2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Sehir efsanesi canım kendimden biliyorum benim kız :) mantar sebebiyle dr gitmiştim dr yumurtama da baktı çok güzel 20 mm ve çatlamış hatta bugünü değerlendir dedi o gün hamile kaldım çatladıktan sonra ilişkide erkek olur deniyordu hep erkek sandım ama kız çıktı :KK70: çok şükür sağlıklı olsun da nasip bu işler yani :)
Kısmet işte canım demekki gercekden😅tutanda var tutmayanda.aynen sağlıklı olsunlar da gerisi önemli değil tabiki 🤗🥰

Bende aldım pembişleri süslüleri ama bir şüphe de yok değil. 3 hafta bekleyemicem başka dr a gitcem gibi görünüyo iade süresi 15 gün giysilerin bitmeden gideyim mi napim ya😂
ben yarın gidiyorum başka dr gitmişken cinsiyet sorucam bir muallak durum olursa iade ederim ya da unisex alırım bugün de ilk defa kız giyseleri almıştım lcw de kırmızı etiketli indirimi vardı çok tatlış şeylerdi :)

O zaman 16. Hafta da dr %70 kız ama alışveriş yapma henüz demişti.. o günden sonra da hiç bir dr göremedi hep sordum arkası dönük bacaklar kapalı şimdi de kordon vardı biz o kafar kesin kız düşüncesine alıştık ki bu dr erkek de olabilir deyince bi kaldık yani 😦 Z zeynokoloji
Bacak arası ultrason resmi varmı hiç elinde ?

kuzum türklerde para yok ki :)
Aynen canım moi parka girdik malum giriş bile para içerisi pahallı falan içeride sadece arapların çocukları vardı onlar da muhtemelen zaten oradaki rezidanslarda kalıyorlar baya kendi mekanları gibi takılıyorlardı mağazalar cafeler desen öyle. Kendi memleketinde yabancı olmuş artık insanlar türkler karşıdan bakıyor onlar yaşıyor yazık...

O zaman 16. Hafta da dr %70 kız ama alışveriş yapma henüz demişti.. o günden sonra da hiç bir dr göremedi hep sordum arkası dönük bacaklar kapalı şimdi de kordon vardı biz o kafar kesin kız düşüncesine alıştık ki bu dr erkek de olabilir deyince bi kaldık yani 😦 Z zeynokoloji
hayırlısı sağlıklısı olsun kuzum sen alışveriş yapmamıştın sorun yok o halde :KK70:

Bacak arası ultrason resmi varmı hiç elinde ?
Özele gittiğim dr demişti ili %70 ama alışveriş yapma diye ama o gün verdiği ultrason da hiç bir şey belli değildi semt poliklinik gibi ufak bir hastane ultrason falan aşırı eski zaten çocuğun bi tane belirgin fotoğrafı yok 😔 belli olmuyordu yani canım karlı bi ekran gibi resmen verdikleri. Devlet hele hiç vermiyor 🥲

İyi de bu dr da atmış bombayı kaçmış yani iyice bakıp net olarak söyleseydi o zaman ne zaman belli olacak ya

kızlar özellikle tecrübeli anneler lütfen liste paylaşır mısınız??
pazar günü e bebek kıyafet indirimi var
hangi ay aralığında hangi ürünlerden ne kadar parça almalıyız sizce??
misal ben yenidoğan atlet zıbın 1 tane aldım belki giymez bile diye düşündüm doğru yapıyor muyum??
3-6-9 ay neyden kaç tane almak mantıklı helppppp :KK70:

İyi de bu dr da atmış bombayı kaçmış yani iyice bakıp net olarak söyleseydi o zaman ne zaman belli olacak ya
Aslında hakkini yemeyeyim devlet olmasına rağmen ugrasti ama bacakları arasında ki kordon çıkmadı hareket etmedi uyuyordu belki de bilmiyorum ama kafam çok karıştı eşim de ben de bi şaşkınız belirsizlik oldu şuan

Özele gittiğim dr demişti ili %70 ama alışveriş yapma diye ama o gün verdiği ultrason da hiç bir şey belli değildi semt poliklinik gibi ufak bir hastane ultrason falan aşırı eski zaten çocuğun bi tane belirgin fotoğrafı yok 😔 belli olmuyordu yani canım karlı bi ekran gibi resmen verdikleri. Devlet hele hiç vermiyor 🥲
Tüh sanssizlik olmuş özelde bari iyi olsaydı.detaylida belli olur kesin ama seninde var galiba daha detaylına.

Bir ay var ama iki haftaya 3 lu tarama sonucu için gidicem devlete dr bakarsa rica edicem de çok cins bi dr inşallah ona denk gelmem 🤦🏻‍♀️🥲
İnşallah bakarlar canım, gebe kısmında burda net olmuyor pek cihazları ugrassada goremiyo genelde.benimde öyle olmusdu.perinatolojide ikili de 12.hafta kız dediklerini 16.haftada gebede kesin diyemedi cihazdan dolayı çok ugrasmasina ragmen🙂inşallah görünür 🤲

kızlar özellikle tecrübeli anneler lütfen liste paylaşır mısınız??
pazar günü e bebek kıyafet indirimi var
hangi ay aralığında hangi ürünlerden ne kadar parça almalıyız sizce??
misal ben yenidoğan atlet zıbın 1 tane aldım belki giymez bile diye düşündüm doğru yapıyor muyum??
3-6-9 ay neyden kaç tane almak mantıklı helppppp :KK70:
Valla tecrübelilerden olduğum halde hiçbişey diyemiyorum😂
Bulunduğun şehir, çocuğun doğacağı kilo falan çok farkeder.
Antalya temmuzda cayır cayır yanar Samsun da yağmur yağar.
Benim bebeler 4 kg civarı doğuyor ama 2 kg doğan da var.
Çok fazla alma gelişime göre gidersin dicem ama gel gör ki ben şimdiden 10-15 parça yaptım😂
Fazla giysi almak gerekiyor çünkü 2 parça şey için makine açılmıyor. Kusuyor terliyor zıçıyor sık değişiyor giysiler.
Yenidoğana çok abanma onlar çabuk küçülüyorlar kilolu olursa zaten 1 ay sonra giyemiyor. 0-3 ay ve 3-6 ay al. 6-9 hemen giydirilmez onlara sonra baksan da olur.
Ben edirnedeyim temmuz sonu doğum ilk 1 ay falan kısa kollu giyebileceğini sanmıyorum sonra da havalar eskisi gibi sıcak olmayacak evim de serin oluyor o yüzden sadece 2 tane kısa kollu uzun bacaklı tulum var geri kalan herşey uzun kol.

Pzr giyim indirimi varsa ben yarın yada cmrts özeldeki dr.uma da bi gideyim ya😂

Ateş için parol, burun tıkanıklığı için eczaneden okyanus suyu alabilirsin. Gebeyim diyince veriyolar zaten canım. Boğaz ağrısı için yapılacak birşey yok maalesef. Çok geçmiş olsun.

Kesinlikle mustela tavsiye ederim. Hatta yenidoğan köpükle başlayın. Konak gln yaşamazsınız. Biz normal olanıyla başladık konak oldu hemen köpüğü kullandık geçti. Bunda köpükle başlıcam aldım bile. Bir de benim kızımın cildi hassas. O yüzden dermatoloğa gitmiştik, evet pahalı ama lütfen 7-8 yaşa kadar mustela kullanın dedi. 1.5 yaşında daha üçüncü şişedeyiz. Yani bir tanesi 6 ay gidiyo ki her gün yıkardım. Göz yakma konusunda ben denedim iyice gözünüze sokup yıkamazsanız yakma yok. Ama trendyol vs almayın sahte ürünle çok karşılaştım. Ben pişik kremi yağını ve losyonunu da hep mustela kullandım. 2 şişe anca almışımdır.

İyi akşamlar, çok geçmiş olsun. Ben parol kullandım sadece. Ve bol bol c vitamini için meyve. Bunun dışında doktorum kan sulandırıcı ve d vit başladı. Doktorunuza mutlaka danışın. Ateş çıkarsa da 39 lara acile gitmek gerekirmiş.
Çok teşekkür ederim düne göre bugün daha hafifledi çok şükür, bol su bol C vitamini bolca dinlenme sanırım etkili oldu, insana hiç geçmeyecekmiş gibi geliyor ama çok şükür ağrılarım azaldı inşallah çabucak iyileşirim.

Burda da öyle ultrasonlar ya şuana kadar bütün olarak hiçbir fotosu yok çocuğun ya kafa ya karın en son devlette bi göremedim şu çocuğu doğru düzgün dedim dr ekranı bana çevirdi al yüzü dönük dedi onda da belli olmuyordu zaten😒

X