2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Kv Bana da dedi geliyim doguma diye annem de gelir muhtemelen o yuzden ayni anda gelmeseler daha iyi ikisi de uzaktalar. Dogum yapinca annemin yanımda olmasi beni daha rahat hissettirir sanırım. Ama belli olmaz kv gil de gelir belki evde bi kalabalık curcuna da istemiyorum aslında zira yeme icme yatmasi kalması vs ben nasıl olurum bilmiyorum. Uzakta olmak iyi mi kötü mü gercekten kestiremiyorum 🤭🤭
Kv doğumdan sonra annesiyle yazlığa gidecek. O yüzden annen hastanede yorulmasın evde kalsın dedi 😀
annemden daha dinc bu bir gerçek tabii ki. O yüzden ben de fark etmez dedim.

Biri hastanede biri evde olacak işte:))
Gelen giden de olmaz hemen olmaz zaten benim.

Kayınvalide evde de kalsaydı evi tertemiz yapar
Yemekleri eksik etmezdi. Annem icin aynı şeyi söyleyemeyeceğim
😀 annem benden de bekler.
Kv evde olsaydi yalan yok prenses gibi takılırdım.
O konuda şanslıyım

Kv doğumdan sonra annesiyle yazlığa gidecek. O yüzden annen hastanede yorulmasın evde kalsın dedi 😀
annemden daha dinc bu bir gerçek tabii ki. O yüzden ben de fark etmez dedim.

Biri hastanede biri evde olacak işte:))
Gelen giden de olmaz hemen olmaz zaten benim.

Kayınvalide evde de kalsaydı evi tertemiz yapar
Yemekleri eksik etmezdi. Annem icin aynı şeyi söyleyemeyeceğim
😀 annem benden de bekler.
Kv evde olsaydi yalan yok prenses gibi takılırdım.
O konuda şanslıyım
Benim annem de iş bitirme konusunda hızlı degildir. Kendisinin işitme kaybı var kulaklıgi var zaman zaman anlayamayabilir gurultulu ortamda ozellikle duymakta zorlanabilir Hastanede nasıl yapar bilmiyorum. Işim rast gider inş diye dua ediyorum hep. Yaşayıp görecegiz o zaman. 😊

Benim annem de iş bitirme konusunda hızlı degildir. Kendisinin işitme kaybı var kulaklıgi var zaman zaman anlayamayabilir gurultulu ortamda ozellikle duymakta zorlanabilir Hastanede nasıl yapar bilmiyorum. Işim rast gider inş diye dua ediyorum hep. Yaşayıp görecegiz o zaman. 😊
Canım gözü bebekte olsun yeterli 😊
Benim kız hiç durmuyordu 2 kişi zor bakmışlardı çocuğa.
2 si kalmıştı hastanede yanımda 😀

Ve tabii ki sürekli altı değiştirilecek

Kızlar
Biraz trendyolda bez bakindim
Tanesi kaça geliyor yazıyor altında .

Ben pahalı almışım o zaman 😂34 tanesi 59 ₺ idi.

Hanımlar artık pek adet örf kalmadi ama ben ilk toruna kizın tarafı beşik yapar esya alır diye duydum. Ben hatrlayamıyorum bizim ailede nasıl yaptılar. Ben ilk çocugum annemlerin ilk torunu olacak. Beşigi biz kendimiz sipariş ettik. Geçen kayinvalidemle konusurken beşigi aldık diye konuşunca esyalari siz hepten mi alcaksiniz gibi sordu ama sonra da sustu bi ben acaba ima mı etti dedim. Sizlerde nasıl bu işler kayinvalide kayinpeder bişey alıyor mu? kıyafet vs dısında böyle beşik mobilya bebek arabasi vs gibisinden soruyorum. Eşime söyledim aman kimseden bişey beklemeyiz boşver annem onu demek istememiştir ondan sormamıştır. Kimse alcaz demezse napalım yani benim babamgil de abimin kızına almadi onların ilk torunuydu almadilar beşik falan dedi. Erkekler takilmıyor da bu konulara bayanlar olarak malum biz sonradan mevzu olmasın diye dusunuyoruz. Şuan annemlere de bunu dile getirmedim. Anneannem kanser hastası annemin aklı onda. Bakımına hastane işlerine bakıyorlar akılları başka yerde yani. Niye kadinlar olarak biz hep evhamlıyız ya bi de hamilelikte ekstraları yaşiyoruz yani. Gamsız olamadm gitti 😏😏
Valla annelerin durumu yok kv lerde faizde para yiyememekle meşgul ilk cocugumda da herseyi biz yapmıştık bunda da biz yapıyoruz bunda da bi 10 gr bilezik almis parasına kıymış nasil olduysa bakalim ilerleyen günlerde ne olacak gerci bi eksiği de kalmadı oglusumun

Ankara da en hesaplı önereceğiniz ayrıntılı ultrason var mi arkadaşlar? 24 mart tarihine sehir hastanesi ayrıntılı usg baştan savarsa direk oraya giderim?? Artık ayrıntılı ultrason a daha çok önem veriyorum çünkü.
Önereceğim yer yok ama ben gazı hastanesinde takipteyim prof doktora ozlele gidiyorum. Gazi Hastanesi'nin aletleri eski diye şehir Hastanesi'nde ayrintili ayarlamisti çok güzel baktılar gerçekten cihazlar son model ve donanımlıydı.

Öyle canim
Kesinlikle kimseden bisi beklememek gerek.
2 çocuğu ve 2 torun var kayınvalıdenın
Belki de ondan kıymetli biraz
Şimdi 3 torun olacak işte toplamda.

Az olup yapmakla
Cok olup yetısememekte ayrı aslında.
Hanı cok cocuk ve torunu olan hangisine yetişsin bir de o var tabii.

Durumlar iyi olsun kimseye ihtiyaç olmuyor
Allah kimseye muhtaç etmesin

Anne uzakta kötü tabi. Benimki de uzakta
Doğumda gelecek o evde olacak
1 hafta kalır gider evine. Evde de bekleyenler var cunku .
Evet katılıyorum, ayrıca bu çocukları onlara güvenerek yapmadık, benimde eşim asla hiiç bir şey yapılsın istemiyor. İki taraf çta durumları iyi ve istekli olmalarına rağmen, ama ben burada durumları sıkışık arkadaşları duyunca nacizane fikren söyledim.
Benim ihtiyacım olsa, çekinmem söylemeye yani onu demek istedim kendi ailemden de diğerlerinden de biz bu kadar bişi yapacağız şu eksik kalmasın destek olur musunuz, ya da gücümüz arabaya/beşiğe/doğuma yetmiyor birini yapsanız derim. Durum imkan varsa bunu yapmamaları ayıp bence
Torunu en nihayetinde sevmeyi bilecekler yapsınlar 💃

Evet katılıyorum, ayrıca bu çocukları onlara güvenerek yapmadık, benimde eşim asla hiiç bir şey yapılsın istemiyor. İki taraf çta durumları iyi ve istekli olmalarına rağmen, ama ben burada durumları sıkışık arkadaşları duyunca nacizane fikren söyledim.
Benim ihtiyacım olsa, çekinmem söylemeye yani onu demek istedim kendi ailemden de diğerlerinden de biz bu kadar bişi yapacağız şu eksik kalmasın destek olur musunuz, ya da gücümüz arabaya/beşiğe/doğuma yetmiyor birini yapsanız derim. Durum imkan varsa bunu yapmamaları ayıp bence
Torunu en nihayetinde sevmeyi bilecekler yapsınlar 💃
Durumu olan aile, durumu olmayan çocuklarına yardim etmiyorsa zaten onlardan bi halt olmaz

Bebek hazırlığın da bana göre en kötü durum bişey yapmayıp yapmış gibi takılan aile büyükleri örneğin benim eşimin ailesi 🥴 doğumun korona zamanına denk geldiği için hiç bişey yapmadılar çünkü kimse gormeyecekti gösteriş yapamayacakları için hiç ellerini ceplerine atmadilar 😄

Hanımlar artık pek adet örf kalmadi ama ben ilk toruna kizın tarafı beşik yapar esya alır diye duydum. Ben hatrlayamıyorum bizim ailede nasıl yaptılar. Ben ilk çocugum annemlerin ilk torunu olacak. Beşigi biz kendimiz sipariş ettik. Geçen kayinvalidemle konusurken beşigi aldık diye konuşunca esyalari siz hepten mi alcaksiniz gibi sordu ama sonra da sustu bi ben acaba ima mı etti dedim. Sizlerde nasıl bu işler kayinvalide kayinpeder bişey alıyor mu? kıyafet vs dısında böyle beşik mobilya bebek arabasi vs gibisinden soruyorum. Eşime söyledim aman kimseden bişey beklemeyiz boşver annem onu demek istememiştir ondan sormamıştır. Kimse alcaz demezse napalım yani benim babamgil de abimin kızına almadi onların ilk torunuydu almadilar beşik falan dedi. Erkekler takilmıyor da bu konulara bayanlar olarak malum biz sonradan mevzu olmasın diye dusunuyoruz. Şuan annemlere de bunu dile getirmedim. Anneannem kanser hastası annemin aklı onda. Bakımına hastane işlerine bakıyorlar akılları başka yerde yani. Niye kadinlar olarak biz hep evhamlıyız ya bi de hamilelikte ekstraları yaşiyoruz yani. Gamsız olamadm gitti 😏😏
Bizde odayı komple babaanne alıyor canım. Annem de iyi miktarda bir para verecek, bebek arabasını alacağız. Ayrıca annemler bana doğum hediyesi almak istediler, küpe aldım. Kayınvalidem de bir şeyler alır. İki taraf da ekstra olarak battaniye, nevresim, kıyafet vs alacak. Bebiş doğunca da iki taraf da birer tam altın veriyor.
İleride kaynıma da aynısını yapacaklar.

Anladım yani biz bir beklenti de değiliz. Durumumuz yok da değil aman aman çok da değil. Alırız derlerse olur deriz ama demedikten sonra da peşine düşmedik hatta aklımızda da yoktu hiç. En baştan beşik araba niyetimiz vardı biz alcaktık. Sonra bu tarz adetleri duydum bi aydınlandım sonra kv ile konusurken onu mu ima etti onu da anlamadım ama bi daha ampul yandı bende. 😄 Ama biz de acaba kv mi alıyor yoksa kız tarafı mı bilmiyorum ya net olarak. Bu tarz mevzuları sevmiyorum ya. belki örf adet güzel seylerdir ama yapilmayinca sorun olmasa keske. Dedigim gibi erkeklere de anlatinca anlamiyorlar pek. Ondan buraya yazasım geldi. Tesekkür ederim cevaplarınız için.
Valla söylediklerinde haklısın bu örf adet işlerini bende hiç bilmem. Bunların sonradan lafinin edilmesi de hoş değil. İlk çocukta annemler çocuk odası takımı aldılar. Kv bir bilezik aldı. Ayrıca da üst baş almışti çocuğa. Benim ailem de örf adetten değil içlerinden geldiği için aldılar. Eşim çocuk odasını annane dede alır dedi. 🤣 Ben bilmiyorum ama eşim biliyormuş. Şimdide o tarz ihtiyaçlarımiz olmadığı için her iki tarafta alacağınız ne varsa söyleyin biz alalım dediler. Ama çok ihtiyacımız olan bir şey yok tabi 2. Çocuk olunca

Anladım yani biz bir beklenti de değiliz. Durumumuz yok da değil aman aman çok da değil. Alırız derlerse olur deriz ama demedikten sonra da peşine düşmedik hatta aklımızda da yoktu hiç. En baştan beşik araba niyetimiz vardı biz alcaktık. Sonra bu tarz adetleri duydum bi aydınlandım sonra kv ile konusurken onu mu ima etti onu da anlamadım ama bi daha ampul yandı bende. 😄 Ama biz de acaba kv mi alıyor yoksa kız tarafı mı bilmiyorum ya net olarak. Bu tarz mevzuları sevmiyorum ya. belki örf adet güzel seylerdir ama yapilmayinca sorun olmasa keske. Dedigim gibi erkeklere de anlatinca anlamiyorlar pek. Ondan buraya yazasım geldi. Tesekkür ederim cevaplarınız için.
Bence örf ve adetten ziyade herkes durumuna göre içinden geleni yapıyor. Benim yatağını annemler, bebek arabasını kardeşim ana kucağını ve dolabını babaannesi almıştı. Annemler tam altın kv ise 5 i bi yerdenin yarısını bana yarısını çocuğa taktı. Bunun dışında kıyafetlerin çoğunu annemler aldı. Kimse oturup ben bunu alayım seninkiler bunu demedi. O yüzden yapacak olan zaten yapıyor adet fln dinlemiyor hiç.

X