2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Bir de
Valla ben de öyle düşünüyorum.bizim ki de aynı ölçülerde kapıdan zor geçiyor.dedigin gibi reflu yatağı ya da ana kucağı gibi bisey alırım onla idare ederim bi sure
Bende park yatak alıcam daha hiç incelemedim de kapıdan geçerken hani komple değilde bı tık kapatma vs sansi olmuyor mu deneme şansınız oldu mu

Yeni annelere tavsiye niteliğinde..

Katı ve saçmasapan uyku yöntemleri yerine her zaman güven vermeye dayalı yöntemleri tercih ettim ben. Aslında bir çoğu da sezgiseldi.
Hala uykudan uyanıp yanıma gelen 5 yaşındaki çocuğumu yatağına geri göndermek yerine güvende hissettirmek isterim. Annelik sezgilerim ne derse onu yaparım ☺️
Ay eveeett ❤️ kızım uyanıp koynumuza gelince mutlu oluyorum bide ben 😍
Benim için mühim olan saatinde yatağında benim belirlediği şekilde uyuması sonrasında yanımıza gelebilir.
Korkabilir, sıcaklığımızı isteyebilir, güvende olmak isteyebilir.
Mühim olan her elini uzattığında bize dokunabilmesi bence bu zaten belli bir yaşa kadar sürecek istesek de istemesek de bitecek bir gün. Tadını çıkartmalıyız☺️

Bazen bende çok etkileniyorum
Ama benim genel sorunum kafamın içi susmuyor sürekli düşünüp kendime dert ediyorum
Çoğu zaman uyuyamıyorum zaten normalde takmayan biri değildim şimdi gebelikte daha da hassas oldum sanırım
Nasıl geçecek bu durum nasıl takmamayi öğreneceğim
Şimdi burda yazc çok uzun 2 haftadır 4 arkadaşımın (hepimiz gruptuk) yaptıklarına deli oluyorum
Tek kelime de etmedim
Geçen gün biri bugünde biri WhatsApp grubundan çıktı
Sabır diye diye susuyorum
En iyi tepki tepkisizlik diyorum ama çok üzülüyorum salak gibi😢
Kafa içi susmaması bende de var 🤢
Söylediklerimi söyleyemediklerimi ya da bana söylenenleri, yapılanları..
Eskiden susamazdım şimdi susuyorum sırf uzatmamak için..

Bende park yatak alıcam daha hiç incelemedim de kapıdan geçerken hani komple değilde bı tık kapatma vs sansi olmuyor mu deneme şansınız oldu mu
Bizim ki kapıdan geçmiyor hemde bir iki santim farkla 🥺. komple sokmuyorsun biraz kapatiyorsun ama benim için sıkıntılı kısım içinin nevresimini topla ser dosegini çıkar tak bı sürü iş cikiyo. Hiç pratik olmuyor sık sık odadan odaya taşıma durumunuz varsa

Buna benim kadar dikkat eden olamaz sanırım canim insulin kullanıyorum çünkü.tuzlu kraker de öyle poşet poşet değil tabi ki arada ağzına atar bi iki o bile su içmesine yarar diye söylemiştim
İnsülini kaç kaç kullanıyorsun? Bu ara açlık şekerim sürekli yüksek çıkıyor. İnsülini arttirdim durdum. 8 le baslamistim. Şimdi 26 vuruyorum gece ignesini. Ama hala 100 üzeri çıkıyor açlık.

Kafa içi susmaması bende de var 🤢
Söylediklerimi söyleyemediklerimi ya da bana söylenenleri, yapılanları..
Eskiden susamazdım şimdi susuyorum sırf uzatmamak için..
Kendimi uzmesem sorun yok ama sevdiğim insanların garip davranmasını saçma davranmasını en çok ihtiyacım olduğunda beni yanlız bırakmalarını bir türlü hazmedemiyorum😢😢
Takmamayi öğrenmem lazım
Öğreniliyor mu yapı meselesi mi onu da bilmiyorum

Göğüs ucu kapağı alan oldu mu? Gümüş kapak bakıyordum. Philips aventin plastik değişik bir kalkanı var. Onu mu alsam nasıl olur bilemedim. Daha önce kullananlardan yorum alsak çok iyi olur. 😊

Artık hamileye benziyorum. 😄
Ama bazen anlayan olmuyor cok dar giymediğim icin üst kısmı

Eklentiler

• 20220313_150309.jpg
    20220313_150309.jpg
    108,6 KB · Görüntüleme: 126
Son düzenleme:
Göğüs ucu kapağı alan oldu mu? Gümüş kapak bakıyordum. Philips aventin plastik değişik bir kalkanı var. Onu mu alsam nasıl olur bilemedim. Daha önce kullananlardan yorum alsak çok iyi olur. 😊
Gümüş kapak göğüs yaralarını geçiriyomuş
O dediğin philips avette göğüs kalkanı, bebeğimi emzirdikden sonra, göğüsden sütler akıyomuş onun içine toplanıyo sonra biberona koyup içirebilirsin hemde üstün ıslanmamış oluyor, hemde ucunu korumuş oluyomuşsun🌸

Ay eveeett ❤️ kızım uyanıp koynumuza gelince mutlu oluyorum bide ben 😍
Benim için mühim olan saatinde yatağında benim belirlediği şekilde uyuması sonrasında yanımıza gelebilir.
Korkabilir, sıcaklığımızı isteyebilir, güvende olmak isteyebilir.
Mühim olan her elini uzattığında bize dokunabilmesi bence bu zaten belli bir yaşa kadar sürecek istesek de istemesek de bitecek bir gün. Tadını çıkartmalıyız☺️

Empati çok önemli bir şey ebeveynlikte. Ben de çocukken gece uyanıp hep annemin yanına giderdim. İhtiyacım varmış demekki. Şimdi de oğlum gelince geri çevirmem.
Hastayken de hep yanımızda yatırırız. Ya ben ya babası başka odaya geçer.
Dediğin gibi zaten bu yıllar boyu böyle sürmeyecek.
Bebek gelince belki zor olacak bu durum. Ama o zaman da baba daha çok giriverir devreye ne yapalım 😂

Ben öncekinde kullandım avent göğüs kalkanı. Bunda da aldım. Wee baby aldım bu sefer.
Ben lanolini de sık kullanıyordum ilk haftalar. Yara oldu ama uzun sürmedi. Memeye temas etmemesi rahat oluyor.

Ben öncekinde kullandım avent göğüs kalkanı. Bunda da aldım. Wee baby aldım bu sefer.
Ben lanolini de sık kullanıyordum ilk haftalar. Yara oldu ama uzun sürmedi. Memeye temas etmemesi rahat oluyor.
Evet emzirme işi başlı başına zor ilk zamanlar. Göğüs ucu da çok hassas olunca herşeyi düşünmek lazım. Ben de lansinoh lanolin kremiyle kullanmayı düşünüyorum. Ekstra gümüş kapağa gerek var mı bilemedim.

Selam kızlaar, bebekler hareket ediyor mu etmiyor mu diye konuşurken el kol bacak hissetmeye başladık🤭 bir de benimki hıçkırmaya başladı 🤭🌸

Benimki sabah beni seri tekmelerle uyandırdı. Ama baya seriydi. Nasıl yaptı ne yaptı anlamadım hıçkırık değildi 😁

Bir de sabah krep hamuru çırparken blender sesinden korkup toplandı 😂

Ben de aynı yeminle çok uğraştım ama artık bıraktım günlük 2 litre suyumu içiyorum yeter diyorum.. ama maleesef bende sıkıntı var işte bilmiyorum benim gibi olan var mı ama çok sık idrara çıkıyorum, yapınca da ellerimi yıkarken daha sanki yine geliyor ama daha çok üşütmüşüm gibi bi vajinada baskı oluyor 🤦🏻‍♀️
Bende öyle bisey yok ta genede çıkıyor anlamadım

X