2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Yaaa bazen benim karnımın sağ yada sol tarafına kramp gibi ağrı giriyoo ama saniyelik 30 sn sürüyo yani şuana kadar 2 kere oldu çok olmuyo ama acaba neden oluuyorrr. Daha demin en son doğmamış bebeğe kızarken buldum kendimi😂(yapmaaa evladımmm diye)))😂😂😂😂 okadar ağrıdı

Yaaa bazen benim karnımın sağ yada sol tarafına kramp gibi ağrı giriyoo ama saniyelik 30 sn sürüyo yani şuana kadar 2 kere oldu çok olmuyo ama acaba neden oluuyorrr. Daha demin en son doğmamış bebeğe kızarken buldum kendimi😂(yapmaaa evladımmm diye)))😂😂😂😂 okadar ağrıdı
Ben de böyle bi tarafı kaskatı hissediyorum sanki bebek toplanmış gibi.arada da adet sancısı gibi ağrılarım oluyo.bir de az önce yaglanirken bisey farkettim gogsumun etrafı da kararmaya başlamış evet ucu karariyo tamam da çevresi niye böyle oldu ki bi an korktum valla

Ben de böyle bi tarafı kaskatı hissediyorum sanki bebek toplanmış gibi.arada da adet sancısı gibi ağrılarım oluyo.bir de az önce yaglanirken bisey farkettim gogsumun etrafı da kararmaya başlamış evet ucu karariyo tamam da çevresi niye böyle oldu ki bi an korktum valla
Aynen o kaskatk dediğin sanırım ya toplanıyo yada geriliyo,hatta o kaskatı kaldığı yer uyuşuyo benim ama 1-2 sn oluyo düzeliyo sonra bilmediğim için anlayamıyorum😃😃🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
Ayy benim 1 ay önceden kararmaya başladı çevresi 😃 yok be korkma o hamilelikde oluyomuş zaten.
Göbeğimde hamilelik çizgimde çıktı, az olsada gözüküyo😃😃

Oglana suç atma len bu ayda yalanci bişiler oluyordu kramp gibi ondan olmus demekki:duduk::KK53:

Aynen o kaskatk dediğin sanırım ya toplanıyo yada geriliyo,hatta o kaskatı kaldığı yer uyuşuyo benim ama 1-2 sn oluyo düzeliyo sonra bilmediğim için anlayamıyorum😃😃🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
Ayy benim 1 ay önceden kararmaya başladı çevresi 😃 yok be korkma o hamilelikde oluyomuş zaten.
Göbeğimde hamilelik çizgimde çıktı, az olsada gözüküyo😃😃
Evet hem de nasıl uyuşma Allahtan kısa sürüyor 😊
Rahatladım valla zaten esmerim çok dikkat etmemistim bugün bi baktım iyice kararmış anlık kriz yasadim😀😀
Benim de öyle alt taraftan göbeğe kadar belirginleşti çizgi,göbek deligim de oturup bakınca bayağı çıkıntı gibi oluyo artik😊

Evet hem de nasıl uyuşma Allahtan kısa sürüyor 😊
Rahatladım valla zaten esmerim çok dikkat etmemistim bugün bi baktım iyice kararmış anlık kriz yasadim😀😀
Benim de öyle alt taraftan göbeğe kadar belirginleşti çizgi,göbek deligim de oturup bakınca bayağı çıkıntı gibi oluyo artik😊
Napalım artıkkkkkk alışcaz sanırım doğumdan sonra geçiyomuş 😃😃😃
Aynen bebiş normal yani:KK54:
😍😍😍:KK76:

Canım bu zıbın ve atletleri en az 10 tane almak gerekli o zaman dimi? Ben o kadar almadım da doğuma kadar az az indirimlerden alıcam öyleyse
Evet canım ebebek 5 tane yenidoğan 5 tane 0-3 ay alıyorum ben. Kakaları çok sıvı olduğundan geçiyor. Bazen o kadar batıyorki ortalık çöpe atman bile gerrkebiliyor acımazsın ucuz olursa🤭 ben hiç atmadım hep yıkadım ama atan çok arkadaşım oldu.
Yazık değil mi şu kıyafetlere 2-4 ay alıyorsun :KK53:zaten yaz bebeği 9 aylık alsaydın ya canim.
Hemde zara
Gerçi zara kalıpları geniş olur ama bebekte de aynı mi bılemıyorum
Kız zara diyosun da tanesi 40₺ ye geliyordu. Lcw baktım ikili kısa kollu 100₺ idi😒😯 bir de indirimden aldım hm olanları onlar 2-4 diyor ama ben kızımda 6 aya kdar giydirmiştim hep🤣 kısalıyordu sadece işte biraz
Ben 3-6 6-9 da aldım valla😂 Zaten kışa gelecek ve genelde evde olacağız ucuz ve güzel buldukça aldım.
Bu arada babymall sitesine de bakın derim kızlar hem keliteli hem indirimli ürünler var. Morhipo, hepsiburada, trendyol kaliteli ve indirimli güzel şeyler buldukça aldım ben daha da almam heralde. Yani umarım😅
İyi yapmışsın canımm onu deme sebebim bişeyler almak için uğraşmasınlar illa yani sonra da alınabiliyor nasılsa. Masraflar çok artınca işte öncelik ilk aylarda olsun diye 😩
Dediğin gibi bazı bünyeler anne dikkat etse de alıyor.
Bende kızımda 30nalmıştık herkes şok olmuştu yedim heralde falan diyodum, bunda dikkatliyim çoooook hareketliyim falan nafile.
3 gündür diş yüzünden sıvı besleniyorum geçen haftaya göre +2 görünüyorum yinede 🤷🏼‍♀️
Buna kesinlikle ama kesinlikle katılıyorumm. İlkinde dikkat etmezdim ve hep yatardım. Bunda sürekli hareketliyim evde 7.500 adım atıyorum biraz da dikkat ediyorum ona rağmen nerdryse 10 kilo aldım ben de 😂 su içsem yarıyor sanki 😩
Kafası aşağıda dedi sadece detaylıda o kadar bir problem yok dedi ama endişe etmeli miyim bilmiyorum 😞
Korkmaya gerek yok. Daha çoo küçükler sürekli dönüyorlar. Benim de ayrıntılı da doğum pozisyonundaydı düşün. İlk kızımda 24 den sonra hrp baş aşağıydı. Korkulacak birşey yok pozisyonundan bahsediyor sadece 😊

Ben de ilk gebeliğimde diyetisyenin verdiği liste var. Hiç yapamadım doymadığım için 🤭 sen bir bak bakalım belki ben de haftaya başlarım 😂

Eklentiler

• 1EAF1D93-5FD8-4B3C-B630-43F102B94259.jpeg
    1EAF1D93-5FD8-4B3C-B630-43F102B94259.jpeg
    109,2 KB · Görüntüleme: 79
  • 2E6686E3-E46E-495F-BD88-A596ED106C6E.jpeg
    2E6686E3-E46E-495F-BD88-A596ED106C6E.jpeg
    97,6 KB · Görüntüleme: 82
X