2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Hanımlar beni merak etmişsiniz Allah razı olsun sizden. Biraz sorunlarım var giremedim. 😓
Ama doktor baktı da bebek hareketli değildi doktor anlamadı ve büyük ultrason için bana gün verdi.
Dedi orda görürsün cinsiyeti.
3 ayın 15 ne verdi.
19 gün sonra
Kaç aylık çocuk oldu yaaa nasıl anlamadk🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ Ahh bee seninde kısmetin yokmuş

Hanımlar beni merak etmişsiniz Allah razı olsun sizden. Biraz sorunlarım var giremedim. 😓
Ama doktor baktı da bebek hareketli değildi doktor anlamadı ve büyük ultrason için bana gün verdi.
3 ayın 15 ne verdi.
19 gün sonra
Hayırlısı olsun hakkında. Sağlıklı olsun yeter ki sende öğrenirsin yakında insaallah.

Yenidoğan yoğun bakım şart bişey mi ki burada özelde de yok Allah korusun bişey çıkarsa fakülteye veya yakın bir şehire sevk ediliyor herhangi bir sorun veya çoğul gebeliğin yoksa ne gerek var devlette doğur gitsin.
Bence şart yeni doğan yoğun bakım hatta burada bi ara lafı geçmişti çoğu arkadaş önemli buluyor ama devlete cesaretim yok 3 sene sonra çok zorluklarla tedavi ile hamile kaldım doğum anım Allah nasip ederse güzel olsun istiyorum devlet tam kasap muamelesi malum .. esimi yanımda istiyorum ayrı oda falan bunlar devlette mümkün değil
Dikmen civarında mi oturuyorsun yoksa☺️ en dik yokuşlar o tarafta
Dikmen keklikpinar balgat tam o civarlardayim canım şansa en pis yokuş buralarda ve ben yokuştan nefret ediyorum düz yerde büyüdüğüm için
Ya taksiye binince taksici koyuverir bagaja bizim arabanin bagajı da çok küçüktü valla sigiyordu. Üstüne de bir sürü valiz 😂 ben pusete 8-9 ay bindirdim. Dışarda da onla gezdirdim. İlk zaman bebek için daha rahat oluyor. Ama ben sürekli arabayla çıkıyordum tek başıma o sebeple araba koltuğu olarak çok işimi gördü. Tek başıma katlayıp bagaja da koyuyordum. Yaşattığı rahatlık bence eziyetini geçti.
Kabin alıp ikinci el falan dolaptan bi puset mi alsam acaba travel katlanmiuo içindeki arabası çıkmadan sanırım . Puset i kısa kullanır zaten sonra Allah izin verirse oto koltuğu onu kaliteli alırız parasını verip
Dolaptan filan alabilirsin
Aynen
İnşallah bakarlar canım, gebe kısmında burda net olmuyor pek cihazları ugrassada goremiyo genelde.benimde öyle olmusdu.perinatolojide ikili de 12.hafta kız dediklerini 16.haftada gebede kesin diyemedi cihazdan dolayı çok ugrasmasina ragmen🙂inşallah görünür 🤲
Ya devlet de bana hep şansa egolu dr denk geliyor vallahi
Senin niye 3 lü ve detaylı geç kaldı böyle?
Aslında geç değil canım 3 lu tarama 11 şubatta oldum 10 güne çıkar dediler 10 gün sonra enabiz a düştü ama rapor hali için hastaneye gitmem gerekiyor ona da gidemedim şehir dışındayım haftaya doncem kısmetse ankara ya bi hafta sonraya da randevu buldum gidip sonucu alıp gostercem . Detayli da ay inanır mısın taaaa ikili tarama,olduğum gün gidip sira aldım güya erkenden ama görevli 23. Haftaya gün verdi erkenden geldim daha erken bi haftaya veremez misiniz dedim dolu dedi
Burda da öyle ultrasonlar ya şuana kadar bütün olarak hiçbir fotosu yok çocuğun ya kafa ya karın en son devlette bi göremedim şu çocuğu doğru düzgün dedim dr ekranı bana çevirdi al yüzü dönük dedi onda da belli olmuyordu zaten😒
Inanir misin benim de yok nir tane bile düzgün usg .. hepsi karlı karlı hiç belli olmuyor aslında dr bakarken ultrason da az,çok belli ama çıkarttığı kagit ya alet ya yazıcı kalitesiz anlamadım çıkarttığı tamamen silik siyah bi karlı kağıt buraya atıyor arkadaşlar ama hiç öyle değil benimkiler zaten devlet değil kağıt vermek ekrani bile cevirmiuor bana bi göreyim..
Size çok alakasız bişi sorucam yaaa buzlukda balık vardı cıkarttım fırında yapıcam diye, gittim çorbayıda yoğurt çorbası yaptım , genelde yanında yenmez deniliyo😂😂 sizce yenirmi😂😂
Gec mi kaldım bilmem ama balık buzlukta olduğu için taze değil bu yüzden çorbayı ertele ama Yogurt çorbası da ertesi gün içilmez ısıtinca çorba keser ya da pirinç şişer mama gibi olur

3 ayın 15 ne verdi.
19 gün sonra
Neyse saglikli olsunda canim birdahakine cikolata falan yer gidersin gosterir insalalh🤗
Baska bi sorun yoktur inşallah 🤔

R RabiaIslam canım sen terminlerine yalnız mı gidiyorsun? Almancaya hakim biri ile gitsen senin icin daha iyi olur diye dusunuyorum. Bebegin hareketli olmaması belki sen yorgun yada aç olabilirsin ondan dolayı olmus olabilir.
Benimde sabah ayrıntılı var hareket etse mi iyi etmesemi onu düşünüyordum 😐

Kızlar ben anlamadım ya benim epitel 71 çıkmıştı doktor bol su içsin ilaç kullanmasına gerek yok demiş asistanına yüksek değil mi ki bu değer gerçi doktordan daha iyi bilecek değilim ama içim de rahat etmedi 🤦🏻‍♀️
Benim de idrarda bakteri görülüyor ve şimdikik sadece bol su içmemi, şekerli gıdalar enfeksiyonu tetikledigi icin uzak durmamı ve bol bol ev yogurdu tuketmemi tavsiye ettiler.

Hanımlar dualarınızı istiyorum. Yakın arkadaşım Kiev'de yaşıyor ve 40 haftalık hamile doğum bekleniyor bugün yarın. Ama şimdi eşiyle yolda, başka ülkeye geçmeye çalışıyorlar. Dua edin nolur bebiş azıcık daha beklesin ve sağ salim gelsin :110:
Ahh inanamıyorum😔 Allah hepsinin yardımcısı olsun. Hiç iyi günlerde degiliz

Doktorun ayrıntılı ile ilgili bir şey demedi mi bence bir arayıp sor. Sonra randevu bulmak zor olabiliyor. Gerçi bazı hastanelerde kolay da verebiliyorlar özel olunca. Ben 1 ay önceden randevu almıştım. Ama doktorum bugün gir deyip kağıt yazıp verdi elime o gün girdim. Radyolog baktı. Bende pregesteron kullanıyorum haftada 1 de iğne oluyorum. 25 mm dediğin nedir onu anlamadım.
Bende randevu sorun olmuyor. Kendi doktorum perinatolog zaten. Özele gidiyorum. Prulotın iğne mi kullanıyorsunuz? 25 mm dediğim rahim ağzı uzunluğu. Ölçtürüyor musunuz

X