2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Cook guzell ,nasıl çabuk geçmiş zaman daha dün gibi. Bir yavrusu oldu değil mi ? En son bekliyordunuz doğum anında hatırladığım kadarıyla ,2.yavru gelecek mi diye
Aynen yaaa 1 tane oldu ne kadar çifleşirse okadarmış bilmiyoduk önceden, veterinerede götürmemiştik yavru sayısını bilmiyoduk hiç😃
Zaten 3-4 tane olsa nasıl başa çıkardık bilemiyorum😃😂😂 bu bile yaramaz şimdiden😃😃

Merhaba anneler. Ben 23. Hafta itibariyle yalancı idman amaçlı alıştırma kasılmaları başlar diyor internet. Bilenler bu nasıl bişey hangi durumda endişe etmeliyiz sizce

Bir İzmirli daha ,merhabalarr😄 🌸Konak varyant yakınlarındayim . Kız lisesini biliyor musunuz onun yanında sayılırım . Konak iskeleden başlıyorum yürümeye
Ah ne güzel sahilde yürümek... istediğin yöne yürü mis... Ben Bayraklı'dayım ama sahile uzağım sık gidemiyorum

Kızlar bir kaç kez konusu geçti ben çekmeceyi toplamayı yeni gerçekleştirdiğim için ancak saydım aldıklarımı
:KK53:

hem fikir olsun hem tecrübeli anneler bana bir eksiğim varsa söyler diye düşündüm

-3 hastane çıkışı

0/3 ay:
- 2 uzun tulum
- 12 adet ipli, kısa kollu, sıfır kolu karışık zıbın

3/6 ay:
- 4 uzun kollu zıbın
-4 kısa kollı ızıbın
-3 tayt
-1 alt üst takım

6/9 ay:
- 4 uzun kollu zıbın
-10 üst
- 5 tayt

bunların haricinde dışarıda giymeye bir kaç parça alt üst tulum vs aldım
şimdi farkettim ki 3/6 ay arası için üst veya tulum olarak bir sey almamısım
sizce alayım mı? herkes çok abartma mutlaka gelecek de diyor. o yüzden kararsız kaldım.
ya da bebeğin gelişimine göre o zamanlar mı alayım sizce
çünkü bir iki 6/9 üste bakıyorum sanki 4. ayda olacak kadar küçük gibi ama tam kestiremiyorum.

bunların haricinde
1 penye battaniye
1 kalın battaniye aldım
1 tane de hastane çıkışının içinde var
1 tane de hediye örme gelecek
4 tane müslin aldım
yeter herhalde bi zahmet yetmeli :KK53:

Kızlar annem bizi bu yöntem ile büyüttü. Ben de şimdi YouTube da denk gelince sizinle de paylaşmak istedim. Benden 20 yaş küçük kardeşim bar ve defalarca kez onu bu şekilde tuvalete götürmüşümdür. Belki uygulamak isteyen olur. 🥰 Ben doğduktan itibaren bunu uygulayacağım.

Güzel bir video nasıl başlayacağız ki yenidoğan döneminde hemen mi??

Canım ben de bebeğe pişik için kullanmak istiyorum kaç dk ısıtılmalı 10 dk yeter mi sence?
Hiç o kadar gerek yok canım minik bir cezveye koy 2-3dakika çok hatlı olmayan ateşte yeterli.

Ben kızımda kullandım, hindistancevizi yağıda kullanırdım. Çok kuru bir cildi vardı çok iyi gelirdi

Kızlar bir kaç kez konusu geçti ben çekmeceyi toplamayı yeni gerçekleştirdiğim için ancak saydım aldıklarımı
:KK53:

hem fikir olsun hem tecrübeli anneler bana bir eksiğim varsa söyler diye düşündüm

-3 hastane çıkışı

0/3 ay:
- 2 uzun tulum
- 12 adet ipli, kısa kollu, sıfır kolu karışık zıbın

3/6 ay:
- 4 uzun kollu zıbın
-4 kısa kollı ızıbın
-3 tayt
-1 alt üst takım

6/9 ay:
- 4 uzun kollu zıbın
-10 üst
- 5 tayt

bunların haricinde dışarıda giymeye bir kaç parça alt üst tulum vs aldım
şimdi farkettim ki 3/6 ay arası için üst veya tulum olarak bir sey almamısım
sizce alayım mı? herkes çok abartma mutlaka gelecek de diyor. o yüzden kararsız kaldım.
ya da bebeğin gelişimine göre o zamanlar mı alayım sizce
çünkü bir iki 6/9 üste bakıyorum sanki 4. ayda olacak kadar küçük gibi ama tam kestiremiyorum.

bunların haricinde
1 penye battaniye
1 kalın battaniye aldım
1 tane de hastane çıkışının içinde var
1 tane de hediye örme gelecek
4 tane müslin aldım
yeter herhalde bi zahmet yetmeli :KK53:
Bence baya yeterli aldıkların canım. Dediğin gibi hediye gelecek, üstelik sürekli takipte oluyor insan gözüne bişiler çarpıyor onlarıda almak istiyor o yüzden bu kadarla kaldın ekstraları doğumdan sonraya bırak eksik kalmayacak kadar (yıkanma kuruma ütüleme beklerken) var bence.

Mühendisinoğlu eskisi gibi değil malesef. İşi fazla reklama döktü😑
Ay bu adamı tek sevmeyen Ben miyim diyodum bende 🤭🤭
Çok iriteyim resmen para için yapıyor ne yaparsa.
Yıldızlar listesine bakıp geçerim gerekirse asla takip etmiyorum

Bence baya yeterli aldıkların canım. Dediğin gibi hediye gelecek, üstelik sürekli takipte oluyor insan gözüne bişiler çarpıyor onlarıda almak istiyor o yüzden bu kadarla kaldın ekstraları doğumdan sonraya bırak eksik kalmayacak kadar (yıkanma kuruma ütüleme beklerken) var bence.
Teşekkür ederim
Bilmediğim için
Bir de kusuyo, kaçırıyor muhabbeti var dedim çocuğum donsuz kalmasın acaba az mı :KK70:

Bilmiyorum ki reklamlardan etkilenmedim çok TV izlemedigim için görmüyorum. Ama oncekinde Prima başladım bir daha başka kullanamadim. Ne kullandiysam yara yaptı çocukta. Gerçi çocukta atopik çıktı sonradan 🤣ondan da olabilir. Prima da aşırı pahallanmis. Hoş ben sleepy bio natural aldım o da diğer sleepy den pahalli ama ne bilim bu sefer baştan farklı deneyim dedim. 1 ve 2 numaradan birer paket aldım. Devamını da almadım beğenmezsem diye riske de girmek istemedim. Diğer markaları da deneyerek devam etmeyi düşünüyorum bu sefer.
Bio natürel fiyat konusunda prımayla aynı neredeyse. Ben de ondan aldım. Ama araştırıcam yine de bez fiyat konusunu.
İlk zamanlar aşırı derece de bez değişiyoruz cunku.
o yuzden bana gore çok kaliteli olmasına gerek yok, eğer pişik falan yapmıyorsa!

Kızımda prima kullandım
Sonra diğerlerini denemek ıstedım ne denediysem pişik yaptı seninki gibi. Ama atopik alerjisi yoktu tabii. :)

Ben erkek diye hissediyordum onada hep dedim.
Oda bana kızdı demeyecektin erkek hissediyorum. Ben 100 de 100 erkek bekliyordum dedi.
Artık çocuk istemem 3 de 4 de kız olur dedi.
Babama 2. Kızın oldu dediklerinde içinde bir ayy demiş. Erkek olsaydı gibi. Ben bir hastalanıyorum. Bir sene tedavi görmüşüm havale sonrası. Sonra zaten büyük pişmanlık yaşamış dediği için. Bunları söyleyin. Aklını başına alsın, yoksa Allah muhafaza elindekini de kaybedebilir. Ben bir daha senden çocuk yapmam. Önce insan olmayı, şükretmeyi öğren de bence!!

Teşekkür ederim
Bilmediğim için
Bir de kusuyo, kaçırıyor muhabbeti var dedim çocuğum donsuz kalmasın acaba az mı :KK70:
Hahaha evet evet.
AA mesela o kare mendiller varya kıyısı renkli işlemeli bebek mağazalarında kasa yanlarında oluyor, onlardan en az 20 tane olsun süper iş görüyor.
Elini yüzünü sil, sırtına koy, ağzı omzuna değmesin oyalarken omzuna koy.
Müslin de çok popüler ama müslin olanlar o kada yumuşacık değil.
Kesin alınmalı

X