2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Aynen 2 hafta sonra tekrar çağırdı inşaallah giderek kısalmaz..bende eğer olmazsa fitil falan versin

Yok canım daha önce hiç ölçülmedi,benim ilk zamanlar riskli geçmişti progestan kullanıyordum hatta ,zaten sürekli dinlenme modundayım.30mm altı riskli dedi bana Başka birşey söylemedi

Yok canım daha önce hiç ölçülmedi,benim ilk zamanlar riskli geçmişti progestan kullanıyordum hatta ,zaten sürekli dinlenme modundayım.30mm altı riskli dedi bana Başka birşey söylemedi
Bende en gibiyim şuan tedirgin ve korkulu..tekil gebeliğimde hiç böyle olmamıştı..inşaallah giderek rahim ağızlarımız kısalmaz..sürekli yatmakta çok yorucu..25 mm altına inerse hemen dikiş atma olayı oluyormuş..Allah yardımcımız olsun..bol su iç

Amin canım inşallah,Allah sağlıklı bir şekilde kucağımıza almayı nasip etsin.Günlük 2.5 litre su içiyorum inşallah şifa olur ,cevap verdiğin için teşekkür ederim.

Bi idrar testi yapim dedim enfeksiyon vardı ya lökosit 1o çıkmış suyla geçer dedi gecen de 15 cıkmıstı ama ölüyordum Ağrı’dan şimdi bişeyim yok sağlık ocağındaki doktorda ben burda yapılan idrara güvenmiyorum sonuçta 1 gün bekliyor isterseniz özelde yapın demiş ay vala uğraşamam artık öyle acillik bişey yok dedi

En son sali olcturdum .Tam duyamadım ama 120 mi 112 mi ne dedi .
Canım yanlışın var. 110-120 mm rahim ağzı uzunluğu olmaz. 11-12 mm olabilir ki; O kadar rahim uzunluğuna acil serklaj yapılır. Kısalmış ve doğum başlamış demektir. Genelde 35-40 mm arasıdır. 25 te yakın takip başlatılır.

yoncambenim kargoda şanslıyım dedim ya dün sipariş verdim puset örtüsü ve minderini kargodan gelecek bugün evde kimse yok ama yarın alacağım gidip subeden

Eklentiler

• Screenshot_20220304-104227_Messages.jpg
    96,6 KB · Görüntüleme: 36
Ya dr lar devlet diye mi acaba bana hiç demiyorlar rahim ağzı uzunluğu ölçüsünü acaba ben özellikle mi sorsam şansıma da hep cins dr lar denk geliyor bu ara
Bence sen kaybın olduğunu belirt ve sor. Devlette olsa bakması lazım. Ya da riskli gebelikten randevu alabilirsin o zaman bakar. Banada doktor her seferinde bakıyor rahim ağzına ölçüm yapıyor.

Bence sen kaybın olduğunu belirt ve sor. Devlette olsa bakması lazım. Ya da riskli gebelikten randevu alabilirsin o zaman bakar. Banada doktor her seferinde bakıyor rahim ağzına ölçüm yapıyor.
İnşallah çarşamba kontrolüm var hem idrar tahlili isticem enfeksiyon gözümü korkutuyor hem de mutlaka dr a sorcam rahim ağzını , ben uzaninca unutuyorum kalbim ağzımda atıyor geçmişde yaşadığım travma kaynaklı sanırım ne soracaksam unutuyorum ama gerekirse odaya girerken içimden tekrar ederim
Tam olarak nasıl soracağım rahim ağzı uzunlugumu dicem tam ismi ne oluyor bu olayın

işte tam hatırlamıyorum ama dediği şu olduğu için ben öyle tahmin ettim .doğuma kadar açılma ihtimali yok dedi .ben de standartı ne bilmediğimden öyle yorumladım

Ya dr lar devlet diye mi acaba bana hiç demiyorlar rahim ağzı uzunluğu ölçüsünü acaba ben özellikle mi sorsam şansıma da hep cins dr lar denk geliyor bu ara
Belki bakiyolardir sorun gormeyince söylemiyorlardir yada bakmıyorda olabilirler tabiki sen bence sor en iyisi.bende devlete gidiyorum ama bakılıyor.detaylida kesin bakarlar zaten, önceki randevumda da bakmislardi bana.

Belki bakiyolardir sorun gormeyince söylemiyorlardir yada bakmıyorda olabilirler tabiki sen bence sor en iyisi.bende devlete gidiyorum ama bakılıyor.detaylida kesin bakarlar zaten, önceki randevumda da bakmislardi bana.
Ben inşallah çarşamba dr a kesin sorayım o zaman ya bakıyor mu bakmıyor mu bilmiyorum zaten çok kısa sürüyor muayahane devlette , bir de dr lar çok ters ya şansıma hep egolu sinirliler ağzımı açıp bi seu soramıyorum ekranı bile cevirmiyolar

Allah iyilerlerle karşılaştırsın inşallah.gercekden öyle denk gelmek zor oluyor benimde denk gelmisligim var 1 kaç kere öylesine.bakmak zorunda ne kadar ters olursa olsun sor mutlaka sormayinca sallayanlar oluyor malesef ki rahim ağzı uzunluğu diye sorabilirsin.

Canım Ankaradaydın diye hatırlıyorum,ben yeni yenimahalle eğitim araştırmaya gittim ilk defa devlete gittim kaydım olsun diye dr mustafa temizdi sanırım gayet güzel baktı inceledi ve baya kibar bir doktordu aklında olsun.

Rahim ağzı uzunluğu tamam canım not aldım ay hiç sormadım onlar da söylemediler
Bana uzak kaçabilir orası canim ya ama dur bakayım kaç km bizim evden orası, ben hala hangi hastanede doğum yapcam o da belli değil kesinlikle özelde istiyorum ilk olduğu için gözüm korkuyor devlete şimdilik gidiyorum ama dur bakalım

Günaydın kızlar nabersiniz bakalım? Ben puset örtüsü almadım pusetin arka kısmı yarıya kadar kapalı zaten müslin bir örtü almıştım baya büyük ondan ön kısmını da kapatacak bir örtü yapacağım.
Suwenden gecelik almıştım kendime ama hiç yakışmadı çiçek desenlerinden dolayı yaşlı geceliği gibi oldu iade ettim.
Dolapta gezerken çok tatlı bir gecelik buldum ucuza yeni kullanılmamış satan bayan 1 tane daha yollamış yanında hediye gecelik yollamış 2 gecelik oldu yani ve çok çok uyguna geldi renkleri de şansa bebişe aldığım hastane çıkışlarıyla uyumlu oldu tek sıkıntı kalçalarımın daha fazla genişlememesi lazım fazlasıyla büyük olduğu için şuan neredeyse alt kısımları tam yani
Ayrıca ikinci el baby nest aldım salonda koltukta yatarken ve alt açma niyetine falan da kullanırım dedim. Kullanılmış ama baya yeni görünüyor gelince durumuna bakacağım gerekirse üstüne kılıf diktireceğim sadece 20 tlye aldım
Trendyoldan happy center satıcısını takip etmenizi tavsiye ederim ben kızlara dalin almıştım 4 lü baya uyguna gelmişti. Dün 4 şişe konsantre dalin bahar ninnisi yumuşatıcı, 2 kutu 125 er gr sudocrem, 2 paket bulaşık makinesi temizleyicisini toplam 200 tlye aldım.
Gittigidiyorda 20 tl indirimim vardı temassız ateşölçer aldım 65 tlye geldi kargo bedava.
Şansıma çok çok uyguna yeni şeyler yakaladım bebişim çok şanslı sanırım
O indirimliymiş alayım bu kampanyada kapayım derken neredeyse eksik bir şey kalmadı Yenidoğan ıslak mendil alacağım onun için acele etmiyorum her zaman kampanya oluyor onlarda hatta ebebekte bugün unibaby de 2.üründe %50 indirim var düşünen varsa bakabilir.
Beşik alacağım henüz nasıl birşey alacağıma karar veremedim ama çok büyük bir şey olmayacak odadan odaya gezdirebileceğim bir şey olmalı. Sonrasına bakacağız zaten ne plan yapsak boş bebişler kendileri belirliyor yatacakları yeri ve sonuç genelde baba salona anne ile bebek koyun koyuna durumuna dönüyor
Bir de bim veya a101 indiriminden küvet takımını ayarlarım diyorum eski küveti bulamadım yepyeni küveti bidaha asla doğurmam deyip attım muhtemelen
Bu eksikler de doğuma yakın zamanda tamamlanacak şeyler zaten.
Bi liste yapıp başka eksik var mı bakacağım. Giysi işine biraz ara verdim alıp alıp dolaba attığım için neyi kaç aylık aldığım bile kalmadı aklımda çıtçıtlı body ve çorap lazım onları da doğuma kadar tamamlarım.
Mevlüt okutmayı düşünmüyorum burada adet aslında mevlüt okutulur 6 aylıkken kına yakılır falan ama şimdi hastalıklar çıktı insan toplamak istemiyorum zaten 3. çocuk artık hediye falan da beklemiyorum kimseden kafam insan da kaldırmaz diye düşünüyorum 3 çocukla. Kaynanama da tembihlicem komşularını toplayıp getirmesin başıma. Magnet dağıtma olayı da pek kalmadı çikolata yaptırırım isimli falan kaynanama, anneme ve bana onlar kendi komşularından gelenlere verirler ben de kendi evime gelenlere veririm biter gider. Kurbanını keser dağıtırız.
Oda süsleme yaptırmam zaten biz bize olacağız gerek yok, foto çekimi hiç bize göre değil bana komik geliyor herkesin kendi tercihi tabi. Ameliyathanede rica ederim çekerlerse çekerler o ilk anı ben narkozlu olmazsam tabi.
Ayy bi sürü şey yazmışım üşenmeyip okuyan olursa öpüyorum

Batikent medical parkta yeni doğum yaptı arkadaşım baya da memnun kaldı. İstersen bir bak oraya sana uzak değilse.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…