeri var kızın 2 gün geçmiş üstünden (çıksa çıksa 2 günde ne kadar çıkacak) doktor kese arıyor kızda sonrada kese yok diye kimyasal olabilir diyor ben gercekden anlamıyorum bazı doktorları

Doktorum doğuma kadar demişti insulin kullanımı icin.sonrasinda da hem yaz ayında hem de bebek olduğu icin kiloları veririz diye umuyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…