2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Gecen gittiğimde dr a idrar testi yaptırmak istiyorum dedim tahlil istedi yani senin belirtmen lazım devletse, özeli bilmiyorum da devlet e söylemeden yapmaz. Yine lökosit yüksek çıktı ben galiba kum döküyorum ya bu kadar uzun enfeksiyon mu olur :olamaz:

Arkadaşlar haftaya doktorlar grev yapacakmis beni bugün aile sağlıktan aradılar tetonoz aşımı yaptıracaktım pazartesi günü gelmeyin boşa diye başka bir güne tarih verdi hemşire. Bilmiyorum toplu bir grev mi ama haftaya hastane işi olanlar için söylemek istedim

Benimde öyle canım. Buraya yazmıştım. Kuru öksürük ve çok hapşırıyordum
Hapşırık geçti. Hapşırdıkça idrar kaçırıyordum. Şimdi kuru öksürük kaldı
Evet okudum canım, geçmiş olsun. Bnde de çok kaçırma oluuor sürekli öksürük te, gündelik zamanda hapşırma olumca da öyle. Annrm artık kaslat gevşiyor normal dedi. Bnde birde gazlanma varda. 🙈

Enfeksiyondan bahseden arkadaşlar, idrar tahlilini doktorunuz mu istedi? Ben ilk hamile kaldığımda baktırmıştık, temizdi, başka da istemedi. Siz sık sık mı baktırıyorsunuz?
Saglik ocağında hemşire beni gördüğü an tahlil diyor 😀😀en son tetanoz icin gittim daha 2 hafta olmuş kan idrar vereli ,doktoruma randevumu sordu gitmeden gel tekrar tahlil yapalım.dedi.ama ben doktoruma gidince sorucam isterse gider yaptırırım,2.tetanoz icin gidicem her türlü zaten

Enfeksiyondan bahseden arkadaşlar, idrar tahlilini doktorunuz mu istedi? Ben ilk hamile kaldığımda baktırmıştık, temizdi, başka da istemedi. Siz sık sık mı baktırıyorsunuz?
Ben aşı olmaya gittiğimde bi baktırayım dedim baktırdım enfeksiyon çıktı burda bi ara yazaılmıştı her ay bakmakta fayda var diye

Gecen gittiğimde dr a idrar testi yaptırmak istiyorum dedim tahlil istedi yani senin belirtmen lazım devletse, özeli bilmiyorum da devlet e söylemeden yapmaz. Yine lökosit yüksek çıktı ben galiba kum döküyorum ya bu kadar uzun enfeksiyon mu olur :olamaz:
Sen bi ürolojiye git istersen canım dr bana da kum döküyorsun ürolojiye de görün dedi

Saglik ocağında hemşire beni gördüğü an tahlil diyor 😀😀en son tetanoz icin gittim daha 2 hafta olmuş kan idrar vereli ,doktoruma randevumu sordu gitmeden gel tekrar tahlil yapalım.dedi.ama ben doktoruma gidince sorucam isterse gider yaptırırım,2.tetanoz icin gidicem her türlü zaten
Ne güzel işte biz istemesek tahlil soran yok ne biçim takip ediyolar anlamadım devlet hastanesi dr bile kan tahlilini ben söyleyince yaptı

Kızlar iyi akşamlar,
Normalde takibimi, hamileliğimin başından beri özel hastanede bir doktor yapıyodu. Fakat Özel muaynehanesi olan bir doktorla devam etmeyi düşünüyorum artık. Hastane dışı böyle muaynehanesi olan bir doktora giden varmı aranızda acaba ?ya da Örn; akşam acil bir durum olursa nasıl bir yol izleniyor? Bilgisi olan varmı:110:
Benim doktorumda özel muayenesi var ama heran gece gündüz ulaşabiliyorum ek olarak acilinde kadın doğum doktoru bulunan bi hastanede kaydım var aylık rutin oraya da gidiyorum takibim görünüyor olsun diye. Geçen acillik oldum Özele gittik kadın doğum doktoru yoktu serum ve içine eklenecek iğne için doktorumla irtibata geçildi doktorum yönlendirdi ona göre müdehale edildi bana

Bugün ben tetanoz oldum 2.yi. aşıyı vuran hemşireye sordum. 5 tane vuruluyor 2 si gebelikte kalanı sonra dedi. Vurulursan 10 yıl korur ama istemezsen vurulmazsn 2. Bebekte tamamlayabilirsin dedi.

Ayrıca burda mesajlarda okumustum bu bebegin kalbini dinledigimiz cihaz bi an benim bebegi bulamadi hemşire bi tedirgin oldu meger bebek soldaymış pili sayiflamıstı cihazin falan demeye başladı surati duştü kadının. Aklıma burdaki mesaj geldi. Gercekten tecrübeleri burdan okumak cok iyi bugün bi daha anladim teşekkür ediyorum.

Enfeksiyondan bahsedilmis. 2 hafta once biraz yuksekti su ic dedilerdi ama o ara biraz kendimi ihmal etmis olablrm kasik agrisi olunca bugun monurol yazdirdim. 2 3 gün sonra bi tane daha alacakmışım. Inşallah iyi gelir. Enfeksiyon insanı korkutsa da stresi bence enfeksiyondan daha zararlı en azndan bi kac gündür acaba bişey olur mu acaba artti mi diye dusunmekten kendimi yordum yani.
Benim doktor direk uyardı daha ben sağlıkocağına gitmemiştim hiç. Bazen bakıyorlar bide ellerindeki cihaz iyi değil yok kalbi atmıyor yok bulamadım diye panik yaptırıyorlar hiç baktırma öyle hadlerini aşmasınlar strese sokmasınlar demişti. Ben yine de meraktan gitmişken baktırırım galiba 😂😂

X