2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Hanımlar artık pek adet örf kalmadi ama ben ilk toruna kizın tarafı beşik yapar esya alır diye duydum. Ben hatrlayamıyorum bizim ailede nasıl yaptılar. Ben ilk çocugum annemlerin ilk torunu olacak. Beşigi biz kendimiz sipariş ettik. Geçen kayinvalidemle konusurken beşigi aldık diye konuşunca esyalari siz hepten mi alcaksiniz gibi sordu ama sonra da sustu bi ben acaba ima mı etti dedim. Sizlerde nasıl bu işler kayinvalide kayinpeder bişey alıyor mu? kıyafet vs dısında böyle beşik mobilya bebek arabasi vs gibisinden soruyorum. Eşime söyledim aman kimseden bişey beklemeyiz boşver annem onu demek istememiştir ondan sormamıştır. Kimse alcaz demezse napalım yani benim babamgil de abimin kızına almadi onların ilk torunuydu almadilar beşik falan dedi. Erkekler takilmıyor da bu konulara bayanlar olarak malum biz sonradan mevzu olmasın diye dusunuyoruz. Şuan annemlere de bunu dile getirmedim. Anneannem kanser hastası annemin aklı onda. Bakımına hastane işlerine bakıyorlar akılları başka yerde yani. Niye kadinlar olarak biz hep evhamlıyız ya bi de hamilelikte ekstraları yaşiyoruz yani. Gamsız olamadm gitti 😏😏
Bizde de igneyi bile ben alıyorum. Sagolsun annem tam altın takacak ayrıca miras malından önceden para vermişti. Kardeşim de 3000 liralık destek olacak .ama eşimin tarafında tık yok .aman ben onlardan bir şey istemiyorum. Benden almasınlar da .Erkek olsa ve kayinbabanin ismi konulsa olmadığı halde bulur bulustururlardi .eşimin tarafı hep aglak modda .boğaza geldi mi para var evlerinden et eksik olmaz .Ki ben önceden de demiştim. Bizde besigi erkek annesi alır diye .şimdi soruyor ne aldınız diye .kadına suç bulmuyorum .sonuçta parayı da kocası getiriyor .

Hem istemiyorum da , kafama göre alıyorum. Sonuçta bu benim bebeğim. Onlar alsa onu al bunu alma derler .

Bizde de igneyi bile ben alıyorum. Sagolsun annem tam altın takacak ayrıca miras malından önceden para vermişti. Kardeşim de 3000 liralık destek olacak .ama eşimin tarafında tık yok .aman ben onlardan bir şey istemiyorum. Benden almasınlar da .Erkek olsa ve kayinbabanin ismi konulsa olmadığı halde bulur bulustururlardi .eşimin tarafı hep aglak modda .boğaza geldi mi para var evlerinden et eksik olmaz .Ki ben önceden de demiştim. Bizde besigi erkek annesi alır diye .şimdi soruyor ne aldınız diye .kadına suç bulmuyorum .sonuçta parayı da kocası getiriyor .

Hem istemiyorum da , kafama göre alıyorum. Sonuçta bu benim bebeğim. Onlar alsa onu al bunu alma derler .
Ayyy en sinir olduğum şey birşey hediye alıcaklarsa, sen seçersin onu alırlar sonuçda sen annesin istediğin hoşuna giden bişi vardır elbet , kendi kafalarıma göre bişi almalaro delirtiyo..
Benimde görümcem aynı öyle, bebek arabası bebek çantası al dediler bana seç dedi kv ve kpederim istediğini seç dedi. Görümcem yandan bak bunlar güzel diye , en ucuz en kalitesiz şeyleri gösteriyo 700 tl bebek arabasını ondan gördüm mesela ilk defa😂 direk özelden eşime msj attım sinirlendiğimi söyledim eşim girdi araya biz öyle şeyley bakmıyoruz diye😂
Kv ve kpderlerinde durumu var yani olmasa yapmam öyle bişi😃🤦🏼‍♀️

Günaydin🥰 adetleri konuşmuşsunuz ama bizde adet falan yok. Kv ilk doğumda bit tam altın taktı ikincide yarım taktı bunda muhtemelen çeyrekte yapacak kapanışı 😆😅 kıyafet almış bir takım ama hani ben onu asla giydirmem biliyor. Muhtemelen gorumceme gelen hediyelerden getirmiş. Annemler aldı baya baya birsey ama hepsini ben seçtim adet diye almadılar içlerinden geldi. İki tarafında durumu gayet iyi bizimde bir sıkıntımız yok kv karışmamasindan memnun oldum söylemedim bile annem bunu aldı babam bunu yaptı diye gerek yok.

Hanımlar artık pek adet örf kalmadi ama ben ilk toruna kizın tarafı beşik yapar esya alır diye duydum. Ben hatrlayamıyorum bizim ailede nasıl yaptılar. Ben ilk çocugum annemlerin ilk torunu olacak. Beşigi biz kendimiz sipariş ettik. Geçen kayinvalidemle konusurken beşigi aldık diye konuşunca esyalari siz hepten mi alcaksiniz gibi sordu ama sonra da sustu bi ben acaba ima mı etti dedim. Sizlerde nasıl bu işler kayinvalide kayinpeder bişey alıyor mu? kıyafet vs dısında böyle beşik mobilya bebek arabasi vs gibisinden soruyorum. Eşime söyledim aman kimseden bişey beklemeyiz boşver annem onu demek istememiştir ondan sormamıştır. Kimse alcaz demezse napalım yani benim babamgil de abimin kızına almadi onların ilk torunuydu almadilar beşik falan dedi. Erkekler takilmıyor da bu konulara bayanlar olarak malum biz sonradan mevzu olmasın diye dusunuyoruz. Şuan annemlere de bunu dile getirmedim. Anneannem kanser hastası annemin aklı onda. Bakımına hastane işlerine bakıyorlar akılları başka yerde yani. Niye kadinlar olarak biz hep evhamlıyız ya bi de hamilelikte ekstraları yaşiyoruz yani. Gamsız olamadm gitti 😏😏
Benim annemler beşiğini aldılar ekstra kıyafet falan alıyor annem ilk torunu olunca hevesli. Kaynanam daha bir eşy almadı ama sanırım bebek arabası vs o alacak ekstra pike battaniye falan alacağım dedi. Yani kendilerince paylaşmış gibi oldular biz bir şey demeden

Günaydın güzel anneler😗
Valla bazı arkadaşlar çok şanslı okudum biraz yazılanları.oda beşik bebek arabası almış aileler.biz de de iki taraftan hayır yok ama biz de beklemiyoruz çok şükür ikimiz de çalışıyoruz.besik bebek arabası vs kendimiz aldık.yavas yavaş diğer eksikleri de tamamliycaz.Yavrular nasibiyle gelir insallah

Ayyy en sinir olduğum şey birşey hediye alıcaklarsa, sen seçersin onu alırlar sonuçda sen annesin istediğin hoşuna giden bişi vardır elbet , kendi kafalarıma göre bişi almalaro delirtiyo..
Benimde görümcem aynı öyle, bebek arabası bebek çantası al dediler bana seç dedi kv ve kpederim istediğini seç dedi. Görümcem yandan bak bunlar güzel diye , en ucuz en kalitesiz şeyleri gösteriyo 700 tl bebek arabasını ondan gördüm mesela ilk defa😂 direk özelden eşime msj attım sinirlendiğimi söyledim eşim girdi araya biz öyle şeyley bakmıyoruz diye😂
Kv ve kpderlerinde durumu var yani olmasa yapmam öyle bişi😃🤦🏼‍♀️
Kesinlikle sana katılıyorum 🤗 Yani babaanne alacak diyorsam, parasını verecek biz seçeceğiz demek istiyorum ben 😂 Çok şükür öyle de oluyor, bütçeleri kadar veriyorlar, beğendiğini al diyorlar.
Zaten kendi zevklerine göre alsalar kabul etmem 😅
Ama böyle yapan var mıdır ki? 🤔
Yani bence burada “annem-kayınvalidem” alacak diyen herkes, bence zevkine göre seçiyordur, aile ödüyordur. Ha birkaç kıyafeti kendi zevklerine göre spontane bir şekilde alırlar. Ama büyük şeyleri nasıl alacaklar bir kere ölçüsü uymaz 😂

Kesinlikle sana katılıyorum 🤗 Yani babaanne alacak diyorsam, parasını verecek biz seçeceğiz demek istiyorum ben 😂 Çok şükür öyle de oluyor, bütçeleri kadar veriyorlar, beğendiğini al diyorlar.
Zaten kendi zevklerine göre alsalar kabul etmem 😅
Ama böyle yapan var mıdır ki? 🤔
Yani bence burada “annem-kayınvalidem” alacak diyen herkes, bence zevkine göre seçiyordur, aile ödüyordur. Ha birkaç kıyafeti kendi zevklerine göre spontane bir şekilde alırlar. Ama büyük şeyleri nasıl alacaklar bir kere ölçüsü uymaz 😂
Mesela ben hiç bilmiyorum bir zıbın bile alınmadığı için 🤣 seciliyor mu fıyatı mı karsilaniyor.

Bizde odayı komple babaanne alıyor canım. Annem de iyi miktarda bir para verecek, bebek arabasını alacağız. Ayrıca annemler bana doğum hediyesi almak istediler, küpe aldım. Kayınvalidem de bir şeyler alır. İki taraf da ekstra olarak battaniye, nevresim, kıyafet vs alacak. Bebiş doğunca da iki taraf da birer tam altın veriyor.
İleride kaynıma da aynısını yapacaklar.

Valla söylediklerinde haklısın bu örf adet işlerini bende hiç bilmem. Bunların sonradan lafinin edilmesi de hoş değil. İlk çocukta annemler çocuk odası takımı aldılar. Kv bir bilezik aldı. Ayrıca da üst baş almışti çocuğa. Benim ailem de örf adetten değil içlerinden geldiği için aldılar. Eşim çocuk odasını annane dede alır dedi. 🤣 Ben bilmiyorum ama eşim biliyormuş. Şimdide o tarz ihtiyaçlarımiz olmadığı için her iki tarafta alacağınız ne varsa söyleyin biz alalım dediler. Ama çok ihtiyacımız olan bir şey yok tabi 2. Çocuk olunca

Bence örf ve adetten ziyade herkes durumuna göre içinden geleni yapıyor. Benim yatağını annemler, bebek arabasını kardeşim ana kucağını ve dolabını babaannesi almıştı. Annemler tam altın kv ise 5 i bi yerdenin yarısını bana yarısını çocuğa taktı. Bunun dışında kıyafetlerin çoğunu annemler aldı. Kimse oturup ben bunu alayım seninkiler bunu demedi. O yüzden yapacak olan zaten yapıyor adet fln dinlemiyor hiç.

Genel olarak adeten değil içinden gelen yapıyor acaba sadece kız tarafı mı yapar diye dusunmustum ama erkek tarafinin da adet olarak yaptigi olduguna göre kimse standartbi örf adet gütmüyor. Insallah sonra mevzusu cıkmaz. Bana kalırsa herkes gönlünden kopanı layık gördügü alır. Layık görmüyorsa da almaz. Bu konuda şaibe yaşayan az kişi yokmuş yani. Nasil orta yol bulurum diyordum ama sanırım bi orta yolu varsa o da herkesin gönlünden geçeni ortaya koyup kimsenin kimseye bişey dememesi. 😊 o da en zoru zaten 🙃

Benim annemler beşiğini aldılar ekstra kıyafet falan alıyor annem ilk torunu olunca hevesli. Kaynanam daha bir eşy almadı ama sanırım bebek arabası vs o alacak ekstra pike battaniye falan alacağım dedi. Yani kendilerince paylaşmış gibi oldular biz bir şey demeden
Ne güzel benimkiler bişeyler yapiyor heralde de naptıklarını tam bilmiyorum bi kv hastane cikisi bende dedi sonra gidip ayakkabi bi takim hastane cikisi battaniye falan almıs. Annem de şuan pek tık yok gibi biseyler örcem dikcem diyor halk egitime gidiyordu ama iste anneannem rahatsız 1 aydır onun derdinden kadıncagız kendine gelemedi. Hayırlısı olsun. Bebegi gorunce unutulur akla gelmez heralde 🤭

Ne güzel benimkiler bişeyler yapiyor heralde de naptıklarını tam bilmiyorum bi kv hastane cikisi bende dedi sonra gidip ayakkabi bi takim hastane cikisi battaniye falan almıs. Annem de şuan pek tık yok gibi biseyler örcem dikcem diyor halk egitime gidiyordu ama iste anneannem rahatsız 1 aydır onun derdinden kadıncagız kendine gelemedi. Hayırlısı olsun. Bebegi gorunce unutulur akla gelmez heralde 🤭
Sağlık olsun canım da hepsi yapılır ya önemli olan düşünmeleri ☺️

Hayirli sabahlar bu arada ben bi kac gundur idrara sıkısıyorum sık sık. kasıklarım patlıycak oluyor hatta rahmim sanki toplanıyor sıkışıyor da göbegin tam ortasına taş gibi oluyor. Bu idrara sıkıştığımdan mı kasılmamı çözemedim. Bi de rahim agzı veya idrar yolunda mı o civarlarda hep bi ağrı gelip gelip gidiyor. Sanki pelvik kasım agriyor gibi de geldi. Ben simdi enfeksiyon mu geciriyorum acaba yanma sancı yok ama. Dün gece dön dön rahat edemedim. Uykum yüz defa bölündü resmen ya 😒 kontorlüm 17 mart haftaya persembe. O vakte kadar skntı olmaz heralde dimi yoksa acil bir durum olarak mı değerlendirmeliyim? Kasılma mı onu da anlamıyorum ilk hamilelik kasilma nasıl oluyor ki 🤔🤔

Benimkiler de uzaktalar. Kayinvalidem de alıyor hiseyler kiyafet almıs gosterdi allah var lazim bisye varsa alirim diyor. Annem de dikiş örgü yapıyor suan mesgul iste ama yapar yani. Ama bu beşik araba altin vs bu konular da pek bilgim yok. Herkesin degisiyor demekki kimisinde kız tarafı yapiyor kimisinde ortak iki taraf diyrlar. Acikca sorsam mı sizce adet var mı alacak mısiniz bisey sonra mevzu etmeyin desem mi acikca 🤣🤣🤣
büyük parçaları paylaştırabilirsin bence

X