2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Sag sol ve sırt üstü sürekli dönerek yatıyorum yani esim öyle diyor bu ara çok dönüyormusum🤭 ama sırt üstü pek yatamıyorum belim ağrıyor

Masaallah canım yaaa bana bugün dr ne boyu ne kilosunu dedi ya şeytan diyor yarın atla git özele 😒

Beşik en fazla park besik 2 bin 3 bin TL canım o da en fazla .. Doğum paketleri ankara da en eh denen özel hastane 15 bin TL canım.. karsilamazlar.. kıyafet alırlarsa ona da şükür çünkü kayinvalidem laf arasında örgü morgu bilmem anlamam da bi ihtiyacını karşılarım başka da bi sey istemeyin dedi münasip bir dille .. beşik alirsa kıyafet bile almaz gibime geliyor 😅 lafa gelince gelinin çocuğu olmuyor diye söylendi durdu şimdi elini taşın altına koymuyor tabi ki 🤷🏻‍♀️

Ben de covid kaynaklı ya da ben biliyorsun 64 ile hamile kaldım 55 kiloyum, zayıfladım diye bebek geriliyor diye korktum baş çevresi de iki gun geride.. ama sanırım dr un hassas ölçmesi ultrason cihaz halifesi hep fark ediyormuş.. Ya kilosu ve boyunu öğrenemedim ona üzüldüm:KK43: bu arada rahim ağzını da ölçmedi söyledim ama alttan bakılır karından bakılmaz ona dedi 🤦🏻‍♀️😪🤭🤭🤭🤭 ay sinirlerim bozuldu ya .. Bi kaç düğünden kalan altınım vardı onu çocuğun ihtiyacı için saklamıştim ama sanırım doğum paketi veya sigorta için harcayacagim. Doğum paketini ödememiz mümkün değil esim iki kredi ödüyor bunun için 3. Kredi çekmesin altınları oraya kullanırım, bebeğin ihtiyacını az az maaş dan alırız 😊🤲🏻 ama kafaya koydum herkes delirme 15 20 bin TL verilir mi git devlette doğur diuo ama devlete kendimi emanet etmek istemiyorum artık 😒
Canım peki sigorta sadece doğum için ne diyor? Yani muayene dahil olmayan. Bebegin ihtiyaclarini yavaş yavaş alırsin. Ankara içinde sana uzakta olsa esinle arabayla gidebilecegizn uygun bir özel hiç mi yok? Hepsi mi bu kadar pahalli ozellerin? Ucuz olannen kötü özelde bile daha fazla şey öğrenir çıkarsın. Ya da farklı bir devlet Hastanesi'ne git. Şehir hastanesi dekolte öyleyse. Ben oglumda devlete gidiyordum ilk 3 ay doktor çok iyiydi. Ama kendisi dedi bizim ultrason kötü diye oo zaman özele geçtim. Başka bir devlet Hastanesi'nde daha iyi bir doktora denk gelirsin belki ne bileyim.

Kv denlerin durumu nasıl bilmiyorum ama durumu oldugu ve sizin durumunuzu bildiği halde yardım etmiyorsa... Allah'a havale ediyorum.

Ya ben bugün idrar tahlili istedim, LÖKOSİT yine yüksek çıkmış anlamıyorum ya .. suyu bol içiyorum niye geçmiyor. Acaba kum mu döküyorum. Yakamı bırakmadı şu enfeksiyon :olamaz:
Benimde epitel yüksek çıkmıştı ilaçta vermedi doktor. İki gündür idrar yaptıktan sonra birkaç saniye yanma oluyor 🤦🏻‍♀️

Ayni inan ki bak en idare eder özel hastane bile 18 bin TL.. Yeni doğan yoğun bakımı olan olsun istiyorum önlem için oralar hele 20 bin den aşağı değil.. muayene ücretleri 400 lerde hayret ediyorum benim kendi memleketim böyle değildi doğum paketi alırım zaten diğer türlü ödeyemeyiz her muayene ve tahlil nst vb ücretini 🤦🏻‍♀️ çok zor cidden çok zor Allah yardımcımız olsun .. eşimin kredi borcu olmasa aslında idare ederdik de maaş neredeyse tamamen krediye gidiyor bebek alışverişine ayıracak bütçe cidden yok esime belli etmiyorum üzülmesin diye ama daha çorabı yok nasıl alacağız Allah bilir erteledikce erteliyorum 🤷🏻‍♀️ az öz bi şeyler alcam artık maaş dan artarsa ..

Senin kilo verdim dediğin bu mu kız 🤭 ben 10 kiloya yakın verdim ve hâlâ alamadım

Sen de puset alacaksın sanırım peki canım puset bu senin aldığın bebek arabasına kucuk bebek yatmaz galiba, bu senin araba içine puset sığar mı acaba avm de falan öyle taşısak puseti elde taşımak zor çünkü..
Yoooo bence bebek sığar niye sığmsın, zaten hertürlü bebeği battaniyelerle koyucan içine küçük kalmaz merak etme,
Mesela ben ilk 3-4 ay için taşıma kangurudu aldım, o sıra babası yada ben kucağımızda kanguruda taşırız diye düşündüm, puset almıcsm oyuzden
Kızlar bebeğin hareketlerini nerelerde hissediyorsunuz acaba.benim yukardada hissettiğim oluyor ama genellikle göbek deliğinin aşağısında oluyor.yukariya çıkmisdı bebiş bayağı detaylida acaba ayaklarımı ordaki ondan mı öyle oluyor 🤔bebek pozisyonuna podalik yazmışlar bakdim baş yukarda ayak aşağıda demekmiş o 😅
Bende banzen göbek deliğinin orda bazen dahada yukarda hareket ediyo sanırım hep deişiyo😃😃😃😍😍
Elenatal ın hangısını kullanmıstınız
2 yi verdi bana doktor 😍

Kizlar bende detayli yaptırdım bugun genel olarak bi sorun yok hersey yoludnaymis cok şükür sadece herseyi 1 hafta önde adet tarihinde yaniliyor olabilirmisin dedi bende yok dedim ama iri bi bebek o zmn dedi👀🙂
Burdada ölçumleri yazıyor bir an adet tarihimi sorguladim bu kismi okuyunca 😅
Hey maşallah tosun olcak desene😃😃😃💪🏻💪🏻💪🏻
Selam kızlar bugun detaylı vardı. Kıpır kıpırdı bizim oğlan ve cok sukur iyidi. 350 gr 25 cm olmus nasıl buyuduler boyle anlamadım😭
Yaaaa hayırlı olsun maşallah😍😍💜

Yoooo bence bebek sığar niye sığmsın, zaten hertürlü bebeği battaniyelerle koyucan içine küçük kalmaz merak etme,
Mesela ben ilk 3-4 ay için taşıma kangurudu aldım, o sıra babası yada ben kucağımızda kanguruda taşırız diye düşündüm, puset almıcsm oyuzden

Bende banzen göbek deliğinin orda bazen dahada yukarda hareket ediyo sanırım hep deişiyo😃😃😃😍😍

2 yi verdi bana doktor 😍
Kullanıyor musunuz peki

Bir başka doktora sonucumu attım.. evet orta riskli çıkmış dedi yani risksiz değil.. Ben ikili temiz cikinca bu da temiz çıkar diye düşünmüştüm. Çok tuhaf hissediyorum . ağlamak geliyor içimden kizlar korkuyorum...

Yatak odam geliyor yarın
Gardropları
Çekmeceleri boşalttım.
Yolluk kilim ne varsa kaldırdım.
Evi süpürüp sildim
Acayip yoruldum 🤪
kızımla yaptık yani
Onun yatagına yığdık ne varsa. Tahmın edersiniz karma karışık oldu 😂

Ablam bileti ayırt geleyim yardıma dedi.

Ablam geliyorsa tamamdır 😂 güzelce düzen oluştururum ona.
Gelmeseydi işim sanirim baya zordu.
Yakın oturanlar ne şanslı valla

Bir başka doktora sonucumu attım.. evet orta riskli çıkmış dedi yani risksiz değil.. Ben ikili temiz cikinca bu da temiz çıkar diye düşünmüştüm. Çok tuhaf hissediyorum . ağlamak geliyor içimden kizlar korkuyorum...
Canım hayır ya. Ya bişey diyecem ben ikili test hiç yaptırmadım. Üçlü ve dörtlüyü de düşünmüyorum. Çünkü bu testlerin eski usül ve yüzeysel olduğunu söylüyor iyi doktorlar. Devlet hastanesi maliyeti uygun diye bu testleri yapıyor olabişir sakin ol. Detaylıya girmiş miydin sen önemli olan o

Canım hayır ya. Ya bişey diyecem ben ikili test hiç yaptırmadım. Üçlü ve dörtlüyü de düşünmüyorum. Çünkü bu testlerin eski usül ve yüzeysel olduğunu söylüyor iyi doktorlar. Devlet hastanesi maliyeti uygun diye bu testleri yapıyor olabişir sakin ol. Detaylıya girmiş miydin sen önemli olan o
24 martta ayrıntılı..
Grafik değil afp ue3 ve momlar kaynakliymis benim risk.. 0 ile başlamalı iken benimkiler hep 2 ye yakın

Arkadaşlar lütfen bana 3 lu tarama yaptıranlar sonucu atabilir mi özellikle afp ue3 ve mom kısımları görünür şekilde.. sizinde 1 veya 2 ye yakın mı yoksa hep 0 ile mi başlıyor???

Eklentiler

• Screenshot_20220308-202210_Gallery.jpg
    Screenshot_20220308-202210_Gallery.jpg
    55,2 KB · Görüntüleme: 81
Arkadaşlar lütfen bana 3 lu tarama yaptıranlar sonucu atabilir mi özellikle afp ue3 ve mom kısımları görünür şekilde.. sizinde 1 veya 2 ye yakın mı yoksa hep 0 ile mi başlıyor???

Eklentiler

• F5B39C09-D432-48F0-92E0-1274D6348C38.png
    F5B39C09-D432-48F0-92E0-1274D6348C38.png
    355,2 KB · Görüntüleme: 83
Ankarada uygun hastane olarak alife hastanesinden insanlar memnun. Etimesgut ve pursaklar olmak üzere toplam 2 hastaneşeri var. Ben hiç gitmedim. Bir bakın isterseniz. Özellikle oursaklardaki hastaneyi yeni açmışlar ve bu yüzden fiyatı ekstra uygun diyorlar. Dediğim gibi hiç gitmedim etraftan duydum. Dilerseniz araştırın

Benim böyle cikmisti .Ayrıntılı da bir sıkıntı çıkmadı

Eklentiler

• Screenshot_20220308-203215_WhatsApp~2.jpg
    Screenshot_20220308-203215_WhatsApp~2.jpg
    95,2 KB · Görüntüleme: 72
Katılıyorum sana, avrupada tamamen kaldırılmış ikili üçlü ve dörtlü tarama testleri.
Doktorum banada yaptırtmadı, ikili döneminde burun kemiği ölçümlerini yaptı, ense ölçüsü iyiyse burun kemiği oluşmuşsa tamam dedi, kanda bakılan şey o değerlerde o yaşta annelerin %de kaçının bebeği hasta olmuş. Bunu belirliyor yildizsavascisi yildizsavascisi boşuna kendini üzüyorsun şuan. Çok daha riskli de çıkabilirdi yani istatistiki bir sonuç var elinde bebeğine dair net bir sonuç yok.

X