2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Kızlar kime sorsam anne yanı beşik alma park yatakların anne yanı olan modellerinden al uzun kullanırsın diyorlar
Siz ne aldınız? Ya da ne alacaksınız?

Anne yanı beşik almadım. Park yatak var o da anne yanı falan değil. Gereksiz geliyor bana. Yanıma koyarsam reflü yatağı işimi görüyor benim.

İlk çocukta da baya süre reflü yatağı kullandım. Bariyer görevi de görüyor.
Hatta ilk haftalar salondaki koltukta konakladık oğlumla.
Koltuk alçak olduğu için kucağımda bebekle oturup kalkması daha kolay geliyordu
Bunda da belki ilk zamanlar yine öyle olur..

Yeni annelere tavsiye niteliğinde..

Katı ve saçmasapan uyku yöntemleri yerine her zaman güven vermeye dayalı yöntemleri tercih ettim ben. Aslında bir çoğu da sezgiseldi.
Hala uykudan uyanıp yanıma gelen 5 yaşındaki çocuğumu yatağına geri göndermek yerine güvende hissettirmek isterim. Annelik sezgilerim ne derse onu yaparım

Canım senin oraya yakın 29 Mayıs hastanesi mi vardı orda hiç kadın doğum yok mu bir kaç tane varsa hepsine ayrı ayrı randevu alıp bir gittsen. Bu iş devletle alakalı değil bence denk geldiklerin bir garip ya da genç olduklari için mi boyleler bilemedim ki. Devlette ki bütün doktorlar böyle değil.

Kiz 29 mayis nasıl suan hıc gittin mi yakın zamanda semt polikliniği gibi oldu ikili tarama falan yapılmıyor bazı kan tahlilleri bile yok . İki kadın dogumcu var ikisine de gitmiştim memnun kalmadım zaten kadın bana bi gittiğimde yakında burada dogum kalkacak gibi sana tavsiyem etlik ya sa şehir hastanesine git dedi daha da gitmedim zaten. Etlik i bilirsin tam bir cehennem Allah düşürmesin, şehir hastanesini çok beğeniyordum covid sonrası bi sey olmuş resmen. Bak diğer arkadaş da ankara da o da bi kac devlet hastanesine gitmis gördüğü muamele ortada bence bu genel bir durum doktorlar zaten meydanda yok sadece asistan var . Şimdilik idare edelim bakalım zaten yavaştan ozel bakmaya başlayacağım bu ay sonunda .. bak aylar önce ayrıntılı usg almıştım devletten ona bile gitmicem 600 TL ye özele gitcem o kadar güvenim kalmadı bazen düşünüyorum poliklinikde ki muamelelerini görünce " bunlardan biri benim doğuma denk gelse ne yaparım " diye .. çünkü cidden gittiğimde bazı doktorlar öyle kötü ki çoğu hasta ağlayarak çıkıyor odadan ben sıra beklerken azarlamasi sesi koridora dahi geliyor Allah im onlardan birinin doğuma denk geldiğini düşün.. zaten şehir hastanesinde doğum da doktor seçme yokmuş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…