2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Kaşıntı şeklinde mi? Önceki hamileliğimde yaşamıştım ama sebep mantar mıydı bilmiyorum. Doktorum bir krem vermişti hemen geçirmişti
Evet kaşıntı ve şişlik. O kadar dikkat etmeme rağmen kaptım sanırım. Travazol krem aldım ama pek fayda etmiyor. Belki başka bir çözüm bulan vardır diye sorayım dedim. Gebelikte çok rastlanan bir durummuş.

Sirkeli ya da karbonatlı su ile yıkamak işe yarıyor deniyor

Tetanozun 2. Dozunu vuruldum. 1. Cok rahattı. 2. de şisti kizardı ve inanılmaz kaşınıyor. Ağrısı gece boyu zorladi ama suan hafifledi. Soguk press yapıyorum ama başka cözüm var mı denediginiz. Şu kasintı mahvediyor

Sabah 12 Akşam 24 kullanıyorum.benim 80 civarı çıkıyor sabah açlık.doktorunla görüş bence bu durumu, 100 u geçmemesine dikkat etmek lazım

Yutmaya bakmadı mı? Benim doktorum yutkunmada sorun olup olmadığını anlamak için çok uzun süre yutkunma bekledi

Ben bugün 21+6 yım. Çok da dikkat ediyorum, gereksiz hiçbirşey yemiyorum ama yine de 7 kg aldım. Karnım belli belirsiz söylemezsem kimse anlamıyor. Hafif bir göbek gibi. Ara ara iğne batması gibi vajina girişinde sancım oluyor. Bir de bel ağrısı oluyor. Doktor bu belirtilerin bazen normal bazen ise erken doğum belirtisi olduğunu; bunun kararının ancak rahim ağzı muayenesine göre anlaşılabileceğini söyledi. En son cuma kontrole gittim. Sorun yok dedi.
Tetanoz aşısı olmamı istemedi. Benim 17. Hafta emr ile ikiz gebelik kaybım var o yüzden şu an tüm süreci perinatolog takip ediyor (özel hastane olduğu için doğrudan perinatolojiye gidebiliyorum, bir prosedür gerekmiyor)
Benim durumum için tetanoz aşısı olmak, olmamaktan daha riskli olabilirmiş. O yüzden olmadım

Sanırım hastanenin genel kanısı. Benim doktorumda önermiyor hiç olmadım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…