2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Ayni inan ki bak en idare eder özel hastane bile 18 bin TL.. Yeni doğan yoğun bakımı olan olsun istiyorum önlem için oralar hele 20 bin den aşağı değil.. muayene ücretleri 400 lerde hayret ediyorum benim kendi memleketim böyle değildi doğum paketi alırım zaten diğer türlü ödeyemeyiz her muayene ve tahlil nst vb ücretini 🤦🏻‍♀️ çok zor cidden çok zor Allah yardımcımız olsun .. eşimin kredi borcu olmasa aslında idare ederdik de maaş neredeyse tamamen krediye gidiyor bebek alışverişine ayıracak bütçe cidden yok esime belli etmiyorum üzülmesin diye ama daha çorabı yok nasıl alacağız Allah bilir erteledikce erteliyorum 🤷🏻‍♀️ az öz bi şeyler alcam artık maaş dan artarsa ..

Senin kilo verdim dediğin bu mu kız 🤭 ben 10 kiloya yakın verdim ve hâlâ alamadım

Sen de puset alacaksın sanırım peki canım puset bu senin aldığın bebek arabasına kucuk bebek yatmaz galiba, bu senin araba içine puset sığar mı acaba avm de falan öyle taşısak puseti elde taşımak zor çünkü..
Kız verdim demedim kilo almadım dedim.

Kizlar ben size son bir şey daha sormak istiyorum dr canımı sıkınca unuttum hep şimdi aklıma geliyor..
Benim bebeğim en başından bu son iki hafta önceye kadar hep 1 hafta öndeydi 5 ya da 6 gün önde gidiyordu ama şuan neredeyse tam haftasında.. bu bebeğin gerilediği anlamına falan mı gelir acaba hiç soramadim bunları. Hep 1 hafta önde giden bebek suan neden tam haftasında kafam karıştı gerileme yoktur demi kizlar ??? Kilosunu da demedi zaten ben kilo alamıyorum biliyorsunuz kilosunu merak ediyordum ona bile bakmamış.. acaba çok mu zayıf geriliyor mu ki bebek..
Suan tam 20+6 yım

Eklentiler

• 20220308_162719.jpg
    20220308_162719.jpg
    108 KB · Görüntüleme: 56
Son düzenleme:
Ankara sehir hastanesine gidiyordum ben kızlar..
Şöyle bir durum var ,
Normalde internetten araştırıp iyi yorum yapılan dr a randevu alıyorum özellikle de erkek dr a çünkü bana göre erkek dr lar daha vicdanlı yaklaşıyor..
Ama bakın 21 haftalık olcam yarın kısmetse ama ne zaman gitsem o dr yok .. Başka genç bir kadın oluyor ya da genç bir adam.. kapıda aldığım dr ismi yazıyor ama içerideki dr baska ... Yani bunlar %95 dr un asistanları.. bu yüzden deneyimsiz bilgisiz dikkatsizler Allah a emanetiz yani .. bu yüzden tamamen vazgeçtim devletten artık maddi olarak zor dönemlerden geçiyoruz ben bebek alışverişini nasıl yapcam diye düşünüyorum esimin ailesinin bariz niyeti yok bi beşik ya da bebek arası birinden birini alırlar bunu bariz belli ettiler başka bi sey beklemeyin modundalar bu yüzden masraflar gözümde büyüyor esimin cok fazla malesef kredi borcu var tek maaş zar zor yetiyor sırf bu yüzden özele değil devlete gitmek istedim doğuma özele giderim belki dedim ankara da olmasam yine özele giderdim belki ama Ankara sırf başkent diye galiba hastane sağlık olarak saçma aptalca pahalı.. ama artık devlet gitmek istemiyorum artık bi şekilde özele gitcem devlet e daha rahim ağzımı ölçturemiyorum bunlara kendimi emanet etmek istemiyorum artık.. çoğu dr yurt disina gitti.. buradaki dr lar da muayene etmiyor asistanları bakıyor. Üniversite hastanesi olsa anlarım öğretim üyesi prof olarak ücretli muayeneyi ama resmen sehir hastanesinde 47 yaşında Ahmet e randevu alıyorsun karşında 25 yaşında Aslı çıkıyor 🤦🏻‍♀️
Ay uzun oldu kusura bakmayın doldum içimi döktüm..
Kendini üzme canım. Başka çocuğun var mı bilmiyorum. Varsa illaki ondan kalan eşyalar vardır onları kullan. Bak bir sürü insan dünya alışveriş yaptı ben hiçbirşey almadım. Almayı da düşünmüyorum doğsun bakarız. Yakınların eskilerini giydirecem yalan değil. İlk çocuğum olacak iniallah uzun yıllardır da çocuk istiyoruz ama çocuğun yedii helal giydiği hatamdır derler ben de öyle düşünüyorım.
İşine karışmak gibi olmasın ama takibi devlette, doğumu özelde düşünmek yerine; takibi özelde doğumu devlette yapsan? Sağlıklı ilerlemiş bir gebeliği herkes doğurtabilir diye düşünüyorım. Ama takibin sıkı yapılması daha kritik geliyor bana. Üstelik şehir hastanesinin yoğun bakım vs imkanları özelden daha iyi

Kizlar ben size son bir şey daha sormak istiyorum dr canımı sıkınca unuttum hep şimdi aklıma geliyor..
Benim bebeğim en başından bu son iki hafta önceye kadar hep 1 hafta öndeydi 5 ya da 6 gün önde gidiyordu ama şuan neredeyse tam haftasında.. bu bebeğin gerilediği anlamına falan mı gelir acaba hiç soramadim bunları. Hep 1 hafta önde giden bebek suan neden tam haftasında kafam karıştı gerileme yoktur demi kizlar ??? Kilosunu da demedi zaten ben kilo alamıyorum biliyorsunuz kilosunu merak ediyordum ona bile bakmamış.. acaba çok mu zayıf geriliyor mu ki bebek..
Suan tam 20+6 yım
Benimde hep önde gidiyordu dört gün geride kalmış acaba koronamı etkiledi bende üzüldüm muz falan yiyorum

bu değerlere çok takılma canım hem bak kendin diyorsun tam haftasında ,gerileme vs söz konusu değildir..Zaten bi sorun olsa söylerdi doktorun

Tabiki hediye istiyorum. Herkes bebeğe alacağı hediyeleri düşünüyor (bilezik,çeyrek,araba vs) eşimde bana alacağı hediyeyi düşünüyor bi beşi biyerde filan fena olmaz demiştim en son nerde takacaksam onu😂😂 birde kaç paradır acaba hiç te bakmadım 🤭
Ben de kendime istiyorum ama benim eşim pek alacak gibi değil 😁

Yaaaa çok tatlılar ama 🥰🥰🥰hissedince hareketleri daha da bir başka hissediyormus insan 🤭hissettikce bir gülümseme geliyor bana istemsizce 🤗🥰
Ay ben de öyleyim hatta bugün youtube dan video izliyordum bebek konuşuyor orada işte diyor ki anneme tekme atayım da sevinsin,bi baktım benim ki de attı bi tane,o an çok mutlu oldum sanki yavrum konuşup uygulamış gibi oldu :anneadayı:

Benimde hep önde gidiyordu dört gün geride kalmış acaba koronamı etkiledi bende üzüldüm muz falan yiyorum
yildizsavascisi yildizsavascisi kızlar ultrasondan falanda fark ediyor kesinlikle.her seferinde aynı yer değilse aradki farkda çok değilse bir sorun yokdur hayırlısıyla.benim 2 3 üç gün önde genellikle başka yere gttim bir kere 9 gün ilerde cikdi 😱 bende şaşırdım falan nasıl olur diye ama cihaz fark ediyor bakan kişinin ölçüm alırken ki hassasiyeti fark ediyor.

Ay ben de öyleyim hatta bugün youtube dan video izliyordum bebek konuşuyor orada işte diyor ki anneme tekme atayım da sevinsin,bi baktım benim ki de attı bi tane,o an çok mutlu oldum sanki yavrum konuşup uygulamış gibi oldu :anneadayı:
Yaa akıllı bidiklar hissediyolarmi ne annelerinin heyecanını 🥰maşallah 🧿

Kizlar bende detayli yaptırdım bugun genel olarak bi sorun yok hersey yoludnaymis cok şükür sadece herseyi 1 hafta önde adet tarihinde yaniliyor olabilirmisin dedi bende yok dedim ama iri bi bebek o zmn dedi👀🙂
Burdada ölçumleri yazıyor bir an adet tarihimi sorguladim bu kismi okuyunca 😅

Eklentiler

• 20220308_164930.jpg
    20220308_164930.jpg
    98,3 KB · Görüntüleme: 59
Ertuğrul Karahanoğlu. Haziran 2022 de emr ile 17 haftalık ikizlerimi kaybettiğim için direkt perinatolog ile takip ediyoruz. Ben kamu kuruluşu çalışanıyım. Doktorum panorama diye bir şirketten istedi testi. sigortam ise düzen lab ve intergen için ödemeye tamam demişti. Ama ben doktorumun istediğini yaptırdım. 380 usd ödedim
Anladım Ertuğrul beyden çok memnun kaldım ayrıntılı yaptı bana hem sakin hem de baya bilgili bir doktor nesrin fenere gidiyorum bende diger iki dogumda memorialda onda oldu hastaneden zaten cok cok memnunum. Başın sağolsun üzüldum kayiplar icin. Her şirket farklı demek ki.

Anladım Ertuğrul beyden çok memnun kaldım ayrıntılı yaptı bana hem sakin hem de baya bilgili bir doktor nesrin fenere gidiyorum bende diger iki dogumda memorialda onda oldu hastaneden zaten cok cok memnunum. Başın sağolsun üzüldum kayiplar icin. Her şirket farklı demek ki.
Memorial ın yenidoğan yoğun bakımı ile ilgili bilginiz var mı? Yetersiz , başka hastaneye sevk ediyorlar falan diye okudum ama 🤦🏻‍♀️

Memorial ın yenidoğan yoğun bakımı ile ilgili bilginiz var mı? Yetersiz , başka hastaneye sevk ediyorlar falan diye okudum ama 🤦🏻‍♀️
1 kat ona ayrılmış durumda. 3 doğum ayni hastane olunca baya araştırdım. Aksine baya kapasiteli doğum sonrası oradaki hemşirelerden normal zamanda doğum yapanlara desteğe geliyorlar. Başka hastanelerden memoriala sevk oluyor. Ben Sami akbuga cocuk doktorumuz ona da sormuştum doğum sonrası bu konuda hiç sıkıntı olmayacagini söylemişti. Doğum sonrası bakımları o yaptığından bu konuda yetkin. Sgk anlaşması olmadığı için zaten yoğun olması mantıklı değil.

Merhabalar bir şey soracağım kızlar , gece uyurken sol tarafa yatmaya dikkat ediyor musunuz acaba ? Ben hep sırt üstü uyuyor buluyorum kendimi , yavaştan alistirmamiz gerekiyor kendimizi galiba

Merhabalar bir şey soracağım kızlar , gece uyurken sol tarafa yatmaya dikkat ediyor musunuz acaba ? Ben hep sırt üstü uyuyor buluyorum kendimi , yavaştan alistirmamiz gerekiyor kendimizi galiba
Ben hamile değilken hep yüzüstü yatardım. Şimdi ise sağ ya da sol tarafa yan yatıyorum. Sırtüstü de yatmıyorum. Ayrıca uyurken karnıma darbe almamak için karnıma yastıkla destek koyuyorum

X