2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Kesinlikleeee korkutuyolar insanı böyle yazık günah ben kötü birşey olduğunj düşünmüyorum son gittğin doktor gayet güzel bakmış bence ee kendi doktorunada göstemrişsin daha ne olsun,için rahat etmesse yine gösterrsin önemli olan aklında kalmasın

Banada bugun plesanta rahim ağzına yakın dedi korktum ilkten, 10 dk sonra bebeğin başka pozisyonh için yine girdim odaya, sordum nedemek istedimiz yani kötümğ bu dedim heee kötü değil yaa 28.32 haftalarda yukarı çıkar dedi tamamda en başta söylesene bunu bana. Ben nerden biliyim ne olduğunh Ahh ahhh napalımmm böyle idare ediyoruz

en kötü plasenta previa nedeniyle normal doğum deneyemezsin direk sezaryen olursun. ilkinde öyle oldu benim. sonradan düzeliyormuş ama pek çok hamilede. takılma, hamileleri endişelendirmemek için doğuma yakın söylüyor bazı dotorlar. hani düzelirse düzelir düzelmezse doğum zamanı konuşulur gibi..

Benim bebeğimin de kalbinde parlaklık var .Bu down sendromu göstergesi ama tek basina değil. Benim testlerim hep en düşük riskli çıktı. Burun kemiği de var en başından beri ve ense kalınlığı da iyi. Doktorum bakti bayağı. Bu zamanla geçen bir durum dedi .Sağlıklı bebeklerde de oluyormuş. Tabiki için rahat etmeyecekse yaptırabilirsin ama ben bir sıkıntı olacağını dusunmedigimden yaptırmadım

Bana böyle söyleseydi ben zaten sezeryan düşünüyorum en başta kafaya takmazdım, sonra sorunca söyledi Ah bu dr lar

Bende bugün detaylıma gittim..çok iyi bi detaylı da değil di..bebeklerden birinin kalbinde parlaklık var dedi..sanırım sanada aynısını dedi

Kızlar ben dün ultrasona tatlı yiyerek gittim ama bebek yine hareket etmiyordu. Nazlı nazlı anca elini, kafasını hareket ettiriyor biraz.. Gelişimi çok iyi, sorun görünmüyor ama neden hareket etmiyor Başınıza böyle bir şey geldi mi hiç?
Diğer anneler bebeğim kıpır kıpırdı falan deyince ben de hep bi hevesle gidiyorum. Malum zaten 12. haftada bebek formunu aldı. 12-15-18 haftalarda kontrole gittim, 3 sefer de hep sakince duruyordu
Doktor ayrıntıyla gelmeden önce çok su iç ve tatlı ye dedi. Hareketli olması lazım dedi. Ama tatlı bana fayda etmiyor yani tecrübe ettim yok, kıpır kıpır olmuyor.
Ben ne yiyip ne içeyim yahu

Bebek sakindir belki bide %90 uyuyor denk gelmedi demek. Doktor karnını sallayınca hareket etti mi? Yani sen hareketli ana denk gelemiyorsun sadece. Hareketlenince anlarsın zaten dönüşleri bile belli oluyor o zaman.

Bebek sakindir belki bide %90 uyuyor denk gelmedi demek. Doktor karnını sallayınca hareket etti mi? Yani sen hareketli ana denk gelemiyorsun sadece. Hareketlenince anlarsın zaten dönüşleri bile belli oluyor o zaman.
15. haftada ultrasonla biraz vurmuştu falan yine çok az kıpırdamıştı Doktor sorun görse kesin söylerdi ama ikili testte hareketli olması lazım deyince beni bir gerdi Ne yapayım tatlıya tepki vermiyor işte Benim canım hep tuzlu şeyler istiyor, en iyisi tuzlu yiyip gideyim bu kez

Bence erken daha ultrasonda denk gelmemişsin sadece bide benim bebe kahve seviyor mesela içeyim kıpır kıpır tatlıya tepki yok o kadar olabilir yani

Azıcık bısıler aldım. Uzun kollular tril tril penye . krem olan hastane çıkışı olacak.

2 no bez aldım 3-6 kg
Kızımda da çok küçük bez kullanmadım. Bacakları sıkmaması icin. Ve hiç taşma olayı yaşamadım. Gerçi o primaydıı ama :) bence bezi bağlayan kişi cok önemli

Kulak çubuğu
Meme ucu çıkarıcı
Emzik kutusu
Burun aspıratörü
Bez
Tırnak makası
Pamuk

Eklentiler

• Screenshot_20220301-135859_Gallery.jpg
    50,5 KB · Görüntüleme: 116
Benim de çok oluyor ama gün aşırı gece bir kere progestan fitil kullanıyorum ondan kaynaklı da olabilir iç çamaşırı ıslanıyor resmen
Bence sakin ol bak gitmişsin dr bakmış etmiş sorun yok demiş

Bende bornoz havlu seti aldim ama atmaya çekiniyorum herkes dur artık dedi diye

Her yediğinden sonra dikkatle kendini dinle canım. Benimde öyleydi ultrasonda bile hareket etmiyordu. Burdaki tavsiyeleri dinledim hiçbiri olmadı ne çikolata ne tatlı ne de başka birşey. Ne yediysem kendimi dinledim neyde hareket edecek diye. En son havuçta hareketlerini hissettim her bebek bir değil ben burda da kahvede hareket eden bebekler ıspanak yiyince yerinde durmayan bebekleri duyunca anladım bunu. Hareket eder merak etme inşallah biraz sabırlı ol sadece 22 hafta bitti son bir haftadır hareketli şükür

Çekinme
At
En hızlı sen yaptın heralde alısverısı.

Arkadaşım ve eşimin kuzeni bısıler verecek . O yüzden çok almıyorum boşuna almayayım diye.
Bunu aldim bugun lcw aldıklarım gelmiş evdeymis aksami heyecanla bekliyorum.

Eklentiler

• Screenshot_20220301-141509_Samsung Internet.jpg
    53 KB · Görüntüleme: 104
Ay inşallah ayrıntılıya kadar çözerim bu işi Bakalım artık tüm gün yiyip yatacağım, hareket bekleyeceğim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…