2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Kızlar merhaba özellikle ikiz gebelere sormak istiyorum tabi tekil ğebelerede sormak lazım önemli bi durum çünkü...❌❌❌❌hiç rahim ağzı uzunluğunuzu ölçtürdünüz mü?bu haftalarda rahim ağzı uzunlukları düşebiliyor..benim 52mm çıkarken detaylara 39mme düşmüş . Her ultrasonda ölçtürmek lazımmış

Kızlar merhaba özellikle ikiz gebelere sormak istiyorum tabi tekil ğebelerede sormak lazım önemli bi durum çünkü...❌❌❌❌hiç rahim ağzı uzunluğunuzu ölçtürdünüz mü?bu haftalarda rahim ağzı uzunlukları düşebiliyor..benim 52mm çıkarken detaylara 39mme düşmüş . Her ultrasonda ölçtürmek lazımmış
39 düşük bir ölçüm degilki canım.3 cm üstü normal diye biliyorum 2.5 cm altını takip ediyolar.52 mm hiç duymamisdim o yüksekmiş mesela. Benimkide 38 mm cikdi rahim agzida kapalı bir sorun yok çok şükür 🤲

Bende tam onbirde girdim ilk gidişim fiyatı uygun geldi digerlerine göre medipol falan iki olmuş

Ben orada ilk kontrollerde Murat beye gittim. Çok kibar pozitif bir doktor. Ama biruni hastanesine gidiyorum diye bıraktım.

Ben detaylı için randevu aldığımda 685₺ dedi. Bir haftada 800₺ yapmışlar. Sinirlendim söylendim haftada bir zam mı yapılır diye..
Başka bir yere gitsem de en az o kadar isteyeceklerdi gitmişken yaptırayım dedim..

Doğum fiyatlarını soracaktım bu gidişimde. Orada yapmayı artık düşünmesem de.. Ama eminim 4 ayda birkaç defa zam gelir.
Fiyat konuşunca garantilemek de lazım özellerde o fiyattan yapmayı demek ki 🤷

İlk gittim canım ben bagcılarda oturuyorum küçük bi özele gidiyorum dogum kapasitesi iyi degil devlette önceki dogumumda refakatcı falanda alınmadı kolon hastanesşni dogum i
Çin önerirmisin yada sen nereyi düşünüyor sun

Ben bana biraz uzak ama biruni hastanesini düşünüyorum. Florya'da hastane. Son haftalar belki annemde falan kalırım onlar daha yakın 🤷

Kolan hakkında kötü bir şey duymadım doktorları iyi. Ama birkaç defa gittim ve sürekli yeni zam yapıyorlar. Soğudum hastaneden şahsen..

Böyle sanki bebeğin olduğu yeri biri eline alıp sıkıyor gibi 🤭
Bu bende de oluyor. Hatta alt tarafta toplanıyor genelde. Doktoruma sordum rahim ağzı uzunluğun normal erken doğum riskin yok korkma dedi. Ama ben ilkinde hiç yaşamadım. Sezeryan olana kadar bile başıma gelmedi. Acaba yorulduğum için mi? Malum kızım 11 kilo ve hep kucağımda. Merdiven inip çıkıyoruz.

Kızlar bebek tulumları kullanışlı olmuyor mu ya kullanışlı diye yorumlar görüp almıştım şimdi de nerde görsem duysam okusam zor olduğu söyleniyor tecrübelerinize göre siz bi yorum yapın rica ediyorum..

Ben tulum daha çok seviyorum. Alt üst takım da çok kullandım ama tulum tek parça olduğu için toplandı beli açıldı olmuyor daha rahat
Ama ayaksız tulumu tercih ederim. Ayaklılar daha çabuk küçülüp ayaktan kasıyor. Çok büyük alırsan da ayaklarını yukarıda topluyor. Ayaksızlar daha kullanışlı ☺️

Ben orada ilk kontrollerde Murat beye gittim. Çok kibar pozitif bir doktor. Ama biruni hastanesine gidiyorum diye bıraktım.

Ben detaylı için randevu aldığımda 685₺ dedi. Bir haftada 800₺ yapmışlar. Sinirlendim söylendim haftada bir zam mı yapılır diye..
Başka bir yere gitsem de en az o kadar isteyeceklerdi gitmişken yaptırayım dedim..

Doğum fiyatlarını soracaktım bu gidişimde. Orada yapmayı artık düşünmesem de.. Ama eminim 4 ayda birkaç defa zam gelir.
Fiyat konuşunca garantilemek de lazım özellerde o fiyattan yapmayı demek ki 🤷
Biruni de kime gidiyorsun canım?

Ben tulum daha çok seviyorum. Alt üst takım da çok kullandım ama tulum tek parça olduğu için toplandı beli açıldı olmuyor daha rahat
Ama ayaksız tulumu tercih ederim. Ayaklılar daha çabuk küçülüp ayaktan kasıyor. Çok büyük alırsan da ayaklarını yukarıda topluyor. Ayaksızlar daha kullanışlı ☺️
valla acemiliğime geldi ayaklı aldım hep :) kesicem artık ayakları kasınca :KK70:

Kızlar bebeğime ilk kıyafetlerini aldım ☺️ Ama 6-9 ay almama rağmen küçücük geldi gözüme. Bu bebekler bu kadar küçük mü oluyordu ya 😂😂 valla geri gönderecektim de eşim büyük bile dedi. Umarım olurlar. 😄

Eklentiler

• A5062A99-A410-455E-B932-F68CD27F81EB.jpeg
    A5062A99-A410-455E-B932-F68CD27F81EB.jpeg
    55,1 KB · Görüntüleme: 91
  • 6997D0D1-7CB9-475A-A7D1-CD7B9E8A2955.jpeg
    6997D0D1-7CB9-475A-A7D1-CD7B9E8A2955.jpeg
    65,9 KB · Görüntüleme: 91
Kızlar bebeğime ilk kıyafetlerini aldım ☺️ Ama 6-9 ay almama rağmen küçücük geldi gözüme. Bu bebekler bu kadar küçük mü oluyordu ya 😂😂 valla geri gönderecektim de eşim büyük bile dedi. Umarım olurlar. 😄
Bana yenidoğan ve 3 aylıklar çok küçük geliyor. Büyük bir alışveriş yapmadım daha ama marka kesinleştirdim. Kitikate indirimli bulduğumda 3 6 9 alacağım. Bir de biorganic markası kiti ile aynı kalitede. Onun setleri de alınabilir.

Bana yenidoğan ve 3 aylıklar çok küçük geliyor. Büyük bir alışveriş yapmadım daha ama marka kesinleştirdim. Kitikate indirimli bulduğumda 3 6 9 alacağım. Bir de biorganic markası kiti ile aynı kalitede. Onun setleri de alınabilir.
Valla bana çok çok küçük geldiler. Yani yıkanınca da ekstra küçülür gibiler. Yenidoğan ve 3 aydan küçük almayacağım sanırım.

Ben HM den aldım. Kalitesini çok beğendim. Pek marka bilmiyorum zaten. Carters diye bir markadan da birkaç şey sipariş ettim. Bebek kıyafetleri bizim kıyafetlerimizden pahalı valla. Dediğin markalara da bakayım. ☺️

Bende bugün netten sipariş verdim .
E bebek’ten .. Mağazadan almıştım 2 parça kalitesini beğenince netten de söyledim.
3 Aylık sipariş ettim bende .
Sanırım 10 parça kıyafetimiz var 😂
Daha almamı söyledi arkadaşlarım , malum bebeğin kg durumu ilerleyen haftalarda değişiklik gösterebilirse görerek ve ebatlı ürünler seçmek gerekiyor .
Her ay ufak ufak malzeme tarzında (bez,krem, vs) ürünler almaya niyetliyim bundan sonra . 😊

Eklentiler

• E17E0289-160B-4629-AA3E-7E4BCDDCBFB2.png
    E17E0289-160B-4629-AA3E-7E4BCDDCBFB2.png
    423,3 KB · Görüntüleme: 79
  • 9CC8CA15-44CB-474F-8836-D4BF3B3EF313.png
    9CC8CA15-44CB-474F-8836-D4BF3B3EF313.png
    378,6 KB · Görüntüleme: 65
  • BAA36A7E-5801-4DEA-AF01-84E5172AF597.png
    BAA36A7E-5801-4DEA-AF01-84E5172AF597.png
    423,5 KB · Görüntüleme: 90
Valla bana çok çok küçük geldiler. Yani yıkanınca da ekstra küçülür gibiler. Yenidoğan ve 3 aydan küçük almayacağım sanırım.

Ben HM den aldım. Kalitesini çok beğendim. Pek marka bilmiyorum zaten. Carters diye bir markadan da birkaç şey sipariş ettim. Bebek kıyafetleri bizim kıyafetlerimizden pahalı valla. Dediğin markalara da bakayım. ☺️
Ben 2 takım aldım yeni doğan. İlk çocuktan kalan 2-3 takım daha var. Başka almam. 3 takım yetiyor aslına bakarsan. İlk doğduğunda minik oluyorlar 🥰 6-9 büyük olur ama hemen büyüdü benim ki 1 ay ancak giydi o minikleri. Ama benimki uzun doğmuştu. Boyu sürekli uzayınca olmadı. Kimi çocuk daha uzun süre giyiyor. Arkadaşımın kızı 3 ay filan onları giydi. Çocugun yapısına bağlı biraz.

X