2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Ne güzel benimkiler bişeyler yapiyor heralde de naptıklarını tam bilmiyorum bi kv hastane cikisi bende dedi sonra gidip ayakkabi bi takim hastane cikisi battaniye falan almıs. Annem de şuan pek tık yok gibi biseyler örcem dikcem diyor halk egitime gidiyordu ama iste anneannem rahatsız 1 aydır onun derdinden kadıncagız kendine gelemedi. Hayırlısı olsun. Bebegi gorunce unutulur akla gelmez heralde 🤭
Böyle durumlarda anneye kv şunları almış diye anlatmak olabilir. 🤣 O zaman aklına gelir unuttuysa. Annem bir şeyler almış. Geçen kv geldi. Görünce annen bana bir şey bırakmamış ben ne alicam dedi.🙈 Sana da buluruz birşeyler merak etme dedim.🤣 Kv kartimın numarası var sende ne istersen al dedi. Ama gönlü olsun diye birşeyler alicam artık.

Böyle durumlarda anneye kv şunları almış diye anlatmak olabilir. 🤣 O zaman aklına gelir unuttuysa. Annem bir şeyler almış. Geçen kv geldi. Görünce annen bana bir şey bırakmamış ben ne alicam dedi.🙈 Sana da buluruz birşeyler merak etme dedim.🤣 Kv kartimın numarası var sende ne istersen al dedi. Ama gönlü olsun diye birşeyler alicam artık.
Hahh ahh benmde dun gwldi annemin aldiklarina bakti biz ne alalim falan hic demedi gorumcem var 16 yasinda o dedi yenge wksik ne kaldi diye bende soylwdim ben halledicem onlari dedi kv nin hic sesi bile cikmadi bi battaniye ordu bide yelek almis daha o kadar 😏😏

Hanımlar artık pek adet örf kalmadi ama ben ilk toruna kizın tarafı beşik yapar esya alır diye duydum. Ben hatrlayamıyorum bizim ailede nasıl yaptılar. Ben ilk çocugum annemlerin ilk torunu olacak. Beşigi biz kendimiz sipariş ettik. Geçen kayinvalidemle konusurken beşigi aldık diye konuşunca esyalari siz hepten mi alcaksiniz gibi sordu ama sonra da sustu bi ben acaba ima mı etti dedim. Sizlerde nasıl bu işler kayinvalide kayinpeder bişey alıyor mu? kıyafet vs dısında böyle beşik mobilya bebek arabasi vs gibisinden soruyorum. Eşime söyledim aman kimseden bişey beklemeyiz boşver annem onu demek istememiştir ondan sormamıştır. Kimse alcaz demezse napalım yani benim babamgil de abimin kızına almadi onların ilk torunuydu almadilar beşik falan dedi. Erkekler takilmıyor da bu konulara bayanlar olarak malum biz sonradan mevzu olmasın diye dusunuyoruz. Şuan annemlere de bunu dile getirmedim. Anneannem kanser hastası annemin aklı onda. Bakımına hastane işlerine bakıyorlar akılları başka yerde yani. Niye kadinlar olarak biz hep evhamlıyız ya bi de hamilelikte ekstraları yaşiyoruz yani. Gamsız olamadm gitti 😏😏
Ailem kıyafet vs alıyor ara ara da para veriyor al diye. Diğer taraf no😂 Allah muhtaç etmesin her şeyi alabilecek durumdayım ama insan yine de bekliyor galiba. 🍀Bizde öyle adet vs yoktur. İsteyen durumu olan alır. Ama yeri gelince laf olarak onlara söylerim tabii. Bu susacagim anlamına gelmez 😂

Hahh ahh benmde dun gwldi annemin aldiklarina bakti biz ne alalim falan hic demedi gorumcem var 16 yasinda o dedi yenge wksik ne kaldi diye bende soylwdim ben halledicem onlari dedi kv nin hic sesi bile cikmadi bi battaniye ordu bide yelek almis daha o kadar 😏😏
Annem bir yığın yelek ceket etek ördü hala örüyor bende heveslendim bari battaniye öreyim diye kv geldi geçen o hiç anlamaz örgüden filan hiç bişey almadı da henüz bide üstüne bana diyoki e doğum yaza gelcek bunu nezaman kullanacak büyük yapsaydın bari 😏 surat ifadesi de bu 😂😂 çift kişilik battaniye yapmıcam 1 yaşına kadar kullanır işte hiç bişey yapamazsam pusetin üstüne bebek arabasının üstüne örterim dedim hem bişey yapmıyor hem çok biliyo laflanıyo

Kızlar anne yanı için ne almayı planlıyorsunuz ben en az 6 ay yanımızda yatsın istiyorum ama ağır hantal birsey de almak istemiyorum ayrı oda kuracağım çünkü var mı alanlar karar verenler

Annem bir yığın yelek ceket etek ördü hala örüyor bende heveslendim bari battaniye öreyim diye kv geldi geçen o hiç anlamaz örgüden filan hiç bişey almadı da henüz bide üstüne bana diyoki e doğum yaza gelcek bunu nezaman kullanacak büyük yapsaydın bari 😏 surat ifadesi de bu 😂😂 çift kişilik battaniye yapmıcam 1 yaşına kadar kullanır işte hiç bişey yapamazsam pusetin üstüne bebek arabasının üstüne örterim dedim hem bişey yapmıyor hem çok biliyo laflanıyo
Al birini vur otekine iste annem polar mont gibi bi tulum almisti tam seneye kış için ormeye falan ne ugrasacaz ne guzelmis iste diyor sanki kendisi aldi 😏😏

Al birini vur otekine iste annem polar mont gibi bi tulum almisti tam seneye kış için ormeye falan ne ugrasacaz ne guzelmis iste diyor sanki kendisi aldi 😏😏
Ay çok aynılar ya sanki kendileri yapmış gibi bide konuşmazlar mı beni bitiriyor 😂 erkenmiş kış için bilmem neymiş sanırsın çocuk doğduktan 3 ay sonra kış gelmeyecek bide yapılanlar alınanlar zaten 6-9 ay yada 9-12 uygun kendileri düşünüyor biz düşünemiyoruz sanıyorlar

Ankara sehir hastanesine gidiyordum ben kızlar..
Şöyle bir durum var ,
Normalde internetten araştırıp iyi yorum yapılan dr a randevu alıyorum özellikle de erkek dr a çünkü bana göre erkek dr lar daha vicdanlı yaklaşıyor..
Ama bakın 21 haftalık olcam yarın kısmetse ama ne zaman gitsem o dr yok .. Başka genç bir kadın oluyor ya da genç bir adam.. kapıda aldığım dr ismi yazıyor ama içerideki dr baska ... Yani bunlar %95 dr un asistanları.. bu yüzden deneyimsiz bilgisiz dikkatsizler Allah a emanetiz yani .. bu yüzden tamamen vazgeçtim devletten artık maddi olarak zor dönemlerden geçiyoruz ben bebek alışverişini nasıl yapcam diye düşünüyorum esimin ailesinin bariz niyeti yok bi beşik ya da bebek arası birinden birini alırlar bunu bariz belli ettiler başka bi sey beklemeyin modundalar bu yüzden masraflar gözümde büyüyor esimin cok fazla malesef kredi borcu var tek maaş zar zor yetiyor sırf bu yüzden özele değil devlete gitmek istedim doğuma özele giderim belki dedim ankara da olmasam yine özele giderdim belki ama Ankara sırf başkent diye galiba hastane sağlık olarak saçma aptalca pahalı.. ama artık devlet gitmek istemiyorum artık bi şekilde özele gitcem devlet e daha rahim ağzımı ölçturemiyorum bunlara kendimi emanet etmek istemiyorum artık.. çoğu dr yurt disina gitti.. buradaki dr lar da muayene etmiyor asistanları bakıyor. Üniversite hastanesi olsa anlarım öğretim üyesi prof olarak ücretli muayeneyi ama resmen sehir hastanesinde 47 yaşında Ahmet e randevu alıyorsun karşında 25 yaşında Aslı çıkıyor 🤦🏻‍♀️
Ay uzun oldu kusura bakmayın doldum içimi döktüm..
Canım Allah yardımcın olsun ilk bebeğimde bizim de durumumuz hiç iyi değildi torun torun diye başımı yediler asla ne maddi ne manevi destek göstermediler kız erkek ayrımı da yok hiç birine bir şey vermiyorlar. Ama Rabbim büyüktür inşallah rızkıyla gelecek. Kimseye minnet eyleme boşver bizde herşeyi eşimle yaptık Allaha çok şükür çok iyi duruma geldik ama bugün bile harcamaya korkar durumdayız sağlık olsun ben hastalıklar geçirdim üzüntüden stresten sen sakın benim gibi fazla düşünme hastalıklar bile para harcatıyor insana kısır döngü gibi.
Alışverişi dolap gardrops tutumlu anne gibi yerlerden yapabilirsin çok temiz giysiler eşyalar var yarı parasına hatta aynı satıcıdan birkaç ürün beğenirsen pazarlık yaparsın indirim istersin tek kargo ödersin bu ayıp, yanlış bir şey değil ben bir çok kez alışveriş yaptım oradan eşyalar da sattım yepyeni.
Lcw, defacto, trendyol, ebebek gibi siteleri takipte kal sık sık indirimler kodlar falan oluyor onlardan da yararlanırsın.
Hiçbir şeyin en pahallısını almak zorunda değilsin. Tabi ki bebeğimiz için en iyisini istiyoruz ama daha uygunu varken ve memnun kalırsan pahallılarına da gerek yok. Atıyorum x marka bez alacaksın gidip marketten alıp çıkma internette araştır fiyat karşılaştır.
Hastane konusunda normal doğum yapacaksan özelde de ebeler doğurtuyor diye biliyorum pek çok hastanede dr normal doğuma gerekmedikçe girmiyor. O çocuk senin içinde kalacak değil hastanenin görevi en iyi şekilde seni bebeğine kavuşturmak zaten 1 gece yatacağın için en lüksüne de gerek yok bence. İçine sinmediyse başka bir devlet hastanesi veya ufak bir semtte ufak bir özel hastane bulabilirsin belki. Rahim ağzı ölçüsüne benim de bakılmadı dr gerekli görse bakardı diye düşünüyorum bende detaylıyı bekliyorum doğru düzgün incelensin diye burada ne devlet ne özel ayrıntılı bakıp anlatmıyorlar zaten. Ama şöyle düşün anormal bir şey görseler söylerlerdi. Yurtdışında böyle sık ultrason diye bir şey yok mesela doğuma kadar 2 kez falan giriliyor anamız bizi her ay ultrasona girip baktırarak mı doğurdu benimki sabahtan akşama kadar doğuramamış beni gece yarısı doktoru uyandırıp sezaryene getirmişler neticede çıkmışız işte bi şekilde😄

Hayirli sabahlar bu arada ben bi kac gundur idrara sıkısıyorum sık sık. kasıklarım patlıycak oluyor hatta rahmim sanki toplanıyor sıkışıyor da göbegin tam ortasına taş gibi oluyor. Bu idrara sıkıştığımdan mı kasılmamı çözemedim. Bi de rahim agzı veya idrar yolunda mı o civarlarda hep bi ağrı gelip gelip gidiyor. Sanki pelvik kasım agriyor gibi de geldi. Ben simdi enfeksiyon mu geciriyorum acaba yanma sancı yok ama. Dün gece dön dön rahat edemedim. Uykum yüz defa bölündü resmen ya 😒 kontorlüm 17 mart haftaya persembe. O vakte kadar skntı olmaz heralde dimi yoksa acil bir durum olarak mı değerlendirmeliyim? Kasılma mı onu da anlamıyorum ilk hamilelik kasilma nasıl oluyor ki 🤔🤔
Canım imkan varsa hemen git en azından için rahat olsun

Kızlar anne yanı için ne almayı planlıyorsunuz ben en az 6 ay yanımızda yatsın istiyorum ama ağır hantal birsey de almak istemiyorum ayrı oda kuracağım çünkü var mı alanlar karar verenler
Bizde oda kurcağımız için küçük bişey aldık. İnip kalkabilen yatakla birleşen bir model. Ayrıca sallanabiliyor. 😌

Eklentiler

• 56B1C121-6B35-45C5-B6EA-A04309413B50.png
    56B1C121-6B35-45C5-B6EA-A04309413B50.png
    278,6 KB · Görüntüleme: 98
  • DC88AB47-B80F-46D3-A554-4A3CCF70813E.jpeg
    DC88AB47-B80F-46D3-A554-4A3CCF70813E.jpeg
    155,9 KB · Görüntüleme: 94
Canım ben baby plus anne yanı aldım. Oldukça beğendim. Kurması kolay katlanması kolay. Baya hafif. 6 ay diyor ama bence daha uzun yatar.

Canım Allah yardımcın olsun ilk bebeğimde bizim de durumumuz hiç iyi değildi torun torun diye başımı yediler asla ne maddi ne manevi destek göstermediler kız erkek ayrımı da yok hiç birine bir şey vermiyorlar. Ama Rabbim büyüktür inşallah rızkıyla gelecek. Kimseye minnet eyleme boşver bizde herşeyi eşimle yaptık Allaha çok şükür çok iyi duruma geldik ama bugün bile harcamaya korkar durumdayız sağlık olsun ben hastalıklar geçirdim üzüntüden stresten sen sakın benim gibi fazla düşünme hastalıklar bile para harcatıyor insana kısır döngü gibi.
Alışverişi dolap gardrops tutumlu anne gibi yerlerden yapabilirsin çok temiz giysiler eşyalar var yarı parasına hatta aynı satıcıdan birkaç ürün beğenirsen pazarlık yaparsın indirim istersin tek kargo ödersin bu ayıp, yanlış bir şey değil ben bir çok kez alışveriş yaptım oradan eşyalar da sattım yepyeni.
Lcw, defacto, trendyol, ebebek gibi siteleri takipte kal sık sık indirimler kodlar falan oluyor onlardan da yararlanırsın.
Hiçbir şeyin en pahallısını almak zorunda değilsin. Tabi ki bebeğimiz için en iyisini istiyoruz ama daha uygunu varken ve memnun kalırsan pahallılarına da gerek yok. Atıyorum x marka bez alacaksın gidip marketten alıp çıkma internette araştır fiyat karşılaştır.
Hastane konusunda normal doğum yapacaksan özelde de ebeler doğurtuyor diye biliyorum pek çok hastanede dr normal doğuma gerekmedikçe girmiyor. O çocuk senin içinde kalacak değil hastanenin görevi en iyi şekilde seni bebeğine kavuşturmak zaten 1 gece yatacağın için en lüksüne de gerek yok bence. İçine sinmediyse başka bir devlet hastanesi veya ufak bir semtte ufak bir özel hastane bulabilirsin belki. Rahim ağzı ölçüsüne benim de bakılmadı dr gerekli görse bakardı diye düşünüyorum bende detaylıyı bekliyorum doğru düzgün incelensin diye burada ne devlet ne özel ayrıntılı bakıp anlatmıyorlar zaten. Ama şöyle düşün anormal bir şey görseler söylerlerdi. Yurtdışında böyle sık ultrason diye bir şey yok mesela doğuma kadar 2 kez falan giriliyor anamız bizi her ay ultrasona girip baktırarak mı doğurdu benimki sabahtan akşama kadar doğuramamış beni gece yarısı doktoru uyandırıp sezaryene getirmişler neticede çıkmışız işte bi şekilde😄
Kızlar rahim ağzı çok kritik bir konu. Önemli olsa doktor bakardı va demeyin. Ankaranın en iyidoktoru açılmayı farketmediği için sağlıklı 2 evladımı yok yere kaybettim. Aman diyeyim içi acıyacak olan sizsiniz.

X