2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Vala kızlar böbreklerim dün kopuyordu doktora dedim dediğiniz gibi bol su iç dedi ilaçtan daha iyi dedi ama genede bugün var ama dünkü gibi değil içiyorum bol bol su
Bende 3 aylık hamileyim ve başından beri geçmeyen kaşık ağrıları bulantı var bugünde tek seferlik pütürlü bi akıntı oldu başka da bişey yok

Evet bende yenidoğan yoğum bakımı filan olsun istiyorum hani olmuşken tam olsun 18bini veren 20bini de verir mantığıyla. Tüp bebek doktoruma hala eski fiyattan her gidişimde 500 TL veriyorum hafta ilerledikçe dediğin gibi nts farklı tetkikler vs iyice artacak. Dün bi kaba hesap yaptım dondurulmuş embriyolarım vardı embriyo toplama işlemi yapılmadı sadece transfer, ilaçlar, fetal DNA testleri dahil ve şuana kadarki her gidişimizde verdiğimiz muayene ücreti toplamı 17 bin olmuş 🤦🏻‍♀️ Sizin kredi durumu ekstra zorluyordur biran önce bitse de rahat etseniz o yönden de. Eşimde hep son aylarda gider alırız filan diye salladı hiç bişey almadık ama son aylara kaldıkça hem herşeyin fiyatı artıyor hem masraflar çoğalıyor nasıl olacak o durum hiç bilmiyoru
Ne kadar da bensin .. bizim kredi cok sonradan çıktı ya araba kazası kaynaklı uzun sürer yani bitmesi
Kız verdim demedim kilo almadım dedim.
Buna da şükür 😅 ben çok verdim ya niye oluyor anlamadım 😪
Kendini üzme canım. Başka çocuğun var mı bilmiyorum. Varsa illaki ondan kalan eşyalar vardır onları kullan. Bak bir sürü insan dünya alışveriş yaptı ben hiçbirşey almadım. Almayı da düşünmüyorum doğsun bakarız. Yakınların eskilerini giydirecem yalan değil. İlk çocuğum olacak iniallah uzun yıllardır da çocuk istiyoruz ama çocuğun yedii helal giydiği hatamdır derler ben de öyle düşünüyorım.
İşine karışmak gibi olmasın ama takibi devlette, doğumu özelde düşünmek yerine; takibi özelde doğumu devlette yapsan? Sağlıklı ilerlemiş bir gebeliği herkes doğurtabilir diye düşünüyorım. Ama takibin sıkı yapılması daha kritik geliyor bana. Üstelik şehir hastanesinin yoğun bakım vs imkanları özelden daha iyi
Başka çocuğum yok canım
Benimde hep önde gidiyordu dört gün geride kalmış acaba koronamı etkiledi bende üzüldüm muz falan yiyorum
Ya bu kafama takıldı acaba bebek geriliyor mu ..
bu değerlere çok takılma canım hem bak kendin diyorsun tam haftasında ,gerileme vs söz konusu değildir..Zaten bi sorun olsa söylerdi doktorun
O dr söylemez 🤦🏻‍♀️ rahat benden ufak bir asistandi bi hafta önde iken böyle haftası ni yakalayınca geriliyor mu diye düşündüm ama hayırlısı
yildizsavascisi yildizsavascisi kızlar ultrasondan falanda fark ediyor kesinlikle.her seferinde aynı yer değilse aradki farkda çok değilse bir sorun yokdur hayırlısıyla.benim 2 3 üç gün önde genellikle başka yere gttim bir kere 9 gün ilerde cikdi 😱 bende şaşırdım falan nasıl olur diye ama cihaz fark ediyor bakan kişinin ölçüm alırken ki hassasiyeti fark ediyor.
Ultrason kaynaklı ya da hassas ölçmemiş olabilir dr u hiç beğenmedim zaten

Toplanin teyzeler brikac ciciler tamamlandi 😂😂 bundan sonra cinsiyeti degisirsse 💩 yedim

Eklentiler

• IMG-20220308-WA0017.jpg
    IMG-20220308-WA0017.jpg
    140,2 KB · Görüntüleme: 86
  • IMG-20220308-WA0012.jpeg
    IMG-20220308-WA0012.jpeg
    99,8 KB · Görüntüleme: 77
  • IMG-20220303-WA0003.jpg
    IMG-20220303-WA0003.jpg
    125 KB · Görüntüleme: 85
Ankara sehir hastanesine gidiyordum ben kızlar..
Şöyle bir durum var ,
Normalde internetten araştırıp iyi yorum yapılan dr a randevu alıyorum özellikle de erkek dr a çünkü bana göre erkek dr lar daha vicdanlı yaklaşıyor..
Ama bakın 21 haftalık olcam yarın kısmetse ama ne zaman gitsem o dr yok .. Başka genç bir kadın oluyor ya da genç bir adam.. kapıda aldığım dr ismi yazıyor ama içerideki dr baska ... Yani bunlar %95 dr un asistanları.. bu yüzden deneyimsiz bilgisiz dikkatsizler Allah a emanetiz yani .. bu yüzden tamamen vazgeçtim devletten artık maddi olarak zor dönemlerden geçiyoruz ben bebek alışverişini nasıl yapcam diye düşünüyorum esimin ailesinin bariz niyeti yok bi beşik ya da bebek arası birinden birini alırlar bunu bariz belli ettiler başka bi sey beklemeyin modundalar bu yüzden masraflar gözümde büyüyor esimin cok fazla malesef kredi borcu var tek maaş zar zor yetiyor sırf bu yüzden özele değil devlete gitmek istedim doğuma özele giderim belki dedim ankara da olmasam yine özele giderdim belki ama Ankara sırf başkent diye galiba hastane sağlık olarak saçma aptalca pahalı.. ama artık devlet gitmek istemiyorum artık bi şekilde özele gitcem devlet e daha rahim ağzımı ölçturemiyorum bunlara kendimi emanet etmek istemiyorum artık.. çoğu dr yurt disina gitti.. buradaki dr lar da muayene etmiyor asistanları bakıyor. Üniversite hastanesi olsa anlarım öğretim üyesi prof olarak ücretli muayeneyi ama resmen sehir hastanesinde 47 yaşında Ahmet e randevu alıyorsun karşında 25 yaşında Aslı çıkıyor 🤦🏻‍♀️
Ay uzun oldu kusura bakmayın doldum içimi döktüm..
Canım bazı yerler ya da bazı doktorlar böyle maalesef. O zaman sen sigorta ya da doğum paketlerini bir daha araştır. Bu haftasan sonra doktorlar bir sıkıntı yoksa ayda bir çağırıyor. Eşinin ailesi yatağı değil de doğumu karsilasa keşke. Karşı taraf teklif etmeden de bir şey söylenmiyor işte.😞

Merhabalar bir şey soracağım kızlar , gece uyurken sol tarafa yatmaya dikkat ediyor musunuz acaba ? Ben hep sırt üstü uyuyor buluyorum kendimi , yavaştan alistirmamiz gerekiyor kendimizi galiba
Bi dr bana sola yat dedi uyurken nasıl bileyim hamile yastığı alıcam mecbur zaten belimde fıtık var aynı yere uzunca yatınca belim de ağrıyor

Kizlar ben size son bir şey daha sormak istiyorum dr canımı sıkınca unuttum hep şimdi aklıma geliyor..
Benim bebeğim en başından bu son iki hafta önceye kadar hep 1 hafta öndeydi 5 ya da 6 gün önde gidiyordu ama şuan neredeyse tam haftasında.. bu bebeğin gerilediği anlamına falan mı gelir acaba hiç soramadim bunları. Hep 1 hafta önde giden bebek suan neden tam haftasında kafam karıştı gerileme yoktur demi kizlar ??? Kilosunu da demedi zaten ben kilo alamıyorum biliyorsunuz kilosunu merak ediyordum ona bile bakmamış.. acaba çok mu zayıf geriliyor mu ki bebek..
Suan tam 20+6 yım
Canım normal böyle şeyler korkma. Bebekler bazen önde bazen geride bazen haftasında gider hiç sıkıntı değil. Bak ben bugün gittim doktora benim bebiş hep önde gidiyordu 1 hafta ben 2 haftasa bir gittim ya önce 4 güne düştü. Sonra 2 güne düştü. Bugün tam haftasına gelmiş. Ben sevindim şahsen. Demek ki şeker çocuğu etkilememis.☺️

Bi dr bana sola yat dedi uyurken nasıl bileyim hamile yastığı alıcam mecbur zaten belimde fıtık var aynı yere uzunca yatınca belim de ağrıyor
Ben fotoğraftaki hamile yastığıni aldım ama hiç rahat değil , gecenin yarısında yere atıyorum o derece 🙄 bel fıtığı ve yırtık bende de var malesef bakalım egzersizlerle gittiği yere kadar .

Eklentiler

• IMG_20220308_185644.jpg
    IMG_20220308_185644.jpg
    86,5 KB · Görüntüleme: 84
Merhabalar bir şey soracağım kızlar , gece uyurken sol tarafa yatmaya dikkat ediyor musunuz acaba ? Ben hep sırt üstü uyuyor buluyorum kendimi , yavaştan alistirmamiz gerekiyor kendimizi galiba
Sag sol ve sırt üstü sürekli dönerek yatıyorum yani esim öyle diyor bu ara çok dönüyormusum🤭 ama sırt üstü pek yatamıyorum belim ağrıyor
Selam kızlar bugun detaylı vardı. Kıpır kıpırdı bizim oğlan ve cok sukur iyidi. 350 gr 25 cm olmus nasıl buyuduler boyle anlamadım😭
Masaallah canım yaaa bana bugün dr ne boyu ne kilosunu dedi ya şeytan diyor yarın atla git özele 😒
Canım bazı yerler ya da bazı doktorlar böyle maalesef. O zaman sen sigorta ya da doğum paketlerini bir daha araştır. Bu haftasan sonra doktorlar bir sıkıntı yoksa ayda bir çağırıyor. Eşinin ailesi yatağı değil de doğumu karsilasa keşke. Karşı taraf teklif etmeden de bir şey söylenmiyor işte.😞
Beşik en fazla park besik 2 bin 3 bin TL canım o da en fazla .. Doğum paketleri ankara da en eh denen özel hastane 15 bin TL canım.. karsilamazlar.. kıyafet alırlarsa ona da şükür çünkü kayinvalidem laf arasında örgü morgu bilmem anlamam da bi ihtiyacını karşılarım başka da bi sey istemeyin dedi münasip bir dille .. beşik alirsa kıyafet bile almaz gibime geliyor 😅 lafa gelince gelinin çocuğu olmuyor diye söylendi durdu şimdi elini taşın altına koymuyor tabi ki 🤷🏻‍♀️
Canım normal böyle şeyler korkma. Bebekler bazen önde bazen geride bazen haftasında gider hiç sıkıntı değil. Bak ben bugün gittim doktora benim bebiş hep önde gidiyordu 1 hafta ben 2 haftasa bir gittim ya önce 4 güne düştü. Sonra 2 güne düştü. Bugün tam haftasına gelmiş. Ben sevindim şahsen. Demek ki şeker çocuğu etkilememis.☺️
Ben de covid kaynaklı ya da ben biliyorsun 64 ile hamile kaldım 55 kiloyum, zayıfladım diye bebek geriliyor diye korktum baş çevresi de iki gun geride.. ama sanırım dr un hassas ölçmesi ultrason cihaz halifesi hep fark ediyormuş.. Ya kilosu ve boyunu öğrenemedim ona üzüldüm:KK43: bu arada rahim ağzını da ölçmedi söyledim ama alttan bakılır karından bakılmaz ona dedi 🤦🏻‍♀️😪🤭🤭🤭🤭 ay sinirlerim bozuldu ya .. Bi kaç düğünden kalan altınım vardı onu çocuğun ihtiyacı için saklamıştim ama sanırım doğum paketi veya sigorta için harcayacagim. Doğum paketini ödememiz mümkün değil esim iki kredi ödüyor bunun için 3. Kredi çekmesin altınları oraya kullanırım, bebeğin ihtiyacını az az maaş dan alırız 😊🤲🏻 ama kafaya koydum herkes delirme 15 20 bin TL verilir mi git devlette doğur diuo ama devlete kendimi emanet etmek istemiyorum artık 😒

Ne kadar da bensin .. bizim kredi cok sonradan çıktı ya araba kazası kaynaklı uzun sürer yani bitmesi

Buna da şükür 😅 ben çok verdim ya niye oluyor anlamadım 😪

Başka çocuğum yok canım

Ya bu kafama takıldı acaba bebek geriliyor mu ..

O dr söylemez 🤦🏻‍♀️ rahat benden ufak bir asistandi bi hafta önde iken böyle haftası ni yakalayınca geriliyor mu diye düşündüm ama hayırlısı

Ultrason kaynaklı ya da hassas ölçmemiş olabilir dr u hiç beğenmedim zaten
Allah yardımcınız olsun her çocuk nasibiyle doğarmış

X