2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Gözün aydın kalp tam gelişmemiş olabilir haftadan dolayı ondan söylemiştir. Onun dışında hersey yolunda o önemli. Yarın banada sonra tekrar gel diyebilir bekliyorum
Aynen ben de haftasindan dolayi kalbi sonraya birakti belki dedim kötü fikirleri savuşturmaya calistim. Sana neden doktor tekrar gel diyebilir ki? Bi durum yoktur inşallah. mesajlara göz gezdirdim ama yazdıysan dikkat edememis olabilirim cok bakamadm baya birikmisti

21. Haftadan sonra mı ne organlar daha net gözüküyormuş ondan çağırmış olabilir daha detaylı bakmak için
Bir de bebekler artık emme refleksini geliştirmek için yapıyorlar o hareketi, aç olmanla alakası yok yani
Sıkma canını :)

Seçenek var mı seçelim

Ben de 20. Haftada gittim ön detaylı diyelim buna dedi doktor. Asıl 24. Haftada bakacağım dedi. Belki büyüsün diye demiştir. İçini ferah tut.

Erkek ismi gerçekten yok hiçbiri içime sinmiyor. İçime sineni de kızim istemiyor. Sanki tam aklıma yatsa ona saracakmisim gibi

Hımm emme refleksi mi iyiymis. Bizimkiler acıkmış baba anne yemek ver demis diye dalga gectiler. Aç degildim halbuki neyse cok da takilmadim öyle meraktan sordum aslında ya. Kalp meselesine de simdi netten.baktm detayli sonrasinda kalbe bakilması önerilirmis demekki ondan. Sıkacak can kalmadı valla 1 haftadır nabzım yetti zaten. burda az bi konusup kafam dagilsin istedim. Valla içi rahatliyor kadın milleti konuşmayı ve anlaşılmayı istiyor ya hep sagolun.

Bende 20+1 olacağım yarın. Erken yani. Kendi doktorumda bakarken kalp için erken tam görünmüyor dedi oradan biliyorum. Tam gelişimi için dedi biraz daha büyüsün diye. Eğer o durumdaysa söyler demek istedim yoksa yolunda hersey çok şükür umarım yarında güzel sonuc alirim.

Tsh ne durumda yüksek mi?
Senin nabzın bi tık fazlaydı sanki yanlış hatırlamıyorsam
Bu haftalarda şöyle de bir durum var
Kalbin yükü %50 daha artıyor. Ben bazen yatakta sağa sola dönerken bile kalbimin hızlandığını hissediyorum onunla alakalı da olabilir belki
Sen yine de bi kardiyolojiye görün için rahat etsin

Şu an sizin 19. Haftada olmalı gebelik. Ayrıntılı ultrason için uygun tarihler 20. Haftada başlar. 24. Haftaya pek bırakılmaz. O ara tarihlere denk gelecek şekilde sizi tekrar çağırdığını duşundum zaten Allah korusun büyük bir sıkıntı olsaydı bu zamana kadar bir şekilde haberiniz olurdu diye düşünüyorum

Anladım iyi maşallah aman bi aksilik olmasın. Inşallah güzel sonuclar alasın.

_Rumy_ çok normal çünkü emme ve nefes egzersizi yapıyorlar.. asıl yapmasa sorun emin ol .
Kalp olarak senin çarpıntı var ya sana mı bakacak bebeğe mi bakacak kalp için anlamadım?

Nasıl almıyor yahu? Bekleme odasına benimkinide almıyorlar ama doktorun yanına girince cagırıyorlar. Soylese eşin

Tsh iyi 1.64 cikti. Oncekiler de 1.56 1.58 di. O duzeyde gidiyor 3 aydir. Belki de kalp yüküm arttigindan ama benimki dayanamadı heralde. 110 larda geziyir. Ama sunu farkettim oksijensiz kalinca kapali ortamde yükseliyir. Beni biraz burdaki saglik ocagi doktoru ve dahiliye korkuttu. Ihmal etme git hamilesin iyi degil söyle boyle. Kardiyolojiye gitcem muhakkak.

Evet galiba öyleymis. Ben aslinda üstüne düşmezdim de kalple sınav verdigim icin suan bebegin kalbi deyince bi an aklim gitti 19+5 suan. Erken demekki dediginiz gibi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…