2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Bebeğim kız eşimle kavga ettik 1 saat ağladım
Ayyyy rabiaaa afedersin amaaaaa eşini şöyle bi elime alıp evire çevire dövesim geldi he🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
Seni nasıl üzer bu konuda senin hislerinle olucak bişimi bu yani sanamı güvenmiş erkek hissediyorum diyince🤦🏼‍♀️ Allahım yaaaaa valla bu kocam ve ailesi cidden insanı çıldırtır..

canım bende 7 kg almışım ödemsiz normal halimle bazen çok ödem oluyor ve kabızlık çekiyorum ozaman tartılınca 9-10 kg arasıdır herhalde ... maalesef kilo almak elde değil sanırım ekstra hiç bir şey yemiyorum tatlı, kapalı gıda yemiyorum ama hamilelik bana öğrendiğim andan itibaren kilo yapıyor .. ilkinde de 18 kg almıştım gayet iştahsız isteksiz bir hamile olmama rağmen 🤔🤔
Ya aslında ben de o kadar abartı yemiyorum ama ciddi kabızlık ve ödem var keşke biraz daha hareket edebilsem 😞

Canım bende miyom var bir kaç tane. Biri baya büyük ve t rahim ağzında. Biraz hareket edeyim hemen kanama oluyor. Misal geçen markete gittim. Akşam kanama oldu. Fazla hapsirayim fazla oksureyim kanama oluyor. 🙈 Hiç yerimden kalkmadan yatmak çok zor. Bir kere de evde çekmece düzenledim eğilip kalktım yine kanama oldu. Doktor yapmayacaksın hiçbirini yoksa hastaneye yatırım dedi.🙈
Ya canım çok geçmiş olsun. Çok dikkat et az kaldı dayan❤️

O taytların m/l olanını kullanıyorum ben de. Bak resim de atayım. Sıkma fln yapmadı ben de hiç🤭
Kızlar günaydın. 8 kilo almışım. Doktor hamileliğim başlangıcında toplam 8 kilo alacaksın demişti. 😞 Sizde durumlar nasıl. Böyle hareketsiz devam edersem 20 kiloyu görücem heralde.
Ben de 9 aldım 🥺 ama doktorum sorun etmiyor zayıf hamile kaldığım için. Spor yapıyorum her gün 30 dkka youtube dan.
Bebeğim kız eşimle kavga ettik 1 saat ağladım
O ne demek öyle ya. Evlat evlattır. Benim de ikinci kızım yolda ne güzel hem bize hem birbirlerine arkadaş olurlar🙏🏼

Eklentiler

• 4120B2AA-6B38-43C7-B7B2-2B2A21326E2C.jpeg
    4120B2AA-6B38-43C7-B7B2-2B2A21326E2C.jpeg
    71,4 KB · Görüntüleme: 115
Ben erkek diye hissediyordum onada hep dedim.
Oda bana kızdı demeyecektin erkek hissediyorum. Ben 100 de 100 erkek bekliyordum dedi.
Artık çocuk istemem 3 de 4 de kız olur dedi.
Eşin bebek olduktan sonra sevecektir kızını üzülme ama başka da yapma bence. Eşin ters bir adam anladığım kadarıyla yine kızın olursa burnundan getirir.
Sizin ailede sürekli kız olduğu için sen baya bir takıntı etmiştin erkek olmasını keşke hiç dillendirmeseydin eşinin de huyunu biliyosun senden çıkarmış hıncını.
Cinsiyeti erkek belirler hatta ben eşime takılıyodum inşallah bu sefer y kromozomunu göndermişsindir diye😅 Senin elinde olan bir şey değil ki hatta erkeğin de değil aslında her şey Allahın elinde.

Ya aslında ben de o kadar abartı yemiyorum ama ciddi kabızlık ve ödem var keşke biraz daha hareket edebilsem 😞
doktor bana magnesium 400 mg diye bir toz verdi bir şişeyi bitirsen bir şey olmaz dedi onu kullandığımdan beri çok rahatım müshil gibi değilmiş sadece suyun bağırsaklarda birikmesini sağlıyormuş istersen sende doktoruna danış belki sana da yazar gerçekten ben o olmasa ne yapardım bilmiyorum 1 haftadır kendime geldim 👍

O taytların m/l olanını kullanıyorum ben de. Bak resim de atayım. Sıkma fln yapmadı ben de hiç🤭

Ben de 9 aldım 🥺 ama doktorum sorun etmiyor zayıf hamile kaldığım için. Spor yapıyorum her gün 30 dkka youtube dan.

O ne demek öyle ya. Evlat evlattır. Benim de ikinci kızım yolda ne güzel hem bize hem birbirlerine arkadaş olurlar🙏🏼
Ya sizin göbek delikleri dolu dolu bende sadece alt göbek var çıldırıciim😂

Benim Haziran sonu gibi görünüyor. Sezeryan olacak .Tabiki bebis bir sürpriz yapmazsa😊İlklerden biri olacağım. 25.haftamiza da gelmişiz bu arada 🥰Max 1.5 kilo aldım. Haftaya seker yüklemesi var .Umarım bebek de kilo almıştır 😁😁
Maşallah 🧿

Merhabalar, bizde de aynı durum mevcut. Aynı hekimde ben de detaylıda 10-15 dakika kadar kaldım. Bilgisayar üzerinde yapılan işlem de 5-10 dakika sürdü. Verilen raporu okuduğumda tüm organlara bakılıp ölçüm yapıldığını ve bu ölçümlerin normal değerlerle karşılaştırıldıklarını anlıyorum. Hekimin kendisi de bu açıklamayı yaptı zaten. Standard olarak en fazla 30 dakika sürüyormuş total işlem zaten. Sevgiler.
Canım raporda ben de gördüm çeviriden baktım ama akciğer böbrek mesane damarlar pankreas gibi organları ile ilgili raporda bişey yok karın için var zaten hepsi ingilizce .. ama ben gözümle de görmedim baktığını yani sadece bu böbrek bu ciğer vs.. dedi ve geçti ben daha önceki yaptırdığım detaylıda hepsnin kan akış oksijenlenmesine kadar bakmışlardı ondan bu bana yetersiz geldi .. birde diğer oğlumun tek böbreği damar daralmasından gelişmemiş küçük kalmış yani hiç bir işlevi yok.. bunun için daha da pimpirikliyim.

Evet ama sonu gelmiyor alışkanlık yaptı birazda öyle düşünüyorum bırakmak gerçekten zorluyor beni

Ben bi bırakmaya çalıştım olmadı 2 hafta sonra tekrar denedim ama biraz bulansa da dayandım 3 gün sonra bırakabildim.. Biraz bağımlılık yapıyor ilk 2-3 gün dayanmaya çalışın çok şiddetli değilse tabi... Bir de deneyin olmuyorsa 2 haftada bir denemeye devam edin bence

doktor bana magnesium 400 mg diye bir toz verdi bir şişeyi bitirsen bir şey olmaz dedi onu kullandığımdan beri çok rahatım müshil gibi değilmiş sadece suyun bağırsaklarda birikmesini sağlıyormuş istersen sende doktoruna danış belki sana da yazar gerçekten ben o olmasa ne yapardım bilmiyorum 1 haftadır kendime geldim 👍
Oh ne güzel ya. Bana da duphalac şurup verdi ama o kadar şekerli ki içemiyorum.

Kızlar bu beşik nasıl sizce? Ekru olması hoşuma gitti evdeki tüm mobilyalarla uyumlu ve koyacağım alana iyi olur başka da yer yok zaten. Tekerlekli ve hafif olduğu için salona falan da taşırım gerekirse diye düşünüyorum🤔
Anne yanı gibi açılmasına ihtiyacım yok çünkü ben yazın yatak odasına yatamam aşırı sıcak oluyor camı açınca da soğuk ve gürültülü oluyor eşim orada yatar ben salonda zaten çocuklardan sonra adamla ne kadar birlikte yatabildik şüpheli yattıkça da hamile kaldım uzak olsun bana😂😂😂
21 hafta beşik almak için erken dimi biraz indirim var beşikte ama çok önemli bir fiyat farkı değil şimdiden almayayım diyorum ben hepiniz aldınız mı ki?
Ben aldım canım park yatak aldım bence erken değil benim aldığım beşik şu an iki katına çıkmış her ay fiyatlara zam geliyor

Oh ne güzel ya. Bana da duphalac şurup verdi ama o kadar şekerli ki içemiyorum.
Canım ben yaklaşık 1,5 aydır kabızım ve maalesef geçmiyor. (Çok yüksek doz progestan kullandığım için oluyormuş, maalesef doğuma kadar progestana devam edeceğiz) duphalac ı yemeğin arasında ekmekle hızlıca içiyorum şekeri o zqman daha az rahatsız ediyor. Bu tavsiyeyi doktorum verdi

X